ההמבורגר הטוב בעולם לפי שלושה אנשים לפחות

אור שוחט,

כמו תמיד כשאני מגיע למקום שבו אין המלצות מטעם הקהילה, אני פותח גוגל והולך למקום עם התמונה הכי טובה. הפעם בז'נבה נבחר ה-The Hamburger Foundation – הנלחמים להציל את ההמבורגר מלהיות ג'אנק פוד.

אור שוחט וההמבורגר של The Hamburger Foundation

הסיפור הנוכחי התחיל בנסיון להעפיל לפסגת הר המון בלאן. התכנון היה לטוס לז'נבה, משם לנסוע לכפר סן ג'רבה שבצרפת, ובו לקחת את החשמלית שמגיעה לנקודת ההתחלה בגובה של כ-2,300 מ', ולטפס לפסגה שנמצאת בגובה של כ-4,800 מ'. אלא שטעות בהבנת הנקרא גרמה לנו להגיע למקום בזמן שהחשמלית לא עובדת, מה שהוסיף לנו לטיפוס עוד כ-1,500 מ' אנכית. כמובן שנכשלנו (גם בגלל מזג האוויר ביום השני), ועוד נחזור לנסות שנית בפעם אחרת, אבל בינתיים היינו חייבים לאכול המבורגר כפיצוי, וגם כדי להחזיר קצת אנרגיה לגופינו המותש. חזרנו לג'נבה – אחת הערים הבודדות שכשחוזרים ממנה לארץ מרגישים שהכל זול בישראל, והגענו היישר ליסוד המבורגר.

The Hamburger Foundation - אור שוחט רעב

ככה הרגשתי מרוב רעב ותחושת החמצה

ההמבורגר של המייסד

ההמבורגרים של THF עשויים מפרות שחיו בנוף ההרים המושלגים ואכלו דשא כל היום, אבל מוגשים בקציצות של 75 גרם כל אחת (16 פראנק שוויצרי). הזמנתי את ההמבורגר היחיד שמוגש בעובי נורמלי ובמשקל של כ-250 גרם: The Founder's Burger – ההמבורגר הטוב בעולם (לפי שלושה אנשים לפחות, כמו שמוסבר בתפריט). נאמר לי שהוא עשוי ממתכון סודי שמשלב בתוכו את החלק האחורי של צלעות הפרה. מומלץ להזמין אותו במידת מדיום-רייר ובלי טופינג מעליו (39 פראנק שוויצרי), לצידו הזמנתי מילקשייק תות (9 פראנק).

The Hamburger Foundation - פרות מנוף טוב

ההמבורגר הזה נראה באמת טוב ביחס לקציצות הדקיקות שראיתי בשולחנות האחרים. לקחתי ביס ראשון וראיתי שמידת העשייה באמת נכונה ומתאימה לרכיבים. הורגש טעם חזק של בשר, אבל לא הייתה מספיק עסיסיות לטעמי. הצ'יפס היה בעובי רגיל ועשוי בסדר. אהבתי שכשביקשתי חריף, קיבלתי לא פחות מ-5 סוגים של טבסקו: רגיל, שום, צ'יפוטלה, בופאלו וירוק. המילקשייק הלך טוב מאוד עם ההמבורגר והעשיר את החוויה.

The Hamburger Foundation - ההמבורגר הטוב בעולם?

לסיכום

הבשר של הפרות השוויצריות באמת טוב, ואני לא יכול להגיד שההמבורגר הזה היה רע, אבל בטוח שהוא לא היה שווה 140 ₪. כנראה מה שנחשב המבורגר ממש טוב בשוויץ, משתווה להמבורגר סבבה בישראל ואצלנו גם אפשר להשיג את זה בשליש מחיר.

שם: The Hamburger Foundation כתובת37 rue Philippe-Plantamour, Geneva, Switzerland