ברק גבע מגלה את מיסתורין המזרח והמבורגר בהאנוי שאסור לפספס!

ברק גבע - כתב אורח ,

למצוא המבורגר בהאנוי זה לא פשוט, ובאופן כללי הקציצה האהובה מרגישה יותר בבית במערב מאשר במזרח. אז מה עושה מטייל רעב, חובב המבורגרים מושבע שמהלך ברחובות האנוי וחושק בקציצה האהובה? ברק גבע נסע לטייל וחזר לדווח על מציאה בבירת ויאטנם, אך האם הקציצה שווה את הטיסה?המבורגר בהאנוי - Chops

תמיד רציתי לבקר בויאטנם, ובכלל במזרח – אבל מה לעשות כשרעבים להמבורגר באמצע אסיה? מתייעצים עם ד"ר גוגל ומקבלים את Chops – המבורגר טעים ברמה גבוהה. מקום מגניב עם ווייב מערבי שמגיש קציצות במשקל 200 ג', בשר ברמה גבוהה ותוספות מצוינות (מסתבר שזו מיני-רשת בהאנוי שיש לה לא פחות מ- 3 סניפים). יש פה תפריט תוספות מגוון בנוסף לתפריט שכולל מנות מיוחדות שמשתנות מדי פעם, מומלץ מאוד לנסות! המחיר יחסית יקר (במונחים ויאטנמיים) אבל משתלם – המבורגר עולה בסביבות 200,000 דונג ויאטנמי, שזה בערך 30 ₪. הצ׳יפס של Chops ענקי והוא מגיע בתוספת של רוטב מיונז שום שמכינים במקום והוא יעלה לכם 60,000 דונג, שזה 9 ₪ (כן, היחס בין דונג ויאטנמי לשקל יכול לחרפן). צ׳יפס רגיל עולה בערך חצי מהצ׳יפס המיוחד והוא טעים לא פחות, רק פחות מיוחד.

jim's snackbar המבורגר בהויאן

אחרי האנוי המשכתי למרכז ויאטנם ולהמבורגר הבא שלי בעיר ששמה הויאן. המקום – Jim’s Snackbar נמצא יחסית רחוק ממרכז בעיר, בהויאן לרוב מתניידים באופנועים/אופניים אז המרחק לא משנה כל כך. נתחיל מהסוף – זה המבורגר מצוין! ללא ספק ההמבורגר הכי טעים שאכלתי במזרח עד כה. יש כמה סוגים עם תוספות שונות, אין כל כך גיוון אבל יש בדיוק מה שהמבורגר טוב צריך – ביצה, בייקון וגבינה. ההמבורגר של Jim's עשוי בצורה טובה, משביעה והכי חשוב עסיסית וטעימה. המחיר מאוד זול, ההמבורגר הכפול שבתמונה עולה 120,000 דונג שזה סה"כ 18 ₪! הצ׳יפס עולה בערך 40,000 דונג, בערך 6 ₪. המחירים כמובן יכולים להשתנות לפי ההמבורגר או הארוחה שלוקחים, אבל גם עם טעיתי בכמה דונגים לפה או לשם, תסכימו איתי שזה פשוט זול עד כדי גיחוך.

מילה לסיכום

ממליץ לכל אוהבי/ות ההמבורגר שנמצאים/ות בוייטנאם להגיע למקומות האלה ולאכול, לא תתחרטו! שמח לעזור ושיהיה לכולם/ן טיול מהנה וטעים!