המבורגרים בלרנקה – מתן שגיא יצא לחפש האם יש המבורגר שמצדיק טיסה לקפריסין?

מתן שגיא,

אחרי נסיון קצר לדלות מידע על המבורגרים בקפריסין, הבנתי שאין עם מי לדבר. לכן חופשה של ארבעה ימים הפכה לנסיון להבין האם האי השכן יכול לתת מענה לבקשה הקטנה הזאת או לא. היעד – לרנקה, המטרה – למצוא המבורגר ראוי ומשובח.

Route Burgers & Beer – בין בשר חזיר מפורק וצ'יזבורגר

הלכנו בעקבות המלצות שראינו באינטרנט ובהמשך בעקבות תחושות בטן על מקומות נחמדים בעיר, מה שהצדיק את עצמו. נציין מראש שכל ההמבורגרים התגאו בכך שהם עשויים מ-100% בשר אנגוס, ותו לאו. ההמבורגר הראשון נבחר ליום הנחיתה, והוא היה מרחק הליכה מהמלון וממרכז העיר – Route Burgers & Beer. מדובר במסעדה חביבה, קטנה יחסית, שלפי התפריט המפורט שלה מתעסקת בעיקר בבשרים. גודל הקציצה קטן יחסית  (165 גרם), ככה שהלכתי על כפול עם תוספת של גבינת צ'דר, בייקון ותוספת חריגה בנוף – בשר חזיר מפורק ברוטב ברביקיו. לצערי הצ'דר והבייקון בקושי הורגשו, אך הבשר המפורק היה מעולה! מה שאכזב מאוד, ולשם כך התכנסנו – הייתה הקציצה. לא רק שהיא הייתה רחוקה ממידת המדיום וול המבוקשת, אלא גם שהטעמים שלה היו סתמיים להפליא. כמנת צד הזמנתי סלט קולסלאו שהיה קטנטן בצורה קצת מבזה, ואילו הצ'יפס שזוגתי הזמינה דווקא הפתיע לטובה. היא הלכה על צ'יזבורגר קלאסי שלא היה טוב בהרבה מהמנה שלי וגם הוא נפל באזור הקציצה. שורה תחתונה – מדובר בהמבורגר די מאכזב ובמחיר מאוד מופקע ביחס למה שראינו בהמשך (כ-18 יורו לארוחה). לשמחתנו מכאן נשאר רק להשתפר.

Route Burgers Beer - המבורגר בלרנקה

San Pedro Street Food – הקציצה המהירה של לרנקה?

ביום השני התרחקנו ממרכז העיר לכיוון מסעדת San Pedro Street Food שנמצאת בסמוך לאחד מאצטדיוני הכדורגל של העיר. ניתן רק לדמיין את המקום מפוצץ ביום של משחק, אבל אנחנו הגענו בצהרי שישי והמקום היה רגוע ושליו. ההגשה במקום דומה לרשתות מזון מהיר, על אף שלא מדובר במקום שכזה – ועל הקיר ביחד עם כיתובי גראפיטי וסלוגנים מרובים נמצא גם המשפט "We make food fast, not fast food", ולשמחתי התברר לנו שיש אמת בפרסום. בתמורה ל-11 יורו קיבלתי 400 גרם של המבורגר מעולה שהיה ניתן להגיש בשמחה ברשתות הטובות בארץ, מלווה בביצת עין, גבינת צ'דר, בייקון ובצל מקורמל ברוטב ג'ק דניאלס (אחד משלושה רטבים אפשריים לבחירה). הטעמים היו מעולים, הצ'יפס המתובל שהגיע עם המנה היה טוב ובכמות משגעת שפשוט לא סיימנו מהצלחת. גם הקולסאו הנהדר, שהוזמן בנפרד, הגיע בכמות מכובדת בהרבה מהיום הקודם. חוויית הטעמים בהחלט הותירה אותנו עם טעם לעוד והמקום מומלץ בשמחה, החסרון היחיד הוא המרחק ממרכז העיר (כ-2.5 ק"מ), מה שמחייב הגעה במיוחד, לשיקולכם.

San Pedro Street Food - המבורגר מומלץ בלרנקה

Alchemies והר ההמבורגר של לרנקה

ההמבורגר השלישי שנדגם בעיר היה "על הדרך". לאחר שישבנו ב-Alchemies, מקום חמוד במרכז העיר לכוס קפה, ראינו את הפרסום שלהם על ה-Mountain Burger. השם כאמור לא בייש את התיאור, אז החלטנו לחזור אליו לארוחת ערב ולנסות. ממה מורכב ה"הר"? ובכן – 440 גרם של בקר, בייקון, נקניקיות, גבינה מעושנת, גבינת צ'דר, טבעות בצל ושתי ערימות של צ'יפס. התענוג המושחת הזה עולה 16 יורו. בצורה קצת מאכזבת כל החלקים במנה היו טובים מאוד – מלבד בשר ההמבורגר שהיה סתמי להפליא או מפליא באופן סתמי. עצם זה שלא נשאלנו על מידת העשייה בישרה רעות, ולמזלו של ההמבורגר הוא הוקף בכל כך הרבה מרכיבים טעימים, שהחוויה הוכתרה כמוצלחת בסופו של דבר. לא מקום מומלץ לחובבי המבורגר, אבל בהחלט לחובבי אתגרים או ניסויים מעניינים. לזכות המקום יש לציין כי גם שאר המנות שמוגשות לשולחן מגיעות בגדלים נפלאים ובמחירים אטרקטיביים. סנדוויצ'ים במחיר של 6-8 יורו מגיעים ביחד עם סלט גדול וערימה של תפוחי אדמה, וגם מנות נוספות נראו לנו בגודל טוב מאוד. החוויה הכללית מומלצת בהחלט!

Alchemies לרנקה - המבורגר ההר!

ההמבורגר האחרון של – DSTRKT

ההמבורגר האחרון וללא ספק המנצח מבחינת טעמים – נדגם במקרה וכתוצאה מיד הגורל. בכל פעם שעברנו במרכז העיר ראינו מקום בשם DSTRKT שהיה מלא בסועדים לאורך כל שעות היממה, בין אם מדובר בבוקר, בצהריים או בערב, החלטנו שאת הערב האחרון נבלה בו. מבלי שכיוונתי לשם, ההמבורגר של DSTRKT תפס את עיני והחלטתי לתת גם לו צ'אנס, למרות שלא ראינו או שמענו עליו כל מידע מעניין לפני הגעתנו למקום. הקציצה המדוברת (285 גרם) הייתה היחידה מבין הארבע שנדגמו שהגיעה במידת עשייה מדיום וול מושלמת והיא כוסתה בגבינת צ'דר ובייקון בנדיבות. הקציצה הייתה לא פרופורציונלית לגודל הלחמניה, כך שהיא גלשה מהצדדים – חוויה קצת מוזרה, אבל בהחלט מתקבלת על הדעת בהתחשב בטעמים. את הרוטב לקציצה השלים רוטב הברביקיו של השף, שנתן מתקתקות נהדרת שהשתלבה היטב במנה. הצ'יפס היה סטנדרטי והטעמים היו טובים בסך הכל. בסופו של יום מדובר במנה של 12.5 יורו שהיא ללא ספק המנצחת הגדולה של הטיול, והייתי ממליץ למי שמגיע לעיר ליותר מכמה ימים להתחיל איתה כדי שיהיה לאן לכוון לחזור בלילה האחרון.

DSTRKT - המבורגר מנצח של לרנקה

סיכום חווית לרנקה

יש כאן המבורגרים טובים עם תוספות למכביר, אבל הפספוס במידת העשייה ב-3 מתוך 4 מקומות שבדקנו מבאס במיוחד, וגם הבשר הסביר אך הלא מלהיב לרוב קצת מבאס. תתחילו עם DSTRKT ומשם תחפשו עוד, ובתכלס, אין כמו בארץ.