ארתור נסע לתפוח הגדול כדי להתמודד ראש בראש עם הפונדו בורגר המפורסם!

ארתור רוטנברג,

"Give me your poor, your tired and huddled masses" – זה המשפט הראשון של הסונטה שכתובה על הספר שמחזיקה הגברת בפסל החירות בניו יורק. זה לא תקף להיום, מה שכן תקף להיום זה רעב. וניו יורק היא העיר האולטימטיבית לסיפוק חשק פרימורדיאלי זה.

טיול לניו יורק מצריך עבודה קשה מאוד של תכנון קולינרי קפדני. נכון ל-2016 בעיר היו כמעט 45 אלף מוסדות שמגישות מזון כזה או אחר, אז איך אפשר לבחור מבין כל זה? מה כדאי ומה לא? איפה, מתי? השפע הוא בלתי נדלה והאפשרויות רבות. חודשים ארוכים עמלנו על בחירת מקומות מספיק טובים, מרענני טעם או פשוט מטורפים. בסוף התגבשנו על רשימת מקומות, לחלקם הגענו וחלקם, מכורח הנסיבות, הוחלפו באחרים אבל מה שבטוח זה שחזרנו עם חוויות.

 Clinton Hall - דונאט גרילד צ'יז סנדוויץ'

Clinton Hall – המבורגר בתפוח הגדול

ההמבורגר הראשון נמצא ליד מוזיאון לזכר נרצחי פיגוע התאומים במסעדה שנקראת Clinton Hall, רשת של ארבעה פאבים ברחבי ניו יורק. הסניף שאנחנו ביקרנו בו שוכן ב-wallstreet' איפה שזורם כל הכסף העולמי, זורמת גם קולינריה מעניינת. עיצוב בסיסי של ספסלים ושולחנות עץ שמחייבים לשבת צפוף' בר מאובזר בכל טוב, שלל בירות בוטיק שנבחרו בקפידה ותפריט אוכל לא סטנדרטי בעליל. ידענו מראש מה אנחנו לוקחים – פונדו בורגר (18 $) והדונאט גרילד צ'יז סנדוויץ' המפורסם (15 $). שתי המנות הנ"ל הן מהמפורסמות ביותר של הרשת והפונדו בורגר אף נבחר ע"י insider לאחד מעשרת ההמבורגרים הכי שווים בניו יורק.

Clinton Hall - פונדו בורגר

הפונדו בורגר זו למעשה גירסה משוכללת של צ'יזבורגר עם טוויסט מטורף. המבורגר די פשוט – לחמניה וקציצה, אז איפה הקאץ'? החצי העליון של הלחמניה מחורר ודחוס בצ'יפס שעל כל זה הסועד, כן כן, הסועד, שופך גבינה מותכת. הגבינה מגיעה בגיגית קטנה ככה שיש מספיק כדי לטבול את כל המנה בגבינה! אספר לכם בסוד, הבשר בארה"ב לא משהו, לא עומד אפילו קרוב לסטנדרטים של מקומות פשוטים בארץ. אולי זה הכמות שהאמריקאים חייבים לספק שפוגעת באיכות או אולי זה המסעדות עצמן שלא רוצות להשקיע בבשר איכותי עקב המחיר הגבוה. מה שכן, הבשר שם חצי קלאץ', יחד עם זאת, כמות הגבינה שיש במנה הזאת והצ'יפס המעולה מספיקים כדי לכפר על כך. הצ'יפס קריספי כמו שרק צ'יפס תעשייתי יודע להיות, בסה"כ המנה טעימה מאוד, בעיקר תודות לגבינה המותכת.

פונדו בורגר של Clinton Hall

המנה השנייה מורכבת מדונאט טרי מלא בגבינת מוצרלה ומוגש מעל (על וו תליה קטן) רוטב עגבניות חם. זו המנה עם ההגשה הכי מדהימה שיצא לנו לראות אי פעם. כמות מ-ו-ג-ז-מ-ת של גבינה שנוטפת אל תוך הרוטב ומתערבבת איתו. המנה הזו, לעומת הראשונה, מדהימה בכל חלקיה. מהדונאט המתוק המטוגן, דרך המוצרלה המותכת שנוזלת מכל עבר ועד רוטב העגבניות המדהים, כל זה ביחד יוצר ביס מטורף ביותר. טעמים חזקים ומנוגדים של הרוטב והדונאט זה החומר שממנו נוצרים חלומות, והמנה הזו היא ההתגשמות, אז מה שזה לא המבורגר? זה אחת מהמנות היותר מוצלחות שיצא לנו לטעום בניו יורק, ולצערנו לא היו רבות!

הבייגלה המוגזם של Clinton Hall

סיכומו של עניין

Clinton Hall זה מקום שחובה להגיע אליו למי שאוהב אוכל מעניין ובירה טובה. תבואו רעבים כי הגבינה ממלאת ותביאו חברים שתוכלו לטעום כמה שיותר מנות שונות. ספויילר קטן – בפרק הבא אסביר לכם מה זה המבורגר מרק בצל שסובל מאותה בעיה של בשר לא איכותי.

רחוב Washington 90, manhatten. שעות פתיחה 11:30-חצות. לא כשר

לסיקור המלא של הביקור שלנו בניו יורק תוכלו לראות בעמוד פייסבוק של Mr & Mrs Eat