ברק גבע גילה את ההמבורגרים שאתם חייבים לנסות בטיול הבא שלכם לפיליפינים

ברק גבע - כתב אורח,

ברק גבע טייל לאורכו ורוחבו של המזרח הרחוק, בין השאר גם בשביל למצוא המבורגרים טעימים שאתם פשוט חייבים לנסות. הפעם ברק הגיע לפיליפינים, שם הוא גילה לא פחות מ-2 המבורגרים מומלצים. אז בפעם הבאה שאתם באזור כדאי לכם לבדוק את ההמבורגרים שברק ניסה.

מנילה – כמו מקדונלד'ס, רק מושחת

הגעתי ליעד האחרון שלי בטיול והוא הפיליפינים. עוד לפני שהגעתי, התחלתי לחפש המלצות על המבורגרים בפיליפינים, ולפי מה שהבנתי האוכל שם בכללי פחות טוב משאר מדינות המזרח. מצאתי רשת המבורגריות מקומית בשם Zark’s Burger שיש לה סניפים פרוסים בכל המדינה. הגעתי למסעדה בשעת צהריים, המקום הומה מקומיים (היינו התיירים היחידים) והתפריט היה מעניין מאוד. יש להם שלל המבורגרים עם תוספות מטורפות ומיוחדות, כמו המבורגר שעטוף ומטוגן כולו בבייקון והמבורגר שבמקום לחמניות מוגש בתוך דונאט.

zarks burger המבורגרמומלץ במנילה, פיליפינים

לקחתי המבורגר בתוספת בייקון ומק אנד צ׳יז. באופן כללי, הרשת היא מעין מקדונלד׳ס מושחת. הקציצה עצמה הייתה מאוד בינונית, ממש ברמה של קציצה במקדונלד׳ס, אבל התוספת של הבייקון והמק אנד צ׳יז (והיה המון) הוסיפו מאוד מה שלגמרי שיפר את הטעם. הזמנתי גם תוספת של צ׳יפס ושתייה, וקיבלתי מעין לימונדה כחולה ומוגזת, האמת לא כל כך טעימה, אבל הצ׳יפס היה טעים.

zarks burger המבורגר וצ'יפס במנילה, פיליפינים

אפשר למצוא את הרשת בהרבה מקומות בפיליפינים, וגם יש להם אתר אינטרנט עם התפריט המלא. ההמבורגר כולל צ׳יפס ושתייה עלה לי 284 פסו פיליפיני, שזה בערך 19 ₪. בנוסף, יש שם כל מיני אתגרים מעניינים של לאכול המבורגר במשקל מוגזם בפחות מהזמן שהם מציבים, האתגר גם מופיע באתר, ממש יומנגס בפיליפינים.

Reef Cafe – פשוט מעולה!

אחרי טיול ארוך ומהנה, הגעתי אל ההמבורגר האחרון בסיבוב של המזרח בקום קטן ושמו Reef Cafe. למרות שניסיתי במנילה את ההמבורגר של רשת Zark’s, הייתי חייב לנסות עוד המבורגר איכותי, אמיתי ומקומי. הגעתי אל עיירה בשם פורט ברטון שבאי פלאוון, אחרי ששמעתי כמה המלצות על ההמבורגר של Reef Cafe מאנשים שונים לאורך הטיול. הגענו אל המסעדה, שיש בה אווירה ממש כיפית, התיישבנו וצ'יק צ'ק קיבלתי את התפריט. יש כמה סוגי המבורגר, כל אחד עם התוספות שלו ותמחור בהתאם. אחרי התלבטות קצרה לקחתי את ההמבורגר עם גבינת מוצרלה, פסטו הום מייד, פרוסות עגבנייה צלויות (270 פסו פיליפיני\18 ₪) ותוספת של בייקון (40 פסו פיליפיני\13 ₪), בתור מנת צד לקחתי את הצ'יפס.

ההמבורגר של reef cafe, פורט ברטון, פלאוון

קיבלתי את ההמבורגר, שנראה קטן אבל מעולה, וכמו המראה שמחתי לגלות שגם הטעם מעולה. ההמבורגר היה פנטסטי, כל התוספות היו מתאימות בול ונהניתי מכל ביס, הלחמניה הייתה מצוינת, הצ׳יפס טעים ביותר – בקיצור אחד מההמבורגרים הכי טובים שהיו לי בטיול! בתור המבורגר סיכום יצאתי מרוצה ועם טעם טוב, ממליץ לכל אוהב/ת המבורגר להגיע לשם ולנסות משלל ההמבורגרים של Reef Cafe (אפשר אפילו לעשות להמבורגר הסבה לצמחוני).