השינוי הקולינרי שעובר על פורטוגל הגיע גם לגזרת ההמבורגרים

אור שוחט,

עוד לפני שגיליתי שכל עם ישראל טס לפורטוגל בחגים, חשבתי להיות מקורי ולטייל שם. בכל מקרה אם אני כבר פה ביחד עם כולם נטעם כמה המבורגרים, בתקווה לנפץ את הסטיגמה על האוכל הגרוע של פורטוגל.

היום הראשון בליסבון הוקדש לדוכנים ואוכל רחוב. פתחנו את הבוקר עם אגז בנדיקט ופנקייקים, המשכנו עם מגוון נקניקים וגבינות בשוק, טעמנו פאי חזיר קטן, בצק דג במילוי גבינה, והחלטנו להשאיר מקום להמבורגר בערב. המליצו לנו על מקום בשם The B Temple, בדיקה קלה בגוגל סיקרנה אותנו והתייעצות עם הבטן אישרה סופית שצריך לבדוק את המקום.

 המבורגר מומלץ בליסבון The B Temple

Lisboa – כשמה כן היא, גורמת לי לשבוע!

מקדש ההמבורגר של The B Temple ממוקם במרכז העיר, עם ירידה של חצי קומה במדרגות לתוך חלל ישן עם אווירה של בר שהוא גם מרתף יין. כשחיכינו למארחת ראינו את המנות יוצאות מהמטבח – המבורגרים גדולים שמכוסים לגמרי ברוטב גבינה! עוד לפני שהתיישבנו שאלתי את האחראי איך קוראים למה שהם הזמינו, ואמרתי מיד שזה בדיוק מה שאני רוצה. המנה נקראת "The Burger", והיא כוללת המבורגר 100% בשר אנגוס שחור, בצל מכורמל ביין פורט, בייקון, נקניקיות, פטריות צלויות, צ'דר, ביצת עין, ורוטב גבינתי שמכונה "רוטב המקדש" שמכסה את כל הטוב הזה, מוגש על צ'יפס לבחירתי (12.5 אירו). בזמן שצילמתי את המנה שלי, הגבינה כבר הספיקה להתקרש. חתכתי את ההמבורגר לחצי כדי לראות את תכולתו, והיופי הפנימי שלו היה לא פחות יפה מהמראה החיצוני. הבשר היה טוב, אבל הגיע עשוי מדיום וול, למרות שביקשתי מדיום. בכל מקרה הטפטוף של הרוטב על הכל היה פשוט כיף. המקום מציע עוד מגוון של המבורגרים ומנות בשריות כמו גם טבעוניות, ובת זוגי הזמינה את ההמבורגר הרגיל עם צ'דר ובייקון, שהיה טוב לטעמה

The B Temple המבורגר מוגזם בליסבון

ההמבורגר הכי מומלץ בפורטו

אחרי כמה ימים של טיולים בין השמורות והגנים הלאומיים של פורטוגל, הגענו לעיר השנייה בגודלה בפורטוגל, פורטו. בעקבות המלצה שראיתי בעמוד של קהילת המבורגר ישראל, תכננו לאכול במקום שנקרא Dan's Finger בעיר גימראייש שצפונית לפורטו, אבל ביום שני המסעדה סגורה וביום אחרי גילינו שהיא נפתחת רק ב-19:00, אז התחלנו לחפש המבורגר מומלץ בפורטו. בטריפ אדווייזר המליצו על DeGema, אבל אני לא סומך על האתר הזה, לכן שאלנו מכר שמדריך סיורי אוכל בעיר, ובמקרה גם הוא המליץ על ההמבורגריה הזאת. להפתעתנו הטובה גילנו שהמקום נמצא בבניין הצמוד למלון שלנו. לקח הרבה זמן לקרוא על כל מגוון ההמבורגרים שרשומים בתפריט, ובגלל שהיום הוא יום הגבינה הכחולה (9 באוקטובר), החלטתי ללכת על המבורגר 4 גבינות: ברי, אדם, מוצרלה, וגבינה כחולה (6.5 אירו כולל צ'יפס).

DeGama - המבורגר מומלץ בפורטו

ההמבורגר שלי הגיע, עם כל ארבעת הגבינות. הבשר של DeGma נטחן במקום, וזה ממש מורגש ככה. צבעו היה ורדרד ויפה מבפנים וטעמי הגבינות החזקים השתלבו מצוין עם הבשר. הלחמנייה החזיקה את העסק יפה מאד ושמחתי מאד לגלות את ההמבורגר הזה. זוגתי הזמינה את ההמבורגר הרגיל שלהם, שמגיע עם גבינת אדם ובייקון, כמובן שלקחתי ביס (או שניים) וגם הוא היה טעים ועסיסי, אין ספק שהבשר  שנטחן במקום עושה את העבודה.

DeGama - המבורגר בפורטו

סיכום הטיול

הסטיגמה על כך שבפורטוגל האוכל גרוע כנראה שכבר לא נכונה. אמנם אין כמעט בירה ובכל מקום שותים יין ואוכלים גבינות, אבל מבחינת המבורגרים בהחלט יש שינוי וזה לא רק מקדונלד'ס, בדוכנים ובמסעדות מגישים מגוון רחב של המבורגרים ותוספות מעניינות וטעימות. לי יצא לבדוק רק 2 המבורגרים בפורטוגל, וממה שחוויתי אני בטוח שיש כאן עוד הרבה המבורגרים שווים שרק מחכים לכם.