ג'יימס דין – מסע ההמבורגרים בפראג של ארתור רוטנברג מתחיל בכלל בדיינר אמריקאי

ארתור רוטנברג,

סיפור ההמבורגר הפראגאי התחיל לפני כשנתיים, עם הטיול הראשון שלי אי פעם לחו"ל וטיול המיליון של החברה שלי. הדרכון שלה היה כבר בלוי ודהוי מרוב חותמות ושלי היה חדש דנדש, עדיין עם החלב על השפתיים. סיפור המסע בפראגכולל בתוכו 5 המבורגרים נפלאים, 3 מסעדות מדהימות, שני אנשים שאוהבים אוכל טוב ועיר מדהימה אחת!

המסע אחר המבורגר בפראג

לפני שנתיים ביקרתי בפראג בפעם הראשונה, זו גם הייתה הפעם הראשונה שלי בחו"ל בכלל. לפי התכנון שבניתי לטיול הזה, המקום הראשון שאליו היינו אמורים ללכת היה לא אחר מאשר מעוז ההמבורגרים העולמי – הארד רוק קפה (כבודו במקומו מונח). למרבה הצער, ברגע האמת גילינו שהמקום פשוט יקר מאד באמות מידה של פראג ולכן המשכנו הלאה בין הרחובות בחיפוש אחר משהו אחר, אוכל שהוא קצת יותר נגיש ובתקווה לא פחות טוב. כך היה ורצה הגורל, נתקלנו במסעדה הראשונה שלי בחו"ל (אך בהחלט לא האחרונה) – מסעדת ג'יימס דין. המסעדה מעוצבת בסגנון של דיינר אמריקאי משנות ה-50 וגם מתנהגת כמו אחת כזאת. מה זה אומר? מלצריות על גלגיליות וחצאיות מיני, ג'וקבוקס וסיגריות למכירה בבר – ובעצם כל דימוי וסטריוטיפ שיש לכם על דיינרים מהסוג הזה.דיינר המבורגר בפראג - ג'יימס דין

ההמבורגרים של ג'יימס דין

התיישבנו באזור הלא מעשנים ומיד כשהתיישבנו קיבלנו את התפריט. כמובן שהמבורגר הבית של ג'יימס דין הוא הדבר הראשון שקפץ לנו לעיניים. ישר ידענו שזה הגורל – המבורגר כפול (שתי קציצות של 150) עם גבינת אמנטל, ביצת עין, בייקון ורוטב חרדל, אושר שאין לתאר אותו (כמעט ופרצנו בבכי). אחרי המתנה קצרה ביותר, המלצרית הגישה לנו את ההמבורגרים המשובחים של המקום שרק חיכו לביס.המבורגר בפראג - ג'יימס דין

המבורגר עסיסי מבשר מעולה, עשוי במידת מדיום מדוייקת עם המון גבינה טעימה מעל. ואם זה לא מספיק (וזה לא) אז הבייקון היה קריספי במידה נכונה ותוספת ביצת העין מושלמת שרק הצהוב שלה נוזל הפכו את זה לאחד ההמבורגרים הטובים שטעמתי בחיי. כל הטעמים השתלבו יחד בצורה שקשה לתאר, המילים כמו "נכון", "מדויק", "מושלם" עולות על השפתיים. כמובן שלא הזמנו המבורגר אחד (באמת חשבתם שנסתפק רק בזה?) ויחד עם המבורגר הבית הזמנו המבורגר נוסף, שלצערנו כבר לא קיים, אבל גם לו מגיע תיאור. מדובר בהמבורגר קפרזה – קציצת בקר עם שילוב של פסטו וגבינת מוצרלה. חלומי, מדהים, פשוט תענוג. בשר נימוח ועסיסי שנעטף בחום ע"י גבינת המוצרלה ויחד עם הפסטו – הטעם פשוט משגע!

לסיכום החוויה

מסעדת ג'יימס דין שווה את הביקור שלכם ואת הכסף שתשלמו עבור הארוחה, לנו יצא בערך 100 ש"ח כולל שתי כוסות בירה קרה מהחבית! אז אם אתם בפראג אנחנו ממליצים לקפוץ ולטעום.