דנה בודקת האם השטן מהווה אלטרנטיבה להמבורגר המפורסם בקווינסטאון?

דנה רוזנפרב,

שוב פעם גשם. שמישהו בשם אלוהים יסביר לי, למה הקיץ ניו-זילנדי כולל יותר ימי גשם מימי שמש?! הגענו לקווינסטון, אחת הערים הצעירות והכיפיות בניו זילנד, והעיר מוצפת בהמבורגריות בהתאמה. 

בקווינסטאון יש המבורגר אחד שנחשב מעל כולם, עם תור ארוך ומתפתל, ושמו בישראלית (השפה המדוברת ישראל, אם תשאלו כמה תיירים שפגשנו) הוא פרגבורגר (Fergburger). אל דאגה, ביקרתי גם שם, אבל מרוב רעב, לא הספקתי לצלם. אז מה כן? אני כן אגלה לכם בסוף טיפ איך לא לחכות בתור. ההמבורגר הזה בכל אופן היה נחמד ותו לא, אז הלכתי לחפש אלנטרנטיבה. אחרי התייעצויות עם מקומיים ותיירים כאחד, הוחלט לנסות את הקציצה של ״Devil Burger״, אז צעדתי בגשם, עם מעיל דק וסנדלי שורש, לעברו.

Sweet Bambi של פרבורגר - ניו זילנד

אל המבורגר השטן, ומעבר לו!

מקום יחסית קטן ועמוס אבל נראה מגניב למדי. התפריט כולל המון אופציות של המבורגרים עשויי בקר, עוף, בשר צבי, דג, טלה או צמחוני, ויש גם ראפים שנראו לא רעים בכלל. אפשר לבחור בין קציצה בגודל רגיל – 125 ג', לבין קציצה בגודל לארג' – 175 ג'. נכון, זה יחסית קטן לארץ, אבל המנות די זולות אז אפשר לקחת כמה המבורגרים ביחד.

Devil burger קווינסלנד - ההמבורגר

החלטתי להזמין את ה-״Devil's Staircase״ – קציצת בקר עם אננס צלוי, בייקון, גבינת אדם, רוטב ברביקיו מעושן, וירקות  (14.5$ דולר ניו זילנדי). למנה בצד, התלבטתי קשות בין הצ׳יפס ברוטב קארי וגבינה (8$ ניו זילנדי) עליו המליץ המוכר, לבין הצ׳יפס עם רוטב השום תוצרת בית והגבינה (8$ ניו זילנדי). בסוף בחרתי בשום וגבינה לצד בירה קרה תוצרת המקום (6$ ניו זילנדי לכוס גדולה).

חיכיתי לאוכל כמו ילדה טובה, ושקראו במספר שלי, כמו בארומה, רצתי מהר לדלפק, רעבה לאללה.

ההמבורגר היה טעים, הבייקון היה נהדר והאננס הצלוי התאים לו ולרוטב הברביקיו בול. שווה גם לציין שכמות האננס והבייקון הייתה נדיבה. התלונה היחידה אך החשובה מאוד, הייתה עובי הקציצה – קציצה דקה מדי לטעמי, איבדה מן הבשרניות הטובה שיכלה להיות להמבורגר.הצ׳יפס היה שיחוק – המון גבינה, כזו שנמתחת בדיוק כמו צריך, עם הרבה רוטב שום. מזל שאין לי עם מי להתנשק, כי חבר שלי בארץ 🙂

דוויל בורגר המבורגר

אז תכלס, שווה או לא?

תשמעו, עד כה לא מצאתי המבורגרים באמת באמת שווה בקווינסטאון, ונכון ללמועד פרסום הכתבה, כנראה שכבר המשכתי הלאה מהעיר החמודה הזו. הפרגבורגר נחמד, אבל עם תור באורך הגלות. אם תרצו לוותר עליו, פשוט תזמינו בטלפון (חיפוש בגוגל יעזור), ואיספו את ההמבורגר תוך 20 דקות, כשכולם מקנאים בכם מהצד! הדוויל בורגר היה טעים, ודי זול, אבל שוב – גם פה אין איזו בשורה קולינארית או שיחוק יוצא דופן.

הצ'יפס של Devil burger

שם: Devil Burger. כתובת: 5/11 Church St, Queenstown . כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ש' 10:00-4:00.