Knick Knack Yoda – ארתור עם סיפור דויד מול גוליית מרחבי איטליה

ארתור רוטנברג,

הסיפור שאגולל בפניכם כאן הוא סיפור החוצה מדינה שלמה. סיפור של אכזבה, סיפור של אהבה וסיפור של דויד נגד גוליית. הכול התחיל בהחלטה שלנו לטוס לרומא ואם כבר, אז לנצל את ההזדמנות ולקפוץ לקרנבל המסכות המפורסם של ונציה. מצאנו כרטיסים, מלונות, החלטנו מה היעדים החשובים שחייבים להסתכל וכל מה שמסביב. ואחרי כל הדברים הלא חשובים האלו, הגענו לשלב החשוב באמת – איפה אוכלים המבורגר!

שלב ראשון בחיפוש, איך לא, ד"ר גוגל- הוא יודע הכל. הקלדנו בציפייה ובשקיקה "Best hamburgers in Rome" ומיד קיבלנו שלל תוצאות יפות ומעניינות, שבתוכם כמה קונצנזוסים לגבי מספר מקומות שאומרים שהם הכי טובים ברומא. מה שלא היה לגביו קונצנזוס זה מי הכי טוב. אז מה עשינו? מיקמנו את כולם על המפה וראינו למי באמת נוח להגיע, כי לצערנו אי אפשר להגיע לכולם, צריך קצת לטעום מהפסטות והפיצות, איטליה אחרי הכול.knick knack Yoda - מקום קטן ונסתר ברומא

Knick Knack Yoda – מקום קטן ונסתר

To make a long story short, ביום השלישי לטיול, אחרי ביקור קצר והאמת די מייגע אצל האפיפיור, הגענו למקום קטן שנקרא Knick Knack Yoda, מרחק של מספר דקות הליכה מהכניסה הראשית למיקרו-מדינה (כיכר פיטר הקדוש) שבלב רומא. כמעט ופספסנו את המקום מרוב שהוא קטן ומתחבא. השעה הייתה קצת לפני 12, ואצל האיטלקים זה מוקדם, לכן היינו הראשונים. המקום היה בשלבי פתיחה מתקדמים ולא ממש up and running, ובכל זאת הכניסו אותנו בחיוך גדול. המקום עצמו די ציורי עם ציורים מוזרים על הקירות בסגנון מוזיקת גראנג' והקופאי מחלטר כ-DJ.knick knack Yoda - המבורגר מומלץ ברומא

Triple Wow בסגנון רומאי

התיישבנו באחד מהשולחנות הפנויים, שזה בעצם כל השולחנות, ומיד קיבלנו את התפריט של Knick Knack Yoda לעיון מעמיק. מרגע זה התחיל אפקט ה-WOW המשולש של המקום.

WOW ראשון, התפריט – התפריט של Knick Knack Yoda מורכב מרשימה של כ-20 המבורגרים שונים עם תוספות מגניבות כמו חרדל תאנים, פטריות כמהין וסלט תפו"א (יש במקום עוד מנות, אבל לא מעניין אותנו בכלל). המון יצירתיות ומגוון מטורף של המבורגרים בהחלט שווים WOW. אחרי התבחבשות רבה החלטנו מה להזמין. לקחנו את המבורגר ה-Model 500 עם גבינת טלג'יו (גבינה נדירה בארץ ומאוד מאוד טעימה!), בייקון (כמובן), אומלט תפו"א, חמאה ורוטב כמהין. ההמבורגר השני שבחרנו היה ה-D.M.T. ההמבורגר מורכב מגבינת ברי, בייקון, בצל, ירקות (עלי רוקט ברוטב), שום, צ'ילי, חרדל ותאנים והוזמן במידת מדיום וול.
המבורגרים מומלצים וטעימים ברומא - Knick Knack Yoda

WOW שני, ההגשה – ההמבורגרים הוגשו בלחמניה ביתית וטרייה, קריספית לשלמות. מידת העשייה כמובן מדוייקת כמו שרק מצופה ממקום שמדורג כאחד מהטובים ברומא (קוריוז קטן – ברומא יש כ-10 אלף מסעדות וזו בין הטובות!).
המודל 500 – המבורגר עסיסי, גבינה נמסה, נמתחת ומותכת בצורה מתגרה. אומלט מוכן לכדי עילוי שמשלים את הביס עם טעם של תפו"א. יחד עם הקריספיות של הבייקון אפשר לחשוב שאוכלים בכלל צ'יפס בתוך ההמבורגר. הלחמניה מחזיקה מעמד עד הסוף ורוטב הכמהין מייצר אווירה של "המבורגיטליה".

המשכנו עם ה-D.M.T – הצבעוני והמצטלם. עזבו לשניה הטעם, תסתכלו על התמונה, עכשיו תסתכלו על ההמבורגר שלכם, תסתכלו שוב על התמונה, הוא יותר טוב, נכון? שכבה נדיבה ביותר של חרדל לכל אורך הלחמניה, מתחת ריבת תאנים וגבינה. השילוב של החרדל עם המתוק יוצר טעם חדש שאין לו שם בשפה העברית. מתחת לזה הסלט מלא הנוזלים שמנסה, וקצת לצערנו, מצליח לנצח את הלחמניה. אבל למי אכפת? הביס כל כך טעים, מלא מיצים ומיוחד עד ששכחנו מכל כאבי הרגליים של הטיול, מכל צרות העולם. פשוט מדהים!DMT ברומא של Knick Knack Yoda

WOW שלישי, המחיר –  כל היופי הזה על רק 21 יורו לשנינו (כ-85 ₪).

סיכום החוויה

ללא ספק הארוחה הכי טעימה שלנו ברומא ואחת המשתלמות. מקום מעולה – שירות, יחס, מחיר ומיקום מעולה! כל מי שעתיד לטוס לרומא, לא יכול להיות שלא יעבור בוותיקן ולכן חייב לבקר גם שם. מדהים! מה שכן, למזוג בירה הם לא יודעים, אבל זה כבר סיפור אחר לגמרי.

האם זהו הדוד או הגוליית? מי שעדיין לא ניחש, תצטרכו לחכות לחלק השני

להמשך הסיקור של הביקור הקולינארי ברומא וונציה כנסו לעמוד של Mr. & Mrs. Eat >>