לה קרנה – טל קורנס חזר כדי לטעום את המטורף החדש לפני כולם

טל קורנס,

לפני כמה ימים בעודי משוטט ברחבי הפייסבוק קפצה לי לעין תמונה של המבורגר שהעלה דורי (הבעלים של לה קרנה). מיד נעשיתי רעב וללא היסוס שלחתי לו הודעה והתעניינתי במה מדובר ומתי אפשר לבוא ולטעום את המפלצת שבתמונה' לא עברו כמה דקות ודורי עדכן אותי שמדובר בניסוי שהוא עשה והזמין אותי לבוא ולחוות דעה.לה קרנה - הפוסט שהתחיל הכל

לה קרנה – מה להמבורגר ולפתח תקווה?!

ביום ראשון בצהריים בעודי יושב עם חבריי ללימודים מחוץ לבניין בהפסקה שבין השיעורים, עלתה לדיון השאלה ״מתי הולכים לאכול המבורגר?״. מיד נזכרתי בתמונה מהסופ״ש והראיתי אותה לכל הנוכחים במקום, שדרשו להצטרף אלי ולטעום את ההמבורגר המשוגע הזה. כמובן שהסכמתי וקבענו לנסוע אחרי הלימודים. לפתע אחד הנוכחים במקום שאל אותי ״רגע, איפה זה בכלל?״ ותשובתי הייתה ״לה קרנה, פתח תקווה״. תשובתו לא איחרה לבוא ״מה להמבורגר ולפתח תקווה?!״

אגדה ושמה ״הקצב״

הגענו למקום באזור השעה 19:00 ומיד המטבח החל להכין לנו את המנה המורכבת אותה מכנים ״הקצב״ (67 ש״ח בתוספת צ׳יפס). כמה מורכבת אתם שואלים? אז ככה, ההמבורגר עשוי מבשר צלעות ארגנטינאי טרי שנטחן במקום, מעליו יושבת עגבנייה טרייה קלוייה על הפלנצ׳ה ואת התענוג הזה עוטפות רצועות אנטריקוט דקות בתיבול צ׳ימיצ׳ורי, מלח ופלפל. חשבתם שזה הסוף? מעל כל הטוב הזה מונחת ערימה מכובדת של בצל קריספי, מיונז ורוטב ברביקיו. נוזל לכם ריר? גם לנו!

לאחר זמן מה, זרמו המנות לשולחן אחת אחרי השנייה וגרמו לכולנו לשמוט את הלסת. המנה הייתה יפה בדיוק כמו בתמונה ואולי אפילו יותר ממנה. עד לרגע זה לא ברור לי איך הצלחתי לעצור את עצמי מ״לפרק״ את ההמבורגר בשניה שהוא נחת על השולחן, אבל החזקתי את עצמי ופינקתי אתכם בכמה תמונות לפני שניגשתי למלאכת הבליסה.לה קרנה - הקצב חבריי המנומסים חיכו לי וכולנו טעמנו את ההמבורגר באותו הזמן. הפרצופים ההמומים התחלפו תוך כמה שניות בחיוכים עצומים ובתגובה אחת – ״וואו!״. ההמבורגר היה כל כך רך ובמידת עשייה של מדיום מדוייק. כקונטרה לרכות הבשר, הבצל הקריספי נתן את הקראנצ׳ שאני כל כך אוהב ואם זה לא מספיק, אז העגבנייה הצלויה הוסיפה עוד טעם עדין וג׳וסיות בלתי נגמרת. הברביקיו הורגש מאוד, אבל לא השתלט. והאנטריקוט, אוי האנטריקוט! טעמים חזקים של בשר איכותי בליווי הצ׳ימוצ׳ורי האגדי של לה קרנה. אין מילים, פשוט שלמות, בחיים לא התרגשתי ככה מהמבורגר!

לה קרנה - המבורגר מושחת ומושלם

לסיכום

אני מכתיר בזאת את ״הקצב״ של לה קרנה לאחד ההמבורגרים הטובים והמפתיעים שאכלתי בחיי ולהמבורגר הכי טוב בארץ בקטגוריית המבורגרים עם תוספת בשר מעל! (וזה מקום כשר, כן?!). רוצו לטעום!

שם: לה קרנה. כתובת: חיים עוזר 1, פתח תקווה. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 12:00-23:00, ו' סגור, ש' שעה לאחר צאת השבת עד 00:00.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי