יובל שקולר מתאהב קשות בספיישל החודש של פורט 19 החשמונאים

יובל שקולר,

היתרון בלהיות חבר של זוג שאוהבים המבורגרים (ועוד הצלע הנשית כותבת פה בקהילה, הרי היא הדר בן יעקב האחת והיחידה) זה שכל ערב נגמר בהמבורגר טעים. אז אחרי ששמענו הרצאה בפאב רנדומלי ברחוב קרליבך, חיפשנו מקום טעים במיוחד. החלטנו לוותר באלגנטיות על המבורגר ב-Fashion Mall, וחצינו את הכביש היישר לסניף החדש של פורט 19 בחשמונאים!פורט 19

ספיישל דצמבר של פורט 19 החשמונאים

נכנסו ישר לדבר קצת עם ברק מנהל המסעדה (גבר על!) שעשה לנו סקירה מהירה של התפריט, כאשר ברקע קיבלנו בירת אדלוויס קרה וטעימה. שתי דקות של התלבטות והחלטנו על:

  • ספיישל דצמבר – המבורגר ברוטב סרטנים וויסקי (59 ₪ בעסקית)
  • קצבים הוואי – פורט קצבים עסיסי עם גבינה כחולה ופרוסת אננס מתוק (54 ₪ בעסקית)

לשני ההמבורגרים הנ"ל צירפנו צ'יפס, והלכנו להתיישב ולהמתין בציפייה.

ספיישל דצמבר בפורט 19 החשמונאים

ואז הוא הגיע – הספיישל! קודם כל, אי אפשר לפספס את הרוטב הבשרי הזה על ההמבורגר, פשוט תענוג להסתכל עליו. אני אומנם לא חובב גדול של דגים, אבל זו בערך הפעם השנייה בחיים שלי שיוצא לי לאכול בשר סרטנים וזה פשוט מעדן! בשר הסרטנים משתלב נהדר ברוטב ויסקי, ויחד נוצר ביס ממש ממש טעים. נכתב פה רבות על ההמבורגרים של פורט 19, אז אני ארשום את זה עוד פעם – הבשר הגיע עשוי פרפקט, טעים בטירוף והספיישל הזה היה אחד ההמבורגרים הכי טובים שיצא לי לאכול בזמן האחרון. נקודה.

הספיישל של פורט 19 - רוטב סרטנים ווויסקי

גבינה כחולה?

בתור חובב אננס מושבע (חוץ מעל פיצה כמובן), לא הייתה ברירה והייתי חייב לנסות את ההמבורגר הוואי. קודם כל זה ממש כיף לראות חתיכה עצומה של אננס על ההמבורגר, היא הייתה רכה ולכן היה כיף לאכול אותה יחד עם הבשר (לעומת בייקון…). מהעבר השני, הגבינה הכחולה בקושי הורגשה, שזה משעשע – כי גבינה כחולה זה אחד הטעמים הכי משתלטים שיש. ועדיין, הגבינה הכחולה בקושי הורגשה בכל ביס, אני לא יודע אם זה בגלל סוג הגבינה הספציפית או הכמות, אבל זה לצערי קצת אכזב. האננס עצמו היה טעים וכרגיל ההמבורגר היה נהדר. יחד עם ההמבורגרים נאכלו להם צ'יפסים של המקום, שהיו טעימים כצפוי, בצורה גלית (מישהו פה זוכר ruffles?) ולגמרי סיפקו את הסחורה.המבורגר הוואי בפורט 19 החשמונאים

ולקינוח – בשר!

את פורט 19 הכרתי בתור מקום של נקניקיות בכלל, ולכן לא הייתה ברירה ולקחנו נקניקיה לקינוח. הלכנו על נקניקיית פורט – "נקניקיית טלה עם יין פורט, שזיפים שחורים בתיבול קינמון עדין" (29 ₪). אחרי דקות מעטות קיבלנו את התענוג הזה. על הביס הראשון הפה שלי נכנס קצת לשוק כי הלחמנייה הייתה מלאת חרדל ולא ראיתי את זה בא 🙂 מהביס השני הצלחתי להתרכז בנקניקיה, הטעם שלה היה מיוחד (כנראה בגלל היין) וזו הייתה בחירה מוצלחת במיוחד לסיום הארוחה. מומלץ!

נקנייקית פורט בפורט 19 החשמונאים

לסיכום

כיף לראות שמקום מוצלח כמו פורט 19 מצליח להתרחב ולהיות אופציה נהדרת במיקום נוסף בעיר. ספיישל דצמבר היה נהדר, ניפגש בינואר!

שם: פורט 19 החשמונאים. כתובת: חשמונאים 95, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00 – 24:00, ו' 11:00 – 16:00, ש' 18:00 – 24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי