יבנה-מונטיפיורי – איש ההמבורגרים ביקר במסעדה של יונתן רושפלד ונהנה

ארקדי פורטנוי,

אמש טעמתי את ההמבורגר הטעים בת"א ובמקום השני בישראל אחרי יומנגס, לצד מסעדת ברביס עם ציון דומה. אומנם המקום בתהליכי "מיתוג מחדש" והיו כמה שינויים שהתאכזבנו מהם, אבל ההמבורגר כשלעצמו היה עשוי ללא חת וקיבל את הציון 9.6. יבנה-מונטיפיורי מתהדרת במטבח שפתוח עד השעות הקטנות של הלילה מה שאיפשר אמש לארבעה זללנים ממוקצעים לפתוח שולחן בשעות בהן לא בריא לאכול מזונות כל כך… טעימים!

סיפתח לשמנמנים

כבר במנות הראשונות היינו מאושרים, כיסוני השישבוריק שהיו נהדרים! טעם הקינמון לא השתלט על המנה והחמיא לטעם הטלה הצעיר. הכיסונים החמימים נחו להם בעצלתיים ברוטב יוגורט דרוזי עשיר שהיה תפור למנה באופן מושלם (52 ש'"ח). לצידם דילג סלט "הרברט סמואל" שהורכב מתערובת שרי, בצל ירוק וחלמונים עם נתחי עגבנייה בשלה וצרובה. כנפי העוף הגיעו ברוטב בית פיקנטי משובץ בוטנים והיו חווייתיים במיוחד (32 ש"ח). למנת הראש הפרסי לא התחברתי – חיבור הטעם הבשרני שייחלתי לו היה מצומצם ולמרות ציפוי הכרובית העשיר לא נראה כי אמליץ על מנה זו (46 ש"ח) .השישברק של יבנה מונטיפיורי

מילה על אלכוהול – שוב הגענו למקום ללא ברזי בירה, וגם מחירי האלכוהול לא נמוכים, 30 ₪ לבירה מלכה אדמונית 330 מ"ל. כמובן שבמקום יש מבחר יינות חביב וספיריטים למינהם, גם לא זול במיוחד.

צלעות טלה של יבנה-מונטיפיורי

לצד ההמבורגרים הזמנו מנת צלעות טלה "7 שעות" עם תבשיל עדשים שחורות (145 ש"ח) סטייק יבנה-מונטיפיורי (145 ש"ח). המנות היו טובות אבל לא מדהימות. השומן בצלעות לא הספיק לנזול לתוכן וטעם מעט סיבי הורגש בקצה. לי העדשים השחורות שדבקו בבשר והיו בגדר "כל המוסיף גורע". נתחוני הסינטה שהוגשו היו טובים בעיני אך שאר החבורה פחות התחברה. אני חסיד של רוטב פלפלים עשיר אך היו טענות בדבר הקצנה בכמויות. טעם הבשר היה חי ומענג בכל ביס וביס עם כי מעט יבש.יבנה-מונטיפיורי והצלעות המעולות

ההמבורגרים של יבנה-מונטיפיורי

כל מרכיבי ההמבורגרים היו בשיאם (66 ש"ח), החל מהלחמנייה הטריה שריח האפייה עוד נח בה ומתיקות עדינה עטפה אותה, אל המיונז הקרמי, הבייקון המעולה (16 ש"ח) עם גבינת האמנטל (9 ש"ח) וביצת העין הפיקאנטית (7 ש"ח) שחלחלה לקמטי ההמבורגר המתנשף מהפלאנצ'יה. הקציצה הגבוהה הייתי אוורירית ומדושנת היטב במיצי הבשר שהיה חד משמעי טוב! העסיס ההמבורגרי כבש את כל חלל הפה והותיר סיומת שמנונית מדהימה.יבנה-מונטיפיורי - המבורגר מפלצתי!

הצער היחיד שידענו היה המחסור בהמבורגר Foie Gras Truffle Hamburger, המלצרית שתיארה אותו גרמנו לנו להתאהב בה, סליחה – בו. מבנה המנה הייתה זהה אחת-לאחת למנת ההמבורגר הצרפתי של יומנגס (מעניין…). כמו כן, לא זכינו לטעום את הצ'יפס שהיה חסר במטבח (WTF?!).

סיכום החוויה

בקיצור, בתור מסעדת שף שתחום עיסוקה המרכזי איננו המבורגרים יבנה-מונטיפיורי עשו עבודה מעולה להגיש מנה מנצחת עם שירות אדיב ושמחה של טעמים.

*** המסעדה נסגרה ***