יבנה מונטיפיורי – יאנה קוקס בדקה המבורגר וצלעות של רושפלד

יאנה קוקס,

הגענו למסעדת יבנה מונטיפיורי, בניצוחו של השף יונתן רושפלד, בעקבות הפרסומים על הלייט נייט. מה לביסטרו צרפתי יוקרתי וללייט נייט של המבורגר וצ'יפס, אתם שואלים? גם אנחנו שאלנו.

יבנה מונטיפיורי – ביסטרו צרפתי

המלצרית החביבה, ששמחה לקשקש איתנו על המבורגרים, מסעדות ואוכל איכותי, סיפרה לנו שהמסעדה עוברת מתיחת פנים כדי להתאים את עצמה גם לקהל אחר, בעקבות כך המנות היקרות והמשובחות נדחקו אחר כבוד מהתפריט וזוכות רק להבליח מדי פעם, כמנות ספיישל. טעמתי שתיים מאותן מנות ספיישל ("צלעות טלה '7 שעות' בתבשיל עדשים שחורות מפואי" וסינטה ברוטב שמנת פלפלת, 145 ש"ח כל אחת) ואני חייבת לציין שחבל לי שהן לא נשארות בתפריט, הצלעות במיוחד היו רכות ושמנוניות להפליא והעדשים השחורות השתלבו יפה במנה. חבל.

יבנה-מונטיפיורי והצלעות המעולות

מנות מהנות

התפריט של יבנה מונטיפיורי כלל מגוון מנות ראשונות מעניינות כמו כרובית ממולאת בבשר טלה (טעים מאוד), כיסוני טלה דרוזיים (טעים), כנפיים ברוטב חריף (טעים והעיקר שונה מהכנפיים שאנחנו רגילים לאכול במסעדות אחרות) ועוד סלטים שונים (אני אתן לסועדים שאוהבים סלטים להגיב עליהם, אני אוהבת בשר). במעמד ההזמנה נתקלתי בשתי הפתעות לא נעימות, מסתבר שנגמר הצ'יפס במסעדה ואנחנו נאלץ לבחור בין אורז, פירה, סלט חסות ושעועית ירוקה, אני מבינה שהמסעדה מתמקדת יותר בעיקריות, אבל כדי להצליח בלייט נייט אני רוצה לראות גם טבעות בצל, הום פרייז, אדממה וכמה תוספות מושקעות שיבדילו את המקום הזה ממגוון האופציות ללייט נייט באזור הזה של ת"א. וכמובן תמיד צריך להיות צ'יפס!!!יבנה מונטיפיורי וההמבורגר המומלץ

ההפתעה השנייה הייתה העדר הבירות מהחבית, אומנם יבנה מונטיפיורי מתהדרת במגוון בירות מעניינות (ויקרות) כמו בזלת ומלכה הישראליות, ותפריט עשיר בקוקטיילים מרנינים, אבל העם דורש בירות מהחבית והרבה. בואו נגיע לעיקר, המבורגר קלאסי (66 ש"ח, 220 גרם בערך). מסתבר שניתן להוסיף תוספות על ההמבורגר, למרות שבתפריט הן לא מופיעות (פספוס לדעתי). הזמנו שני המבורגרים בדרגת מדיום, אחד עם בייקון ואמנטל והשני עם ביצת עין חריפה. ההמבורגר היה בול פגיעה, אהבה מביס ראשון. הוא היה עסיסי, עשוי היטב והאיכות הורגשה בכל טעימה, באמת תענוג, נותר רק להתאונן על גודלו והמחיר של התוספות (16 ש"ח לבייקון). מיונז וחרדל הבית היו טעימים (רק חבל שהגישו צלוחיות קטנות מהם). הזכרתי שטעמתי סינטה ברוטב שמנת פלפלת, אותה לא אהבתי, היא לא הייתה עסיסית מספיק והרוטב היה חסר טעם.

הקינוח של יבנה מונטיפיורי

לסיכום

אספר שמדובר באחד ההמבורגרים השווים ביותר שאכלתי בת"א, שווה למסעדת יבנה מונטיפיורי כדי לנעוץ בו את השיניים, מקווה שהתוספות והבירה יעלו רמה כדי לתת להמבורגר המשובח הזה ליווי ראוי.

*** המסעדה נסגרה ***