עזבו הכל ולכו לאכול את הצ'יזבורגר הסודי שבלב השוק

אור בלאן,

כבר הרבה זמן לא כתבתי, נשאבתי לעומס הידוע של משימות, עבודה, בית, ומה לא – או בקיצור החיים עצמם. אני שמח שהכתבה הראשונה אחרי תקופת יובש ארוכה, היא על ההמבורגר החדשני, העסיסי והמיוחד ביותר שטעמתי מזה שנים – זו לא עוד כתבה על המבורגר, זו חוויה שאי אפשר להכניס לקופסה של תיאורים, אבל בשבילכם בכל זאת אנסה. 

צ'יזבורגר של צ'יזבורגר רמלה

cheese burger רמלה, החוויה שהפילה אותי

במקרה נפתח לי חלון בלו"ז דווקא ביום ראשון בערב, החלטתי להזיז את התחת במקום להיכנע לעייפות ולקפוץ לבקר במקום שסימנתי לי בתור הדבר הכי מסקרן פה בסביבה, מקום חדש שנפתח בלב שוק רמלה בשם cheese burger. פעם בשבועיים אני בשוק, עושה קניות (חוויה בפני עצמה) וכבר לפני חודשיים בערך ראיתי שבאחת הסמטאות נפתח מקום קטן, חדש ומעניין. אבל החיים העמיסו ואני רק סימנתי הערה מנטלית שצריך לבוא לטעום. הזדמן מזלי והלו"ז התפנה קצת, וחברי הטוב יניב הצטרף אלי לגיחה קטנה להמבורגר גדול. פעם ראשונה שאני מגיע לשוק בשעות הלילה, שקט פה, והבניינים העתיקים מזכירים לי את סמטאות יפו שבשילוב האוויר הנקי של תחילת הסתיו, יצרו את התפאורה לערב נפלא. היופי ברמלה שאין בעיית חניה, והחנינו צמוד למקום. 

 צ'יזבורגר רמלה בשוק רמלה

ניגשנו לשלט ניאון המואר היחיד בחשכת הלילה של השוק, כמה אנשים יושבים באחד מארבעת שולחנות הפלסטיק שבחוץ, ובחור עם חיוך שמאיר את הלילה פוגש אותנו לשאול מה שלומנו, מה נשתה ומה נאכל. שיחה קצרה עם החייכן עוזרת לנו להבין שהוא זה שצריך להחליט. התיישבנו. חיכינו ודיברנו. לא יודע אם זה השקט, החושך או האוויר אבל משהו הכניס אותי לאווירה שכבר מזמן לא הרגשתי, משהו פה אמיתי ולא מתיימר, משהו פה יושב בדיוק איפה שהוא צריך להיות. אחרי כמה דקות, חסן החייכן (והבעלים של cheese burger) ניגש אלינו עם מגשים שכל אחד מהם עמוס לעייפה בצ'יפס ולידו הר קטן של המבורגר עטוף היטב ומוגן מקור הלילה ב-2 שכבות של כיסויים. 

צ'יפס והמבורגר של צ'יזבורגר רמלה

הוצאנו את הקציצה השמנמנה משמיכותיה, ונפעמנו לראות לבה נשפכת מכל כיוון בדמות גבינת צ'דר שנמסה לה לכדי שלמות, מעל לא פחות מ-3 קציצות במשקל 100 גרם כל אחת. המראה הזה תמיד מרגש ועושה לי טוב, וכאן זה פשוט צועק לי "תן ביס!!!!", מי אני שאתווכח? 

נגסתי בהר הלבה/גבינה והבשר וכמעט נפלתי מהרגליים! מזל שישבתי. אולי הקורונה, אולי הגיל, אבל באמת שלא מצליח לזכור מתי פעם אחרונה טעמתי משהו כל כך מעולה, אמיתי, ונוטף עסיס מכל כיוון וביס. דמיינו לכם מפל שוצף של עסיס-בשר טהור גדוש בטעמים, דמיינו איך זה מרגיש כשהפה מתמלא בתערובת בשר של אסאדו, פיקניה ושומן עגלה וכל זה בתיבול מבריק שמרים את החוויה לגבהים חדשים. W-O-W, אם הייתי מת עכשיו הייתי מת עם חיוך.

צ'יזבורגר רמלה - אור בלאן טורף

כבר הרבה שנים שאני כותב בקהילה ואכלתי לא מעט קציצות, חלקן מרשימות יותר וחלקן פחות, אבל משהו כזה אני לא חושב שאי פעם טעמתי. חסן החייכן, מספר לנו שהכל עבודת ידיו, הכל טרי יום יום נעשה במקום, הוא לא מקפיא בשר וגם לא צריך. והתענוג לא נעצר בהמבורגר, אנחנו ממשיכים לצלול למעמקי הפוד-גזמה הזאת, ומבינים שיש כאן מחשבה ולא רק עשיה ברמה גבוה. שילוב מטורף של מרגז, תיבול סודי, תערובת בשר מטריפה, ריבת בצל (OMG!!!) וצ'דר איכותית, מלמדים על היוצר לא פחות מאשר על היצירה. 

הצ'יזבורגר של צ'יזבורגר רמלה

לא מאמין שסיימתי את כל ה-300, זה הזוי שאני עוד מסוגל לאכול כאלו כמויות, ועוד יותר לא ברור לי איך הלחמניה הרכה והקטיפתית החזיקה מעמד בעוז ובגבורה כל המסע הזה. ואיך אני יודע שבאמת נהניתי ולא סתם חוויתי רגע חולף? כי לא הפסקתי לנשנש וחיסלתי גם את המיקס-צ'יפסים (רגיל, בטטה, טבעות בצל וכדורי תפו"א) שהוגשו לי, בעיקר עם הריבת בצל המטורפת אבל גם עם האיולי שום שכמותו עוד לא טעמתי. יש כאן אושר, עושר וחוויה בלתי נשכחת של ג'וסיות מטריפה.

הצ'יפס של צ'יזבורגר רמלה

קשקשנו עם חסן קצת, והוא סיפר לי שכל העסק בכלל התחיל בבית של ההורים שלו, בגל הראשון של הקורונה (זוכרים?). אז הוא הכין כמה קציצות לחברים קרובים, שנהנו והפיצו את הבשורה. מהר מאד התחיל להגיע ילדים משלושת בתי הספר שליד, והשמועה פרסה כנפיים על המבורגר חדש ומסקרן בעיר, וכולם העלו תמונות עם המנה החדשה של רמלה. העסק גדל והביקוש עלה, אז חסן החליט שהגיע הזמן לפתוח מקום רציני יותר, איפה? דווקא בשוק, ככה בפינה משלו בלי רעש ובלי דאווין, רק המבורגר מ-ד-ה-י-ם. חסן מבין מה הוא עושה, ויודע לבשל ולדבר דוגרי, בלי שטויות בלי פוזות, רק חוויה אמתית שמזכירה לי בדיוק למה הקמנו את קהילת המבורגר ישראל.

סוף דבר

חסן מספר לי שעיקר הלקוחות זה בליינים שמגיעים לאכול לפני או אחרי המסיבה, אבל שגם יש לו קהל שמגיע במיוחד משהם (הלא ממש רחוקה) ואפילו תל אביב (שרחוקה רק מנטלית). צמעו, לא מבין איך משהו כזה נמצא אצלי בחצר האחורית ולא הגעתי אליו קודם? יש מקומות ששווה להתאמץ כדי לגלות אותם, ויש סודות שחייבים לטעום. מי היה מאמין שדווקא בשוק רמלה אני אגלה את אחד ההמבורגרים הכי טובים שטעמתי מזה שנים?

שם: cheeseburger. כתובת: ז'בוטינסקי 15, רמלה. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 12:30-02:00, ו' 12:00-04:00, ש' 13:00-03:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי