מסעדת גורדוס השאירה טעם רע בפה – דן מספר על חווית שירות קשה שעבר בחולון

דן כהן - כתב אורח,

אין ספק שההמבורגרים של מסעדת גורדוס פוטנגניים והמנות אוהבות את המצלמה (והמצלמה אוהבת אותן?), חבל רק שהפעם מדובר במקרה של הכריכה ולא הספק. ככה קרה שדן הגיע עם אישתו למסעדת גורדוס ויצא עם טעם רע בפה דווקא מחווית השירות. 

מסעדת גורדוס – התחלה ברגל שמאל

ביום חמישי האחרון, ביקרנו במסעדת "גורדוס" (שמנים בספרדית). שם המסעדה יוצר דיסוננס, היות והשם הוא ספרדי והמסעדה, על פי פרסומיה באתר האינטרנט שלה, מתיימרת להעניק לאורחיה בילוי אמריקאי אותנטי. התקשרנו, הזמנו מקום והגענו למסעדה. המסעדה לא הייתה מלאה, כמחצית מהמסעדה היה מלא, אך זה לא הפריע למארחת לשאול האם הזמנו מקום? אמרנו שכן ונתנו לה שם המזמין, אז סובבה את הגב, בלי להגיד מילה והלכה לאן שהוא, חזרה כעבור חצי דקה ורק אז הזמינה אותנו להיכנס. כעבור מספר דקות רצינו להזמין לא ניגש אלינו אף מלצר וכשביקשתי מהמלצר לגשת הוא סימן עוד מעט ועשה פרצוף כאילו הפרעתי לו בסייסטה.
כעבור מספר דקות ניגשה אלינו מלצרית אחרת ובלי לברכינו לשלום שאלה מה נרצה להזמין?
המשאית של גורדוס חולון, מקור: יח"צ

למנה ראשונה הזמנו כנפיים, שלפי התפריט, מגיעות עם רוטב סודי של מסעדת גורדוס (39 ₪) ולעיקרית לקחתי המבורגר 220 גר' עם פטריות מוקפצות וחזה אווז בחרדל, ריבת בצל, רוטב מיונז, חסה ועגבנייה (69 ₪), במידת עשייה מדיום וול. אשתי הלכה על ההמבורגר הפשוט עם תוספת צ'אדר (67 ₪) וביקשה להוציא את הבצל והעגבנייה. נאמר לה שאת הבצל אפשר להוציא, אבל את העגבנייה אי אפשר להוציא (!), לפשר הדבר מלצרית לא ידעה את התשובה, אמרה שכך נאמר לה מהמטבח וזהו. שאלנו אז למה בצל אפשר להוציא והעגבנייה לא? אז היא אמרה שאפשר להוציא בצל וחסה בלבד ואת שאר המרכיבים אסור ושנוכל להוציא כשהמנה תגיעה. באמת תודה רבה על האישור ואיך לא חשבנו על זה קודם!

כעבור כמעט רבע שעה המלצרית הביאה לנו את המשקאות שלנו ואמרה שתיכף המנה הראשונה תוגש. חיכינו וחיכינו וכלום לא קרה. כעבור כחצי שעה הגיעו ההמבורגרים יחד עם הכנפיים. כמובן שדרשתי לקחת את הכנפיים בחזרה ולא לחייב אותנו בגינם. לשם כך היא הייתה חייבת אישור האחמ"ש. ניגש אלינו אחראי המשמרת כעבור 5 דקות והודיע שלא יחייב אותנו עבור הכנפיים.

ואז הגיעו ההמבורגרים

המנה מוגשת עם צ'יפס וסלט קטן בצד. הצ'יפס היה פרוס בחתיכות גדולות ומעורבב עם צ'יפס בטטה, אבל היה ספוג בשמן יותר ממה שצריך, מה שפגע בפריכות ובקראנצ'יות שלו. הקציצה שלי הגיעה בדרגת עשייה מדיום והייתה קרה כבר, ביקשתי מהמלצרית שייצלו את הקציצה לדרגת עשייה מדיום וול וכעבור מספר דקות קציצתי היקרה שבה אליי. הקציצה לא הייתה יבשה, אך גם לא הייתה עסיסית כמו שאני רגיל ממקומות שמככבים בכתבות כאן בקהילה. בתפריט של מסעדת גורדוס רשום שהבשר מגיע מתערובת של אסאדו, אך מאסאדו יש לי ציפיות גבוהות יותר לעומת הקציצה שהוגשה לי.

גורדוס חולון - מנות מוגזמות

תוספת הפטריות המוקפצות עם חזה אווז ברוטב חרדל הייתה מעניינת, האווז ספג את רוטב חרדל והיה טעים, אך הפטריות, שלטעמי לא היו מוקפצות מספיק זמן, לא ספגו את הרוטב. ידוע שפטריות לא סופגות את הרטבים בקלילות, לכן אין כאן האשמה של הטבח, התוספת הזו הייתה טובה מאוד. ריבת הבצל הייתה טעימה מאוד, אך לצד המיונז והחרדל הדומיננטיים הלכה לאיבוד וחבל. אחרי שאכלתי חצי כריך, הלחמנייה התחילה להתפרק למרות שהייתה מושחמת בתנור. כנראה העובדה שנפרסה לשניים לא באמצע, אלא כך שהחלק התחתון יצא צר יותר מהעליון, גרמה לה להתפרק.

לסיכום

חוויית שירות בין השליליות שחוויתי במסעדות ארצנו, אוכל בינוני שמגיע בדרגת עשייה לא נכונה ובלי יכולת להוציא מרכיב מהמנות המופיעות בתפריט של מסעדת גורדוס, וכל זה מגיע לצד תמחור לא נמוך. כשבויטרינה הארוחה (כולל שתיה) עולה פחות, בפרוזדור במחיר דומה תיהנו הרבה, הרבה יותר ובאמריקה בורגר תקבלו תמורה וחוויה יותר שווה אז המסקנה ברורה. ואם לא בא לכם לנסוע לת"א, אז כנסו לסניף BBB/מוזס/אגאדיר/Black וכו' הקרוב לביתכם, תקבלו שרות טוב ולא תופתעו לרעה.

שם: גורדוס. כתובת: מתחם לה פארק, פארק פרס בחולון. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה', 02:00-17:00. ו'-ש' 02:00-12:00.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי