לה ביסטרו בר – אור שוחט מגלה המבורגר שהוא עונג שבת בצהריים

אור שוחט,

כבר כמה שבועות שאני מתכנן לבלות במסעדת בשרים בשבת בצהריים, וכל פעם ההזדמנות מתפספסת מסיבה אחרת. השבת החלטתי לא להתעצל ונעניתי לקריאה לבדוק מה שלום לה ביסטרו בר בחולון. מה לא עושים בשביל הקהילה שצריכה אותי.

לה ביסטרו בר חולון

חשבנו שנגיע לעוד המבורגרייה איזוטרית בפריפרייה, ולא ציפינו ליותר מדי. כשהגענו, אחראית המשמרת לא ידעה שנשלחנו לבדוק את המקום, ולא קיבלנו יחס מיוחד. למרות זאת השירות היה מעולה לאורך כל הארוחה, ומעודד לגלות מקום שמתייחס ככה לכל הסועדים שלו. הגשת קנקן מים לפני ההזמנה זה דבר כל כך קטן, בעלות אפסית, אבל מוסיף הרבה נקודות לשירות. הלוואי שבכל מקום הייתה את המודעות לזה. עיון בתפריט ההמבורגרים עדיין לא העלה לנו את הצפיות. ההמבורגר בתמונה שעל התפריט נראה חלק מדי באופן תעשייתי. התלבטתי לרגע קט והחלטתי. הזמנתי את הנורמנדי במידת עשייה מדיום, שמגיע עם טופינג של גבינה צהובה ופרמז'ן, בליווי יוגורט עזים וסירות תפו"א בצד (64 ₪), ואישתי הזמינה את ההמבורגר הקלאסי של לה ביסטרו במידת מדיום-וול (60 ₪) עם תוספת ביצת עין וצ'יפס ליד.

המבורגר של לה ביסטרו בר

לה ביסטרו – האם אלו ההמבורגרים הטריים ביותר בחולון?

כשההמבורגר שלי הגיע, הוא היה נראה לי הרבה יותר טבעי ואיכותי מאשר בתמונה, חבל שלא שמו תמונה שלו על התפריט. ביס ראשון מהקציצה – והפה שלי נתמלא טעם חזק של בשר, ממש הרגשתי שאני אוכל אנטריקוט. כששאלתי מאוחר יותר, התברר לי שההמבורגר עשוי ממכסה אנטריקוט טרי ומכאן נובע הטעם החזק שהרגשתי, בתוספת שומן – ומכאן כנראה העסיסיות שמילאה את ההמבורגר. הלחמנייה הייתה טרייה, והורגש שהיא נאפתה במקום, היא הפליאה להחזיק את ההמבורגר העבה בגבורה, ולא התפרקה.

לה ביסטרו בר - המבורגר נורמנדי

הגבינות השתלבו מצוין כמו שצריך, ורק היוגורט היה קצת לא קשור – בהתחלה ניסיתי לשפוך אותו בתוך ההמבורגר, אבל הכל נזל החוצה. אח"כ ניסיתי לשפוך אותו על ההמבורגר ממש לפני הביס, ועדיין חלק ממנו טפטף. מה גם שהכלי שבו הוגש היוגורט (צלוחית מרובעת), לא כל כך התאים למזיגה. הטעם שלו דווקא השתלב יפה, אז אולי היה עדיף פשוט להחליף אותו בגבינת עזים. הירקות היו טריים ויפים, רק חבל שהשאירו לי חלק מהפקעת של העגבנייה. זה לא משהו שהייתי מחזיר מנה בגללו, אבל טיפה מוריד. אשתי קיבלה את אותו המבורגר, רק עם ביצת עין מעל במקום גבינות. היא גם הדגישה שהלחמנייה הייתה מצוינת, אבל פחות התלהבה מההמבורגר, שלטעמה היה סתמי. לא כולם מתחברים לטעמי בשר חזקים.

הקלאסי של לה ביסטרו בר

לסיכום החוויה בחולון

המיקום והמראה של מסעדת לה ביסטרו בר במרכז עזריאלי חולון גרמו לנו לחשוב שיש פה בסה"כ עוד סניף של BBB או אגאדיר, אך בניגוד לרשתות, שבחלקן הבשר מופשר, כאן מקפידים על בשר טרי עם טעם חזק של אנטריקוט. גם השירות פה היה מעולה, אפילו שהמלצרים לא ידעו שבאתי לבדיקה. קפיצה ללה ביסטרו בר יכולה בקלות להפוך לבילוי קבוע בשבת בצהריים. מומלץ בחום רב!

*** המסעדה נסגרה ***