מי הפאב התל אביבי שמתמקד בבירות בוטיק והצליח להפתיע אותנו?

יובל שקולר,

בזמן האחרון הטרנד של פאבים מלאי ברזי בירה תופס יותר ויותר תאוצה. אם פעם כולם היו מסתפקים בגולדסטאר (או אפילו גינס אם יש קצת מזל), היום בירות בוטיק ישראליות זה הטרנד. כששמעתי שנפתח ברחוב בן יהודה פאב חדש שהוא על טהרת בירות הבוטיק, עליתי על קו 4, פגשתי חבר טוב ויצאנו לראות אם יש שם גם מה לאכול בגזרת הבשר.

הבירות של קראפט

בירות רבותיי, בירות

כשהגענו לקראפט ראינו מקום ממש ״משפחתי״ – קטן ועמוס בברזים. התיישבנו בשולחן על רחוב בן יהודה, וישר התפריט נגלה לעינינו – 26 בירות מהחבית! הבחירה הייתה ממש לא פשוטה, אבל המלצרית הנחמדה עזרה לנו עם הבחירה – היא הביאה לנו לטעום כל בירה שרצינו! לבסוף הלכתי על בירת ״הדובים״, בירת אייל אבל קצת יותר קלילה, והחבר הלך על אלכסנדר המוצלחת. אין דבר יותר כיפי מלשבת עם כוס בירה קרה (אבל באמת קרה) בחודש יוני הרותח. אחרי שהרגענו את הצמא, סרקנו את התפריט וגילינו שהתפריט מכיל המון מנות לצד הבירה, ובכל זאת אני כותב ב״קהילת המבורגר ישראל״ ולכן ההחלטה הייתה ברורה – שני המבורגרים בבקשה 🙂

המבורגר ופוטאטוס - קראפט

התפריט היה די דל מבחינת המנות – יש רק מנה המבורגר אחת עם רוטב סודי וירקות (55 ₪). המתנו זמן קצר (בכל מקרה הבירה הייתה כיפית אז הזמן עבר במהירות) ונחתו בשולחן שתי מנות המבורגר שנראו מעולות. נתתי ביס ראשון והיה פשוט כיף – הלחמנייה הייתה חמה וקריספית בדיוק כמו שאוהבים, לבשר היה טעם נהדר ומרקם מעולה (למי לא יצא לאכול המבורגר מתפרק). ובביס השני זה הגיע – הרוטב הסודי הסתבר כחריף, ולאוהב חריף כמוני זה היה פשוט תענוג!! אם הייתי צריך לנחש הרוטב מורכב ממיונז, טאבסקו ועוד משהו לאיזון (מישהו אמר בירה?), הוא היה חריף בדיוק במידה וממש כיפי, כ״כ כיפי שחיש מהר ביקשתי אקסטרא רוטב לתוספות. בגזרת התוספות הגיעו פלחי תפוחי אדמה וטבעות בצל – פלחי התפוחי אדמה היו סבבה לגמרי, עשויים כמו שצריך אבל לא משהו מטורף. לעומת זאת, הטבעות בצל היו נהדרות – הציפוי לא היה גס מדי ואפשר היה להרגיש את הבצל בכל ביס וביס. כיף!!

המבורגר וטבעות בצל של קראפט

לסיכום

אחרי שיחה קצרצרה עם השף, גילינו שכל המנות בושלו בבירה. זה לא הורגש באופן רציני, אבל זה כנראה ממש עזר למשפט הבא – הכל היה טעים. הרוטב והטבעות בצל כיכבו, והמבורגר היה מוצלח מאוד יחסית לפאב תל אביבי סטנדרטי. אם בעלי הקראפט יהפכו את המקום לקצת יותר מוכוון המבורגר וקצת יותר ״לא כשר״ (מישהו אמר המבורגר עם בייקון? לצערי אחד הנדירים בארץ), יש סיכוי שיהיה כאן מקום שמשלב את כל מה שצריך לערב מוצלח – המבורגר טעים ובירה קרה. לחיים!

שם: קראפט כתובת: בן יהודה 148, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 17:00-24:00