טל ארליך מגלה איפה ההיפסטרים של פלורנטין מקבלים את מנת הבשר שלה

טל ארליך,

שבת בצהריים, השמש באוויר ומזג אוויר קריר שהוא חלום. דור ואני החלטנו להתאוורר קצת ולתת ביקור במסעדה נינה שבפלורנטין שגרמה לנו להזיל ריר לכבוד ליין ההמבורגרים שהיא השיקה. אותי ואת דור לא כל כך קשה להדליק, אם יש איולי שום או כמהין אנחנו שם.

נינה בפלורנטין, מקור: יח"צ

קבענו בשעה שלוש, ואני כמו שעון שוויצרי הגעתי. התיישבתי על שולחן בר משותף וחיכיתי. חיכיתי ליחס, חיכיתי לתפריט, חיכיתי לדור. בטני רועשת ומתחננת לאוכל. עשרים דקות לאחר מכן הגיע התפריט ודור לא מעט אחריו. אני כבר ידעתי מה אני מזמינה: אול אין – קציצה במשקל 300 ג' שמוגשת עם ביצת עין, גבינת אמנטל, בצל קריספי ופטריות מוקפצות (59 ₪). דור, שלא קיבלה יותר מדי זמן לשקול, לקחה את הבורדו – קציצה במשקל 300 ג' שמוגשת עם בצל מקורמל, קונפי שום, גבינת עזים, רוקט ואיולי שום (56 ₪) לפתיחה לקחנו כרובית (22 ₪).

המבורגר אול אין של נינה

אחרי שעברנו את המכשול הראשון של ההזמנה התפנינו להתקשקש על מסעדות והמבורגרים שאנחנו חייבות לנסות, לא הרבה אחרי הגיעה הכרובית. מנה קטנה קטנה אבל כל כך טעימה! כרובית שעשויה לתפארת עד לקראנץ' האחרון, עם טחינה ועגבניות. פשוט עשויה בדיוק כמו שהייתי רוצה. לא לקח יותר מדי זמן עד שאני ודור חפרנו את דרכנו לתחתית הקערה היפה ופינינו את תשומת ליבנו להמבורגרים שעמדו להגיע. נאמ. 

הכרובית של נינה

לא הייתי זרה לעובדה שאנחנו נמצאות בבר\מסעדה שמגישה סוגים שונים של אוכל ומספר מוגבל מאוד של מנות המבורגרים. הסיכוי שהם יצליחו לקלוע גם לטעם שלי וגם של דור, בואו נודה, לא היו גבוהים. גם לא עזרה העובדה שקבלת הפנים שלהם לא הייתה נהדרת, ובמהלך הארוחה היה קשה להשיג את תשומת הלב של המלצריות במקום, שאפילו עשו פרצופים בולטים כשקראנו להן. טוב, רצינו פלורנטין לא?

האם ההמבורגרים הוכיחו את מקומה של נינה בשוק התל אביבי הקשה?

ולהמבורגרים שלשמם הגענו – הם כל כך יפים ומרשימים! לא חיכינו הרבה ונתנו ביס, ההמבורגר הגיע במידת עשייה מדיום וול (ביקשנו מדיום, כמובן) אך למרות הטעות עדיין שמר על עסיסיות מצוינת. הקציצה שבאה כברירת מחדל במשקל 300 ג' הייתה מעולה ובעלת נוכחות שלא ניתן לפספס. בשר לא איכותי וטרי קשה להחביא כאשר מגישים קציצה במשקל כזה, שמחתי למצוא שזה ממש לא המצב.

המבורגר בורדו של נינה

גם הטופינגים היו מצויינים, הקראנץ' שהביא הבצל הקריספי בניגוד לביצת עין הנימוחה, הירקות שהבריקו מטריות, גבינת אמנטל עדינה שלא באה בכמות מוגזמת ומעט פטריות שלא ממש הוסיפו ולא גרעו מהמנה. כל אלה יצרו שילוב טעמים ומרקמים שפשוט עושה לי את זה. הביס היה מענג, המאסיביות של הקציצה עצמה שאני לא רגילה אליה הייתה כל כך כיפית, הלחמנייה שרדה באומץ את מבחן העמידות ואני הייתי מופתעת ומבסוטה.

נינה - המבורגר אול אין

נינה – הקציצה שווה ריצה??

נהנינו מההמבורגרים מאוד, שהגיעו עם כמות מטורפת של צ'יפס, באמת. כזו מוגזמת שאפילו מטורפת על צ'יפס שכמותי לא הצליחה להשתלט עליהם. מנת הכרובית שהייתה מדויקת השאירה טעם לעוד ועוד, והמחירים שלא שוברים את הכיס בכלל מושכים אותי להגיע פעמים נוספות ולהבין מה עוד מבריק במקום הזה.

שם: נינה. כתובת: הרצל 77, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 24:00-12:00, ו'-ש' 18:00-11:30.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי