פורט 19 החשמונאים – ביקור ראשון ורשמי של נציגי הקהילה בסניף החדש והמרגש!

הדר בן יעקב,

שעות הערב, אמצע שבוע, נפגשים כמה חברים להרצאה מגניבה על ריק ומורטי בפאב ואחרי פיצת פפרוני לא מוצלחת במקום מתחילים לחפש מקום זורם לישיבה באזור קרליבך/החשמונאים. בשלב מסוים אני ושקולר התחלנו להיות אבודים ונזכרתי שראיתי שלט של פורט 19 ברחוב חשמונאים לפני כמה ימים. שיחה קצרה עם איש ההמבורגרים אישרה את זה! פורט 19 פתחו סניף חדש וגדול בחשמונאים 95 אז טסנו רעבים לראות מה העניינים!

פורט 19 החשמונאים – האם זו אותה גברת בשינוי אדרת?

הסניף החדש נראה אחרת לגמרי מהסניף הוותיק, אבל איך שנכנסים ומגיעים לאזור הקופה אותו תפריט מחכה רק שיש המון מקום לקבוצות לשבת בפנים ועיצוב קצת שונה 😉 הגענו ממש רעבים אבל אני כבר ידעתי שאני רוצה את ההמבורגר הצרפתי, בעברו הוא היה מנת ספיישל שנכנסה קבועה לתפריט – לצערי תמיד פספסתי אותה אך הפעם הייתה לי הזדמנות. הצרפתי מגיע עם גבינת בושה וריבת תאנים ביתית (59 ₪ בעסקית לאורך כל היום). אני ובן הזוג שכבר מתורגלים בתוכנית החלוקה בחרנו להמבורגר השני את המנה הקלאסית של המקום – המבורגר קצבים שוויצרי (54 ₪ בעסקית). אם אתם רוצים לשמוע על ספיישל דצמבר המטורף ששקולר אפילו לא נתן לי ביס ממנו תצטרכו לחכות לכתבה שלו.

החלטנו להתחיל עם השוויצרי, במיוחד כי היו לי תקוות גדולות לגבי הצרפתי. ההמבורגר הגיע במידת עשייה מדיום כמו שצריך והוא היה פשוט טעים, אין מילה אחרת! איכשהו לבייקון טלה נוצר טעם וארומה של בייקון רגיל והוא היה מבושל בדיוק כמו שצריך. שילוב מעולה של הבשר עם עלי הרוקט (במקום החסה) שמוסיפים המון והלוואי שעוד מקומות יאמצו את זה. זו לא סתם החלפה של ירק בירק, הרוקט מוסיפים טעם וארומה שאין לחסה ומשמרים את הקראנצ'יות ושינוי המרקמים שהחסה מעניקה.פורט 19 - המבורגר קצבים שוויצרי

ועכשיו סוף סוף תורו של הצרפתי. היו באמת הזדמנויות שונות לטעום אותו ואני בטוחה שרובכם טעמתם, אבל בשביל אלו שעשו את הטעות שאני עשיתי ולא טעמו זה הזמן! מדובר באחד מהשילובים הכי טובים שיצא לי לטעום! הגבינה והרוקט פשוט איזנו את המתיקות של ריבת התאנים, זה היה פשוט ביס מעולה, קרוב לשלמות, וגם פה הבשר הגיע במידת עשייה מדיום. מדובר בשילוב מעולה, ואם אתם זוכרים את ההתנגדות של נדב בהתחלה לאכול ריבת תאנים אז תהיו בטוחים שהוא חיסל את המנה עם כל תאנים שבה. חייבת לציין לטובה בהקשר הזה גם את הצ'יפס הלא שגרתי של פורט 19 שמגיע עם המנות רך בפנים וקריסיפי בקצוות ומלוח מספיק בשביל להוסיף לאיזון המנה כמו הצרפתי.

פורט 19 - המבורגר צרפתי

אז אולי איזה קינוח בשרי?

בפורט אומנם אין קינוחים (לא שחסרות אופציות ליד הסניף החדש) אבל רצינו עוד קצת ליהנות מהבשר אז לקחנו לארבעתנו לא פחות משלוש נקניקיות: נקניקיית צ'דר – נקניקיית עגל עם שום, פלפל, מוסקט וגבינת צ'דר; נקניקייה סציאלינית – נקניקיית עגל עם יין פורט, שזיפים שחורים ותיבול עדין של קינמון; ונקניקיית פורט – נקניקיית טלה עם יין פורט, שזיפים שחורים ובתיבול קינמון עדין (29 ₪ כל אחת).

פורט 19 - סיציליאנית וצ'דר

אני אסכם לכם את זה בצורה הכי תמציתית שיש ושלא תבינו לא נכון הצ'דר והסיציליאנית מעולות, אבל הבעיה הייתה שאני טעמתי את הפורט קודם.. והיא פשוט מתעלה עליהן. שילוב הבשר בנקניקיית הפורט מדהים ומרגש, היא הייתה רכה טעימה ובעצם כל מה שרוצים לקבל בלחמנייה. השתיים האחרות היו טובות וטעימות אבל, פשוט לא הצליחו לשחזר את זה, את אותו הביס הראשון מהפורט. ולכל מי שהשילוב של קינמון בבשר נשמע קצת מופרך, זה רעיון גאוני אתם הולכים להתאהב בזה!

נקניקית פורט

אז פורט 19, החשמונאים?

אז כן, זה כנראה בין המקומות שעולים הכי הרבה בשיחה כשממליצים על המבורגר בתל אביב ובצדק. המקום יודע לספק את הסחורה, יש בשר טוב, שירות טוב, אווירה טובה והסניף החדש באמת גם מרווח! ובמבנה סגור! לערב עם חברים שמחפשים מקום לשבת בסוף היום בכיף זה מהיום בהחלט המקום הכי נוח לעשות את זה בתל אביב, אין אווירה מחייבת מדי כמו בסניף הקודם אבל עכשיו גם יש מקום לכולם 🙂פורט 19 החשמונאים - אומנות זה אומנות

שם: פורט 19 החשמונאים. כתובת: חשמונאים 95, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00 – 24:00, ו' 11:00 – 16:00, ש' 18:00 – 24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי