טראק דה לוקס – שי שוורץ מסתער על ערב הספיישלים של משאית הקסמים

שי שוורץ,

אני לא אוהב שמחכים לי… אבל אני תמיד מאחר, והאמת, לגרום לאישה שלך לחכות זה הכי לא נעים. מה לעשות שלא תמיד זה תלוי בי? הרגשתי צורך לפצות את זוגתי שחיכתה לי כל כך הרבה זמן עד שאפילו לקניון עזריאלי כבר לא היה מה להציע לה. הרגשתי שאני חייב לה, ובגדול! ואיך עוד אפשר לפצות בחורה מותשת ורעבה מלבד ארוחה מושחתת במיוחד, ולא סתם מושחתת – טארק דה לוקס מושחתת! 

ה-Mac & Cheese המפורסם של truck deluxe

הפתעה משמחת לעת ערב

אף פעם לא אכלתי בטראק דה-לוקס, אבל לא יכולתי להתעלם מהשבחים וההילולות סביב ה-Mac & Cheese המפורסם. בדרכי לת"א מחשבות על פיצוי הולם ולכן אני מריץ חיפוש על "טראק דה לוקס" ולהפתעתי מגלה שהערב מתקיים ערב ספיישלים מיוחד של המבורגרים, ובראשם גם ספיישל ה Mac & Cheese! פגשתי את זוגתי ודהרנו לדיזינגוף. כשהגענו, החלק הפנימי של המסעדה היה בתפוסה מלאה, מה שהשאיר אותנו עם אופציית הבר או חלקה החיצוני של המסעדה. העדפנו לשבת בחוץ, האווירה של דיזינגוף תמיד כיפית והייתה כבר שעת ערב נעימה. המלצר הגיש לנו את תפריט הספיישלים והודיע לנו שעד 7 וחצי יש 30% הנחה על כל התפריט. מה שאומר שכל ספיישל יעלה 44 ₪ בלבד!

טראק דה לוקס – שחיתות במיטבה

מבלי להתבלבל בכלל בחרתי את ה-Mac & Cheese burger – קציצת מק אנד צ'יז, גבינת צ'דר ותרד מוקרם. זוגתי מיד נמשכה למנת – חלה מתוקה, פרמז'ן, בייקון, ביצה עלומה ורוטב הולנדייז. תוך זמן קצר יחסית הונחו יצירות המופת על שולחננו ומיד ניגשנו לסשן צילומים עבורכם (כי בכל זאת, התפקיד מחייב). מנת הבנדיקט הייתה פוטוגנית בצורה בלתי רגילה, אך מהמנה שלי היה קשה יותר לייצר עבורכם foodporn, לשמחתי אחרי ביס אחד הבעיה נפתרה והנה התוצאות לפניכם.

truck deluxe - ה-Mac & Cheese

בדרך כלל אני טועם קודם את הקציצה כדי לקבל את הטעם הנקי של הבשר, הפעם חרגתי ממנהגי וניגשתי למנה כמו שהיא, צללתי לביס שהוא לא פחות ממושלם! זה מתחיל בתערובת בשר מתובלת היטב עם צ'דר בדיוק בכמות הנכונה, ומתפרץ לתוך קציצת mac & cheese הטעימה בצורה יוצאת דופן ואת כל הטוב הזה מקשט התרד המוקרם שמעניק לכל הטעמים מימד אחר לגמרי. מנת הבנדיקט הייתה מאוד מאתגרת, החלה המתוקה הייתה עבה מאוד משני צידיה ונתנה למנה גובה שהפה האנושי לא יכול להתמודד איתו.

הביס הראשון התחיל ללא החלק העליון של החלה והעניק חוויית טעמים מסעירה במיוחד, כל המרכיבים השתלבו בצורה נהדרת ואף מרכיב לא השתלט. לטעמי, מעט גווקאמולה איכותי מעל כל העושר הזה יכול לאזן את המנה ולאפשר לטעמים להתפתח מביס לביס. מיד אחרי הביס הראשון הביצה התפוצצה, המגדל קרס ומה שנותר זה להרכיב את המנה מחדש בדרך יצירתית. סכין ומזלג כשלו במשימה, ניסיון הרכבה מחדש כשל גם הוא ולבסוף המנה חולקה לשתיים בצורה אקראית כאשר חלק מהמרכיבים נשארו על צד אחד של החלה וחלק על הצד שני. אני בטוח שחלה בחצי העובי הייתה פותרת את הבעיה. אבל עדיין, טעמי המנה פשוט יוצאים מן הכלל. מקווה שבפעם הבאה שהמנה תוגש החלה תהיה דקה יותר.

truck deluxe - הבנדיקט בורגר

מסתבר שיש לנו עוד מקום בקיבה

אחרי שסיימנו עם המנות שלנו החלטנו שאין סיכוי שנפסיק כאן ושלא נבדוק עבורכם את שאר הספיישלים ומיד השבנו מבטנו לתפריט. החלטנו לבחור בשתי המנות המיוחדות יותר לדעתנו מבין ארבעת הספיישלים שנותרו – הצרפתי והפיצה בורגר. הצרפתי – המבורגר עם איולי רוקט, חמאה חומה, פטה כבד עם שומן אווז, ריבת בצל וקולי פירות יער; והפיצה בורגר – איולי רוקט, גבינת אמנטל, מוצרלה, רוטב עגבניות ובזיליקום קריספי (ניתן להוסיף פפרוני).

לא אשלה אתכם, המנות הבאות היו פחות מוצלחת משתי הקודמות להן. הצרפתי היה כבד מדי בפה, לטעמי פטה הכבד צריך להגיע במינון נמוך יותר ולהיות מעט חמאתי יותר, ולמרות שזה זוכה בנקודות על מראה, הכנסת כמות נאה יותר של פירות יער מעל הקציצה במקום זילוף על הלחמניה היה יכול להקפיץ את המנה הזאת בכמה וכמה רמות ולתת לה מתיקות טעימה יותר מריבת הבצל לבדה. יש למנה הזאת פוטנציאל אדיר וכדאי להשקיע סשן טעימות בשינוי המינונים של הטופינג, משהו מתפספס שם, אבל הטעם מצויין.

הצרפתי של truck deluxe

ולמנת הפיצה בורגר, למה לא רואים בכל מקום פיצה בורגר? זאת שאלה שתמיד שאלתי את עצמי. פיצה זה מדהים, המבורגר זה אפילו יותר מדהים, זה בטוח יעבוד. נוכחתי לגלות שהתשובה היא שזה לא בהכרח נכון ולא ממש עובד. אמנם הפיצה בורגר של טראק דה לוקס הוא לא באמת המבורגר בפיצה, או פיצה בהמבורגר? בכל מקרה, זהו ניסיון להביא את טעמי הפיצה מעל ההמבורגר ולצערי מדובר בניסיון לא מוצלח. המנה הייתה בסך הכל דיי טעימה אבל משעממת ומאכזבת, רוטב העגבניות השתלט על העניינים, ערפל את טעם הקציצה ומנע מהבשר לקבל את הטעמים של הגבינות שמעליו. יכול מאוד להיות ששינוי רוטב העגבניות או מינונו יעשו למנה פלאים אך כרגע המנה לא כל כך מוצלחת, בטח שלא כספיישל.

truck deluxe - בורגר פיצה

אז מה היה לנו כאן?

ערב הספיישלים של טראק דה לוקס נרשם אצלי כהצלחה למרות מספר לא מבוטל של הצעות לשיפור. זכיתי להכיר מקום חדש עבורי במיטבו ולהנות משתי מנות מבין הטעימות שאכלתי. בטוח שאחזור לטעום שוב ממנת ה-mac&cheese שהייתה פשוט אגדית בעיני! הצרפתי והפיצה בורגר היו מעט מאכזבים אבל מקצה שיפורים יכול להעיף את הספיישלים האלו רחוק. טראק דה לוקס מנסים דברים חדשים וזה מבורך! את סגאת הנקניקיות, הראשונות והתוספות לצערי לא יצא לי לנסות אבל אני כבר מחכה לערב הספיישלים הבא (חסר להם אם לא מתוכנן אחד כזה!) כדי לחזור ולטעום.

*** המסעדה נסגרה ***