ההמבורגר שישבור לכם את הסטיגמות במחיר שלא ישבור לכם את הכיס

שי שוורץ,

בשנים האחרונות אני מגיע על בסיס קבוע לאזור משגב שבגליל מסיבות שונות, בכל פעם שאני מנסה לחשוב על פתרון לארוחת המבורגר אני מגיע בסוף עד הקריות ואפילו לחיפה. באופן מפתיע, פנו אלינו שנבדוק מסעדה חדשה בסח'נין בשם פנדה. סח'נין מוקפת כולה בישובי משגב ולמרות זאת מעולם לא הייתי שם. כמות הפעמים שעברתי ליד השלט "שמאלה לסח'נין" בלתי ניתנת לספירה, אך מעולם לא העלתי בדעתי לפנות, אבל אם יש לי סיבה טובה, שאני אסרב? קראתי לטל ומיד למחרת יצאנו לטעום האם בסח'נין מסתררת מסעדת המבורגרים מסתורית ששווה לספר עליה?קפה פנדה סח'נין - המבורגר הקצב והשף

קפה פנדה סח'נין – נעים לגלות

אני חייב להודות שהדבר הראשון ששאלתי את אור כשהוא ביקש ממני לבדוק את פנדה זה – "אתה רוצה שאני אכנס לסח'נין?", אבל לאחר כמה דקות של בירורים השתכנעתי שאין עם זה שום בעיה, והאמת, נורא שחשבתי שיש. אנחנו ב-2018, אני נמצא באזור כמעט כל יום ועדיין, מעולם לא נכנסתי לשם רק כי זאת עיר מוסלמית, ספויילר – אני אחזור לשם בהזדמנות הבאה שתהיה לי. העיר הזאת התפתחה פלאים – קניונים, מסעדות, חנויות אופנה ומותגים, ואיכשהו עדיין חרוט לנו בראש שמסוכן להיכנס לשם, שהאווירה תהיה עוינת, כאילו זה המערב הפרועה, אבל אנחנו כבר ממש לא בזמנים האלו. השירות שקיבלתי והאווירה שהייתה בפנדה היו נעימים ועם המשחק המשוגע של ארגנטינה וצרפת ברקע, לצד המבורגר טוב לא יכולתי שלא להינות מהביקור הזה.

קפה פנדה, סח'נין. מקור: יח"צ

אז מה יש לפנדה להציע?

מלבד מגוון סלטים, פסטות ומנות עיקריות מגוונות נוספות, לפנדה יש תפריט המבורגרים רחב המורכב על בסיס שתי קציצות שונות עם מגוון טופינגים שונים. קציצת הפנדה עשויה מתערובת הבית של שף המסעדה חמודי – שילוב של נתחי עגל ובניהם אנטריקוט, מתובלים בשומן כבש ותבלינים מזרחיים נוספים. קציצת הקצב והשף מורכבת משני נתחים – הנתח האהוב על חמודי והנתח האהוב על הקצב שלו. תיבול הקציצה הזאת מינימלי יותר ומכיל מלח, פלפל ושומן כבש. התפריט היה מפתה מאוד אבל בסוף קיבלתי החלטה לבדוק את הארוחה הממוצעת שרוב הלקוחות יזמינו ובנוסף לבדוק את שתי הקציצות. הזמנתי המבורגר פנדה עם צ'יפס (37 ₪) ומעל הוספתי גבינה אמריקאית מותכת (3 ₪). טל הזמינה את המבורגר הקצב והשף (49 ₪) ושדרגה את הצ'יפס לפוטטוס (3 ₪) מעל היא הוסיפה פטריות ובצל מטוגנים (3 ₪) וחזה אווז (9 ₪). שתי המנות הוזמנו במידת עשייה מדיום וללא בצל כמיטב המסורת. לפתיחת התאבון התחלנו עם סלט יווני (35 ₪).

קפה פנדה סח'נין - סלט יווני

מהר מאוד הגיע הסלט היווני שהזמנו ולצידו שני לחמים, הגודל שלו הפתיע אותי מאוד . תמורת 35 ₪ קיבלנו סלט גדול מאוד עם כמות מכובדת של גבינת פטה, בתל אביב זה בקלות היה עולה לכם פי 2. הירקות היו טריים, זיתי הקלמטה והזעתר הוסיפו טעם נהדר לסלט וגבינת הפטה המיובאת פשוט מצויינת. המנה מרעננת, גדולה מאוד וממש מומלצת למי שחשקה נפשו בסלט מרענן. אבל בואו נעזוב את האוכל של האוכל ונגיע לדבר האמיתי. ההמבורגרים הוגשו בצורה אסתטית ומזמינה על מגשי כסף עם כמות יפה של פוטטוס וצ'יפס ליד.

קפה פנדה סח'נין - הפנדה בורגר

ממבט ראשון הלחמניות קצת הדאיגו אותי, אך כל דאגה הוסרה מליבי ברגע שנתתי ביס. הלחמניות היו טריות, חמות, מתוקות ופשוט מצויינות. התחלתי מהפנדה, כבר מהביס הראשון בלט מאוד התיבול המסיבי, כמות מכובדת ביותר של שומן כבש לצד מגוון תבלינים מזרחיים שונים. דבר ראשון שחשבתי זה שזה מיוחד. אני רגיל לקבל את הטעמים האלה מקבב על האש, אבל פה המרקמים הם של המבורגר, אין פטרוזיליה, אין בצל, זה פשוט המבורגר מתובל. מי שאוהב את הטעמים האלה פשוט יעוף על הקציצה הזאת. לצערי גם הקציצה הזאת וגם הקצב והשף הוגשו מעבר למידת המדיום המבוקשת וזה גרם ליובש במנה, מזל שבדיוק פה נכנסה לתמונה הגבינה האמריקאית, בתכל'ס, פשוט גבינה מותכת. הגבינה הייתה טעימה, נתנה את הרטיבות שהייתה חסרה במנה והשתלבה יפה עם טעמיה העזים של הקציצה. אני בספק שצ'דר או גאודה היו מתאימים פה כמו שהיא התאימה.

קפה פנדה סח'נין - פנדה בורגר

אחרי כמה ביסים מהפנדה שטפתי את הפה והמשכתי לקצב והשף. הקציצה הזאת הרבה יותר מעודנת , טעמי הבשר הטרי שולטים פה ומלבד שומן הכבש שמורגש גם כאן, אין זכר לתערובת תבלינים סודית כזה או אחרת. ביס כולל מהמנה הזאת פחות התחבר לי, תוספת הבצל והפטריות הייתה טעימה וגם חזה האווז המיוחד של פנדה היה מעולה והוכן כראוי, אך לצערי פה הרכבתי מנה חסרת רטיבות לגמרי שלא נתנה לי את הג'וסיות והכיף שאני מחפש בהמבורגר. כמובן שמידת עשייה נמוכה יותר או כמות שומן גבוהה יותר היו פותרים את הבעיה, אבל גם הרכבת המנה הייתה לא חכמה מצידי והייתי צריך להוסיף טופינג שיאזן אותה (מודה באשמה). בסוף, אם בוחנים פה נטו את הקציצה, אישית התחברתי יותר לקציצת הקצב והשף המעודנת. אם ההעדפה היא טעמים מזרחיים יותר או שפשוט בא לכם כבר משהו חדש, קציצת הפנדה היא הבחירה הנכונה.

קפה פנדה סח'נין - המבורגר הקצב והשף

כמה מילים על הצ'יפס והפוטטוס, קודם כל שניהם הוגשו בנדיבות. הצ'יפס בדומה לצ'יפס הבטטה וטבעות הבצל קנוי ורק מטוגן במקום. אמנם הגעתי אליו רק כשהוא כבר התקרר אבל הוא לא היה מוצלח כל כך. בניגוד אליו, הפוטטוס שמכינים במקום פשוט מצויינים(!), פריכים מבחוץ, עסיסיים ושבירים מבפנים ומתובלים נפלא. ללא ספק שווים שדרוג תמורת שלושה שקלים.

יאללה לפנדה!

אז מה דעתי? אני חושב שיש פה אחלה מוצר באחלה מחיר שכדאי להכיר. הבשר איכותי וזה מורגש בכל ביס, הלחמנייה טרייה והמקום מוקפד מאוד. אישית, אני שמח שיש לי מקום חדש להגיע אליו כשאהיה רעב באזור משגב. מהביקור הקצר בסח'נין הבנתי שפנדה זה מקום שונה. הרחוב הראשי עמוס בחומוסיות ובפיצוציות שמוכרות בשר זוגלובג בפיתה בעשרה שקלים, אבל בפנדה האווירה אחרת, מודרנית יותר, איכותית יותר ומזמינה הרבה יותר. אני מקווה לראות את המקום צומח ואולי אפילו משפיע על הסביבה. ממליץ לכל מי שבאזור להיכנס לסח'נין, להגיע לפנדה ולנסות את ההמבורגר בעצמכם, יש להם מה להציע.

*** המסעדה נסגרה ***