גשם ותמרות עשן – יואב ברח מהקור והתחמם עם ההמבורגר של סמוק האוס חיפה

יואב גיל-לביאנט,

אני חובב המבורגרים ותיק ועד לא מזמן חיפה, עירי, הייתה אכזבה בשבילי. מה כבר צריך לעשות בשביל לקבל המבורגר עסיסי ועשיר במחיר סביר? כתבה בקה"י על סמוק האוס משכה את עיני ותשומת ליבי- משם התחיל סיפור אהבה, רומן של ממש, שהוביל לחוויה הטובה ביותר שהייתה לי עד היום בסמוק האוס. מאז הפעם ההיא בה רצתי לשכונת "הדר הכרמל" מיד בתום הקריאה, היו כבר מספר מפגשים, לא מאכזבים כלל עם אנדריי הבעלים של סמוק האוס (שלוקח זמן להבין אותו) ועם ההמבורגר שלו.

הסופה שבחוץ והחום שפנים

הפעם הלכנו רק אני ועוד חבר טוב לחפש מה לעשות בסביבת הכרמלית (הבשורה המשמחת שכעת היא חלק ממערך התחבורה הציבורית בחיפה, ולכן לא עולה כסף מעבר לנסיעה באוטובוס). כמובן שלא הייתה התלבטות אמיתית ושנינו, עם התאווה לבשר, בחרנו במקום האהוב. מזג האוויר החיפאי לא אכזב, והמטיר עלינו כמה שעות לפני כן. באותו זמן, הגשם חזר ורציפי הכרמלית היו מלאים יותר מתמיד, בעיקר באנשים שברחו מהגשם. ביציאה מתחנת מסדה, הגשם הספיק להתגבר מה שגרם לנו לרוץ במעלה הרחוב לכיוון מקלט גן העדן שלנו. כשנכנסנו, לרגע כמעט והחלקנו על רצפת ה"דיינר" שהוצפה עד הקרסול במים מהרחוב. מיד קיבלנו נזיפה חייכנית מאנדריי, הבעליםשל סמוק האוס, שביקש לטרוק את הדלת, לא לסגור. ברחנו אל כסאות הבר הגבוהים והתיישבנו בנוחות. כמובן שכיאה לאנדריי, אחרי חמש דקות שעברו בלי שהזמנו הוא דרבן אותנו. שנינו כבר הכרנו את כל ארבעת המנות העיקריות של סמוק האוס. התלבטתי בין הצלעות העסיסיות שמוגשות בזיגוג מייפל-מונשיין (מומלץ בחום), לבין ההמבורגר. ההכרעה נפלה. המבורגר במידת מדיום, עם תוספת בייקון עסיסי שנעשה במקום וגבינה מעל בשביל להשלים את העונג.
ההמבורגר של סמוק האוס חיפה

תענוג ההמבורגר של סמוק האוס

שתי המנות הגיעו וכמובן שההנאה לא התעכבה גם היא. ההמבורגר הגיע יחד עם תוספת תפוחי אדמה מטוגנים, קריספיים מבחוץ ורכים מבפנים. איך שהרמנו את ההמבורגרים הרגשנו איך עובי הלחמניות תומך היטב במשקל הבשר, החסה בכמות הנכונה יחד עם הבשר והירקות הטריים, שמרה על הלחמנייה. הבשר היה כל כך עסיסי עד שנזל לנו על הסנטר וגם מתחת ללחמנייה, הגבינה נמתחה בין פרוסות הבייקון, שהיה לא מלוח מדי, לא קשה מדי ולא שמנוני מדי, וטרי בדיוק כמו שצריך. עוד ביס, הפעם כבר בליבת ההמבורגר, מוכיח שלא צריך שום רוטב נוסף ושום שינוי בעשייה. הבשר טרי ועסיסי מה שמוכיח שהוא לא קפוא (לא להרבה זמן לפחות). כל אלו יצרו יחדיו מגוון טעמים, שכל אחד מהם הורגש אך אף אחד לא העפיל על השני. הכמויות המדויקות, בבחירת הבשר והירקות, יצרו איזון מושלם של מרקמים.

בשלב זה, הזמנו שליש ליטר בירה. הבירה שמוגשת במקום היא LöwenBräu מהחבית. שוב הבנו שאפשר לסמוך על אנדריי. בירה עשירה, שהטעם שלה מוסיף ולא גורע מההמבורגר. עכשיו, המקום כבר התרוקן ואנדריי התפנה להכין לעצמו כוס קפה שחור שבשניה אחת העלתה לו חיוך ענק על הפנים. כמה עלה לנו כל התענוג הזה? 74 שקלים לאדם.סמוק האוס חיפה - המבורגר מומלץ

לסיכום התענוג

אם אתם מעוניינים לטעום את אחד ההמבורגרים הטובים בארץ, ליהנות מבשר משובח במחיר סביר, ולהינות מאווירה כללית שלא ניתן למצוא בשום מקום – סמוק האוס חיפה, הוא המקום בשבילכם.

*** המסעדה נסגרה ***