WTF?? טל ארליך בודקת את הבראנץ' בורגר החדש של בנדיקט

טל ארליך,

בוקר טוב!! בשבועיים הקרובים יוצאת לדרך ההשקה של הבראנץ' בורגר של בנדיקט ברחבי הארץ, ורק מהמראה שלו הבנתי – אני חייבת לנסות אותו (גילוי נאות – אני מאוד אוהבת לאכול בבנדיקט). התימניה הפנימית שלי יוצאת מגדרה כשמביאים לה סלסילת לחמים טעימה שאפשר למלא שוב ושוב, ולכן, נחשו כמה התרגשתי לקראת ההזדמנות לנסות את הבראנץ'-בורגר החדש של בנדיקט, שמוגש בתוך פאקינג קוראסון. יש!

הבנרנץ' בורגר המחודש של בנדיקט, צילום: שרית גופן

למיטב הבנתי הסיפור הוא כזה, בנדיקט בתהליכים של שינוי מוחלט של התפריט, תוך כדי הורדת מנות ישנות, שינוי מתכונים והוספת מנות חדשות ומגניבות. ממבט קליל בתפריט החדש של קבוצת המסעדות, דור ואנוכי ראינו מלא מנות מגניבות כמו חלפיניו פופרס עטופים בבייקון שמוסיפים עוד נשנושים כיפים לפני המנה העיקרית.

לביבות בטטה של בנדיקט

המנה המדוברת שהגענו לכבודה היא הבראנץ' בורגר – המבורגר בקר במשקל 150 ג' המוגש בקוראסון חמאה, על הקציצה מומסת לה בהנאה גבינת גאודה, ריבת בייקון שמוכנת במקום, ביצת עין ומעל קורנישונים (72 ₪ כולל תוספת ושתייה). ואם זה לא מספיק לקחנו את את הפילי סטייל – ג'בטה עם נתחי שייטל עם בצל פטריות, גבינת גאודה, איולי צ'יפוטלה ו-2 ביצי עין (76 ₪ כולל תוספת ושתייה). אני חייבת להגיד שהחשש העיקרי שלי היה מידת העשייה של הבשר ואיכותו. בנדיקט ידועה ואהובה בזכות ארוחות הבוקר המפורסמות שלה. אכן הם תמיד יודעים לטפל בבייקון האהוב שלי, אבל אף פעם לא ניסיתי את המנות ה"עיקריות" שלהם. דור הרגיעה אותי ואמרה שדניאל בן זוגה, עף על הפילי סטייל ותמיד מחסל אותו תוך דקות ספורות.

הברנץ' בורגר החדש של ברנדיט

אז איך הבראנץ' של בנדיקט עומד במבחן הטעם?

לא חיכינו הרבה מרגע ההזמנה והמנות המיוחלות הגיעו – הקוראסון בורגר המתוק שלי, שמוגש בצורה יפייפיה ועדינה; והפילי סטייל, מנה של שיכורים כמו שתיארו אותה בצורה נאותה דור והמלצרית שלנו. חצינו את שתי המנות והתחלנו לנבור פנימה.

התחלתי מהבראנץ' בורגר ופשוט לא יכולתי להפסיק. הקוראסון טרי וחמאתי, קליל בטירוף ולא מעפיל או מעמיס על הבשר עצמו. קציצת הבקר עשויה למוות (אבל מי יכול להאשים אותם, זה 150 ג' שממש קשה להביא למידת עשייה נמוכה) ועדיין – למרות העשייה, הצליחה לשמור על העסיסיות שלה. הבוננזה המגניבה כאן הייתה ריבת הבייקון שהייתה עם חתיכות בייקון קטנות בפנים (OMG – מיני בייקון!), השתלבה מצויין עם המנה ופשוט העפילה על כל הטעמים האחרים. לא ממש הרגשתי לא את הגאודה ולא את ביצת העין, רק את הריבה המתוקה והמצויינת שפשוט עשתה איחוד כוחות עם הקוראסון וגנבה את ההצגה ובגדול!

בנדיקט מציגים - בארנץ' בורגר חדש!

הדבר הקטן שמפריע לי (תרתי משמע) הוא משקל הקציצה, 150 גרם ב-72 ₪ זו תמורה לא מדהימה, ואם לא היה לי כל כך טעים הייתי אומרת שלא ממש שווה את זה. מצד שני, במחיר הזה מקבלים גם תוספת וגם שתייה, והמבורגר עם אחלה פרודוקטים עליו. לדעתי – מצאתי את המנה שתחליף לי את הבנדיקט בייקון שאני לוקחת באופן קבוע שם, ולו בשל הביצוע המוצלח במיוחד. הפילי סטייל היה כבר סיפור אחר, יציקה של בשר, פטריות וגבינה. שתינו פחות התחברנו, ישר ארזנו את המנה ושלחנו לדניאל האהוב של דור, שיתמודד איתו לבד. זה לא שהמנה לא טובה, פשוט אחרי המבורגר כל כך קליל, לא יכולתי להתמודד איתה, היא פשוט לא לטעמי האישי.

פילי סטייל של בנדיקט

בנדיקט – האם הקציצה שווה ריצה?

כל כך כן! בנדיקט לא המציאו את הגלגל מבחינת הקונספט של המנה אבל הם בהחלט נותנים פה ביצוע טיל. דבר נוסף שאהבתי הוא העובדה שזה לגמרי המבורגר שמשקף את בנדיקט, לא היה פה ניסיון לחקות הצלחות של רשתות אחרות, אלא לתת אינטרפטציה של הקבוצה שדוגלת בארוחות בוקר, למנת המבורגר. לייק ענקי על כך.

שם: בנדיקט הרצליה. כתובת: האצ"ל פינת רמת ים 1, הרצליה. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: 24/7.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי