בורגרים י-ם – יונתן אונגר הוזמן למעשה בשלושה בורגרים

יונתן אונגר - כתב אורח,

לפני מספר שבועות היה לי את הכיף להצטרף למסע בשם קהילת המבורגר ישראל. אני ועוד כמה ברי מזל הוזמנו לטיול בירושלים, בחסות רשת "בורגרים" שהחדירה לאחרונה מגוון בורגרים חדשים ודאגה לנו לטיול באוטובוס בין שלושת סניפי הרשת, בין הסניפים והאוכל נסענו באוטובוס הפתוח (יבוא מתל אביב) ברחבי בירתנו הקדושה. קיצר זה היה אחד מהדברים הכי כיפיים שהוזמנתי אליהם בזמן האחרון :]. חשוב לי להדגיש שסקירה זאת היא השוואה בין הרשת הזאת לרשתות כמו מקדונלדס ואחיותיה….והרשת ביחס אליהם זה קצת מעל, אבל לא הרבה מעל.

סיור בורגרים בעיר הקודש

הסיור התחיל בהסברים על השינויים החיצוניים שעוברת הרשת עם הוספת המבורגרים חדשים ו"מיוחדים" ובעיצוב חדש (ויפה) לסניפים. בהזדמנות הזאת הוגשו לנו צ'יפס וטבעות בצל, כבלוג אוכל הגיע הזמן לשעת דין ראשונה. אפילו פעם אחת בכל הסיור לא הוגשו לנו צ'יפסים שהיו במידה הנכונה, רובם היו פשוט לא מוכנים במרכז, לעומת זאת הטבעות היו טעימות מאוד. אך חדל קטנוניות! (אבל אם כבר קטנונים ….הרטבים שלהם הם קטשופ אסם ועוד אוסף של רטבים בעלי טעם נחמד אבל לא מעולה). הדרך לסניף השני, הייתה כמו שאמרתי באוטובוס, זה הזמן לשבת ולהודות למדריך שלנו. מבדיחות על אשכנזים והסברים ארוכים על כמה אנשי ירושלים טובים מאיתנו התל אביבים (אני אשדודי), הוא באמת הצליח להנחיל לי: הם, לא כמונו, "אמיתיים".

יונתן אונגר והתפריט של בורגרים י-ם

בסניף השני של בורגרים י-ם הגענו לתלפיות! כאן חשוב לציין כי ההמבורגרים שלהם מיוחדים בכך שהם באים בטעמים שונים שאותם מזמינים כמספר המבורגרים קטנים. על שולחנות ארוכים שהיו מוכנים מראש ישבו סלטים פשוטים וטעימים מאוד שניתן להזמין אצלהם. כמנות פתיחה, הוגשו לנו מנות השניצלים שהם מציעים בארוחות הילדים, הדבר היחיד שאני יכול להגיד בלב שלם עליהם הוא שהלחם היה מאוד טעים. לאחר שלקחו מאיתנו את ההזמנות, התחילו להגיע בקצב לא אחיד המבורגרים מכל הסוגים. אז ככה (!) לא ניתן לצפות למידת עשייה שהיא לא קרובה לdone בגלל גודלן הקטן של הקציצות, אף על פי כן, רוב ההמבורגרים היו מוכנים מדי, חלקם היו ממש שרופים. ועכשיו לדבר החשוב ביותר, הטעם!

ההמלצה שלי היא חד וחלק לקחת את ההמבורגר המעושן, לדעתי הוא נותן את הטעם היחודי ביותר והיחיד שבאמת ניתן להרגיש בו "בשר". שאר ההמבורגרים, לצערי, לא היו לי טעימים וברובם לא הורגש שום טעם מיוחד או טעים, כבר אמרתי שהלחם מצוין? אכזבה מיוחדת היה המבורגר "נתח הקצבים" שלהם שלא היה לו שום טעם שונה מההמבורגר הרגיל שלהם. לא שאני בא לסנגר על הטעמים והמראות, אבל ניראה שהם פשוט לא היה מוכנים לקצב ההזמנות של הקבוצה הגדולה (מפתיע למסעדת "מזון מהיר"). ניסיונות שונים שלי עם הרשת הראו לי בורגרים מוכנים נכון וטעימים הרבה יותר.בורגרים י-ם - שלישייה בלחמנייה
החלק האחרון של הערב היה בסניף מיוחד בעמק הרפאים בירושלים, ואני חייב לציין שהסניף עצמו מעוצב בצורה יפה ושונה. הם ניסו לתת לו אווירה "בליינית" יותר, עם בר וההשקעה בהחלט ניכרת. שם הייתה לנו הזדמנות לטעום שלל קינוחי פרווה שתחת אילוץ זה היו טעימים ומתאימים.

לסיכום חווית בורגרים י-ם

נראה שאם אתם בירושלים ונתקלים בדילמה אם ללכת למקדונלדס או ללכת לרשת בורגרים, בהחלט מומלץ מסעדת בורגרים י-ם. המחירים נוחים באותה מידה, וליד ההמורגרים הקטנים שהם מאוד נחמדים לילדים, בכל זאת תינתן אשליית הבחירה בין הטעמים למבוגרים וחלקם מאוד משתלמים.

בברכת "סלט זה האוכל של האוכל שלי", יונתן.

*** הסניף נסגר ***