יאנה קוקס חוזרת ללב הסערה כדי לבדוק את המהפכן החדש בתפריט

יאנה קוקס,

לפני שלוש שנים נכנס מורדן בר לתודעתנו בסערה עם מהפכת ההמבורגרים המטורפת שלהם. למרות שהורגלנו בתוספות משוגעות, הם הצליחו להפתיע אותנו עם הברקות כמו המבורגר בחמאת בוטנים, המבורגר עם קונפי מנגו, המבורגר בוופל בלגי והם אפילו היו הראשונים בישראל שהשיקו את ההמבורגר בסופגנייה (שמאז קמו לו חקיינים שלא נזכיר את שמם).

יון גיקה – המהפכן החדש של מורדן בר

אך אל לנו להסתפק בגימיקים, טופינג טוב יכול לשדרג קציצה בינונית, אבל כדי לגרום לנו להגיע למודיעין, צריך המבורגר מעולה באמת. לאורך השנים, חזרתי לשם שוב ושוב ושמחתי לדווח שמורדן בר מתעלים על הציפיות. הקציצה שלהם עסיסית, הלחמניות שלהם עברו שדרוג רציני והטעמים משתלבים מצויין. למעשה, פנצ'ו ויה ופידל קסטרו, שניהם המבורגרים מעולים של המורדן, כבר מזמן חולקים ברשימה שלי את התואר "ההמבורגר הכי טוב בארץ". הפעם שמועה התגנבה לאוזני בדבר המבורגר מהפכני חדש בתפריט, וכמובן שזוהי חובתי המוסרית ללכת ולסקר את ההמבורגר החדש שלהם על שם המהפכן הרומני יון גיקה. גיקה הוא מתמטיקאי, צאצא למשפחת… למי אכפת? גיקה הוא המבורגר עם פרוסות בייקון טלה, קונפי שום ורוטב בשמל (69 ₪). הזמנתי 200 גרם במידת עשיית מדיום, לגמתי בירת שניידר צוננת וחיכיתי לגיקה שלי.תפריט המהפכן החדש של מורדן בר

נתחיל מהטופינג. אני שמחה לאשר את טענות הצוות, בייקון הטלה הרבה יותר קרוב לדבר האמיתי משייטל או מחזה אווז. נפלא. רוטב הבשמל הטעים הוגש בצד ונתן לי את השליטה להחליט כמה רטוב יהיה ההמבורגר שלי, אבל מה שעשה את ההמבורגר היה קונפי השום הנימוח שהדגיש את טעם הבשר ועשה פלאים. הקציצה הייתה מצוינת כרגיל, אך ראוי לציין שלא היה זכר למידת העשייה שביקשתי. ההמבורגר היה וול דאן. למרות העשייה, הקציצה הייתה עסיסית, אבל אני בטוחה שהחוויה הייתה משתפרת עם בשר מעט יותר אדמדם. סך הכל התוצאה הייתה טובה, ההמבורגר היה טעים, רוטב הבשמל הולך מצוין עם בשר בקר. הבייקון פחות הורגש על רקע הרוטב והשום, אולי הייתי מוסיפה איזה טעם מתקתק כדי להחזיר לבייקון את המקום הראוי לו על הבמה.יון גיקה - המהפכן של מורדן בר

האם יש מנצח חדש?

המורדן נהיה הרבה הרבה יותר מבר. לצד הזולה עם הנרגילות בחוץ, בפנים יש מסעדה טובה שכיף לשבת בה והיא מלאה במשפחות עם ילדים בשבת בצהריים, לא פחות מאשר בצעירים שנדחפים בתור בשעות הערב בכל ימות השבוע וזה נפלא בעיניי. אז האם יש לנו מנצח חדש? לא הייתי אומרת. ההמבורגר היה מצוין, אבל פנצ'ו ויה ופידל קאסטרו הן מנות גאוניות וממשיכות להתחרות אצלי על הכתר. יון גיקה בהחלט שווה טעימה, אז נתראה במורדן על כוס בירה והמבורגר?

שם: מורדן בר. כתובת: השדרה המרכזית 15, מודיעין. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 19:00-03:00, ו' 18:00-04:00, ש' 12:00-03:00.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי