או, אה מי זה בא? טל ארליך בודקת את המהפכן הבא!

טל ארליך,

כתבתכם הנאמנה בחיים לא מצאה את התירוץ המתאים להגיע למורדן בר במודיעין, על אף ששמעה על גדולות המקום המסתורי שמכין המבורגר בתוך וופל בלגי, עוד בתקופה בה הייתה ארכיאולוגית סטייל אינדיאנה ג'ונס. כל זאת התבטל, כאשר הזמינו אותי לנסות את המפלצת החדשה של המורדן – ויליאם השלישי. תפריט המהפכנים של מורדן בר

Road Trip למודיעין

זה היה יום בהיר, אני וחברתי ספיר ארזנו במבות ואוכל ל-road trip ויצאנו לדרכנו (סתם, מה יש לכם. ברור שדפקתי איצקו – לא אכלתי מהבוקר) כשהגענו למודיעין, גילינו להפתעתנו מקום גדול, מלא באנשים ואווירה מגניבה וקלילה, עם מקומות ישיבה בחוץ בסגנון צ'יל ובפנים בסגנון מסעדה. התיישבנו בפנים ומיד גילינו צוות ממש אדיב, אחרי התייעצות עם המלצר שלנו גיא, החלטנו לפתוח בקטן, עם פרח בצל (22 ₪). מחיתי דמעה קטנה, עצרתי את עצמי רק בגלל רגשות האשם שהחבר ירעיף עלי כשאחזור הביתה והוא ישמע מה אכלתי. ממש ממש התלהבתי מהמגוון הרחב של הנשנושים, שנקרא בתפריט "משהו באמצע". צ'יקן ווינגס, אמפנדס, קרנצ'י מק אנד צ'יז… אני חייבת לחזור אך ורק בשביל לקחת את כל המנות שמופיעות שם!

פרח הבצל המפורסם של מורדן בר

לעיקריות לקחנו מתפריט "מהפכת ההמבורגרים" את ויליאם השלישי, המהפכן החדש של מורדן בר – פטריות קצוצות עם אגוזים וערמונים, חרדל דיז'ון ומוצרלה על קציצת בקר, עטופים בבצק פיצה (73 ₪) נפוליאון בונפרטה – רוטב גבינה כחולה ויין לבן, פירות יער וטבעות בצל פריכות (69 ₪) וארוחת ילדים למלווה שלי, שאוכלת המבורגר עם קטשופ (39 ₪). אחרי שסיימנו עם זה, התפנינו להתקשקש על אירועי היום. פרח הבצל הגיע, מלכותי בנראותו, והוא מגיע עם רוטב, סוג של אלף האיים. ספיר ואני התחלנו לחפור ולתלוש פלח פלח, איזה תענוג של דבר. העדפתי דווקא לטבול אותו במיונז רגיל (הייתי שמחה לעוד אופציות במחלקת המטבלים). כמובן שלא הצלחנו להתגבר על המנה, ספיר עם הקיבה הקטנה רצתה לשמור מקום להמבורגר.. ואיזה חכם ששמרנו.

מורדן בר – הקהל יעבור לדום לכבוד נבחרת מהפכת ההמבורגרים

זמן לא ארוך לאחר מכן הגיחה נבחרת ההמבורגרים. הריח שהטריף אותי הגיע מהחדש , ויליאם השלישי, ולכן לא חיכיתי רגע ולא שניים וישר חציתי אותו. בפנים התגלה חתך (אמרתי לכם שלמדתי ארכיאולוגיה, לא?) של מאפה סגנון ביף וולינגטון, ריח מטריף, ואז עלה החשש הראשוני – לא יהיה יבש כאן קצת? בשר קציצה, פטריות, אגוזים ולחם? הכנתי את הזירו לצידי לתמיכה ונתתי ביס. הריחות אמרו במדויק את מה שהתרחש בפנים, בצק הפוקצ'ה היה עם ניחוח מדהים והטעם בהתאם, הפטריות, החרדל והגבינה הוסיפו רטיבות מסויימת למאפה, אבל כן, עדיין הייתה חסרה לי עוד קצת רטיבות שתעיף את המנה למעלה. מבחינת שילוב טעמים, זה היה מוצלח ביותר, כמעט מושלם. 

מורדן בר מציגים את נפוליאון בונפרטה

עברתי לנפוליאון, ואוי איך אני שמחה שבחרתי בו. ביס מההמבורגר היפה הזה הציג איזון טעמים כל כך כיפי, מלוח, מתוק, קראנצ'י, ממש תענוג והכי מתאים לטעם שלי. מידת העשייה של ההמבורגר הייתה מדיום מדוייקת, הלחמנייה הייתה לא אובר מתוקה אלא ליוותה את הטעמים העדינים של ההמבורגר, שממש רקדו ביחד. איזה כיףףףף! מנה שאם קרין גורן הייתה שם, היא הייתה עושה את הריקוד הזה שלה.

נפוליאון בונפרטה של מורדן בר, במלוא תפארתו

אז טל – הקציצה שווה ריצה??

כןןןןןןןן, היה טיל! איך בא לי לחזור. מורדן בר מראים יכולת הבנה מצויינת למה צעירים מחפשים כשהם יוצאים לאכול, ומבחן התוצאה הראה את זה – ראשון בערב, והמקום היה מפוצץ. רק עוד מילה קטנה על המקום, יש בו אווירה כזו כיפית, הכל שם מצוחצח (אבא שלי תמיד אומר, שאם השירותים של המסעדה מצוחצחים, אז הוא יודע שטוב שם) והמלצרים אדיבים, בין מנה למנה הביאו לנו שפע מגבונים (פרח בצל והמבורגר זה מלכלך בטירוף) ומפיות, ותאכלס, ראיתם את המגבונים שלהם? מדברים על ירידה לפרטים הקטנים.. מוצלח. גנבתי איזה חמישה אלי הביתה.

מורדן בר, ממחר דיאטה..

שם: מורדן בר. כתובת: השדרה המרכזית 15, מודיעין. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 19:00-03:00, ו' 18:00-04:00, ש' 12:00-03:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי