מסתבר שהמבורגר בפיתה עם ביצת עין זה דווקא רעיון בכלל לא רע

הדר בן יעקב,

מכירים את זה שאתם עוברים ליד מקום שמים לעצמכם נקודה בראש שצריך לחזור אליו שוב ואיכשהו זה תמיד מתפספס? אז זה בערך הסיפור שלי עם המקום הזה אבל עכשיו אחרי שהתחדשתי בעיניים חדשות ויותר מידי ימי מחלה בבית הגיע מבחינתי הרגע המיוחל לבדוק מה הולך בעראיס בית של בשר במתחם שרונה.

הרגע שבו המלצרית המקסימה הביאה לנו את התפריטים גרם לנו לבלבול, ולא היה לנו ברור איך פסחנו על המקום עד היום? פשוט לא ידענו מה לבחור כי כל המנות נשמעות מעולה, אז זה הוביל לזה שהחלטנו ללכת על הבחירה הקלאסית: לראשונה קציצות הבית (32 ₪) קציצות טלה ומרגז עם באבא גנוש (טחינה חצילים). לעיקריות לקחנו את העראיס טלה הקלאסי (51 ₪) של המקום, נאמר לנו שמדובר בקציצה של בשר ושומן טלה מה שכבר הגביר את הציפיות וכמובן המבורגר שמגיע כאן בפיתה עם ביצת עין (57 ₪) – ותגידו לי אתם מה יותר נשמע מבטיח ועסיסי מהמבורגר ג'וסי מלא מיצים עם ביצת עין בתוך פיתה?

ארעיס בית של בשר, צילום: יח"צ

מרגישים את הבית בעראיס?

רציתי לקחת את הקציצות האלה כדי פשוט ליהנות מהזדמנות להרגיש את הבשר כמו שהוא. הקציצות היו טעימות, מעט מלוחות אבל ממש בקטנה והן הגיעו במידת עשייה מושלמת (!). היה מחסור קצת בשומניות, בעסיסיות בקציצה, לבן הזוג שנמנע מטחינה וחצילים לא היה מאיפה להביא את האקסטרה הנחוץ, אני לעומתו מיציתי כל טיפה מהבאבא גנוש שהוגש וששידרג לי את המנה למקום הנכון הבצורה מדויקת.

קציצות הבית של עראיס, בית של בשר

אז עראיס בעראיס?

העראיס הגיע על מצע טחינה סלט עגבניות וחריף לימונים שהיה לי חמוץ במיוחד לא הרגשתי חריפות והאמת שקצת התבאסתי שהוא שם בכמות כל כך גדולה על העגבניות, אבל לא בשביל זה באתי והמלצרית כנראה קלטה את זה והציעה לי חריף אמיתי שהגיע די מהר. הפיתה עצמה של העראיס הייתה קראנצ'ית וטעימה ממש, כל מה שהיא צריכה להיות, אבל לצערי את הבשר לא הרגשתי. זה לא שלא היה מילוי, היה מילוי ירוק עם טעם חזק של נענע והבשר פשוט נחבא בתוכו והאמת שחבל לי כי אחרי שטעמתי את הקציצות במנה הראשונה ציפיתי למילוי בשרי משודרג יחד עם השומן טלה. למרות זאת, העראיס חוסל כי בשבילי קצת חריף (כי הוא באמת היה חריף לעומת רוב המקומות שמגישים "חריף"), קצת טחינה והרבה עגבנייה ואני מסודרת.

העראיס של עראיס, בית של בשר

אז ההמבורגר בפיתה?

פה אני קצת חייבת לתאר את הסיטואציה – נדב ואני יושבים טועמים מהעראיס, נתקלים בטעם שתואר למעלה ואני מחליטה אם לתת ביס מההמבורגר ונתקלת בביס עסיסי בשרני כמו שצריך עם מידת עשייה מושלמת ומחליטה לנשום עמוק ולחזור לרבע עראיס שהתחלתי. אז כמו ששאלתי עם המון תקווה בהתחלה שהזמנתי את המנה המבורגר מדיום ביצת עין בתוך פיתה מה יכול להיות טוב יותר? אז אני אגיד לכם – המבורגר עם תפוח אדמה ("של פעם" כמו שקוראים לו במקום) ובצל בתנור זה יותר מזה! התפוח אדמה הגיע עשוי בצורה מושלמת פשוט חמים וטעים והבצל פשוט היה מבושל נכון, לא פחות מידי ולא יותר מידי פשוט מושלם. מעבר למידת עשייה המדויקת של ההמבורגר כל ביס מהפיתה העניק לי עולם ומולאו – פיתה חמימה שאפויה היטב ועבה מספיק כדי לספוג את כל הג'וסיות ממיצי ההמבורגר ומהביצה שפשוט הובילה לביס מושלם כי השילוב באמת היה בדיוק כמו שהוא צריך להיות.

ההמבורגר של ארעיס, בית של בשר

אז עראיס אוכלים רק בעראיס?

אז התשובה מורכבת, הבשרים פה טעימים ועשויים נכון, כנראה שהייתי נותנת צ'אנס נוסף למנת העראיס אבל זה רק כי הייתי חוזרת להמבורגר. באמת המבורגר שעשוי בצורה מדויקת בתוך פיתה עם ביצת עין כנראה שלא יכול להיות טוב מזה – היתרון של הפיתה בספיגת כל המיצים שמתנקזים בסוף ממש בצורה מושלמת ולי נוצר בצק מלא בטעמים ששווה לסיים את הארוחה איתו ורק בשביל זה צריך לחזור לפה שוב ושוב.

שם: עראיס – בית של בשר. כתובת: רחוב קלמן מגן 3, מתחם שרונה, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00-23:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי