110 בורגר – דור יצאה לבדוק האם הפסטפוד האמיתי סוף סוף הגיע לישראל?

דור בית הלחמי,

  חמישי בערב, נפגשות עם שתי חברות סטודנטיות ואני שהרגע זרקתי כמעט אלפייה במוסך, לכן אין טעם לציין שהמקום נבחר בגלל שהוא זול, מהיר, חדש ונמצא במיקום מעולה באבן גבירול. 110 בורגר הוא האח הקטן, המגניב והמהיר של אגאדיר ובגלל שנפתח שבוע שעבר, ברעש ובצלצולים אציין, חשבתי שזו אופציה מעולה ויענה על הדרישות שלנו. בנוסף, זו הפעם הראשונה שאני אוכלת ברשת אז באתי די דף חלק עם ציפיות מינוס – איך בסוף נסגר, תמשיכו לקרוא. 

110 בורגר אבן גבירול - הסניף החדש של הרשת

110 בורגר – באמת מנסים לתת 110%

נכנסנו לסניף החדש של 110 בורגר אבן גבירול וקיבל אותנו על המקום צוות שירות מחויך, שממש אפשר לראות שהם הרגע יצאו מהניילוים. בנוסף, אמנם הבחוץ של הסניף היה עמוס, אך הבפנים נעים, עמוס כיסאות והתאים בדיוק לשלוש בחורות כשלשתיים תיקים כבדים שדורשים כיסא משלהם. עברנו לקופה להזמין והופתענו – גם מהמחירים וגם מהאופציות. 110 בורגר, במיוחד סניף אבן גבירול, מתהדר בכך שהוא קצת שונה מאחיו – איפה זה בא לידי ביטוי? עוד מעט נגיע לזה. הזמנו 3 המבורגרים קלאסיים במשקל 160 ג' שמגיעים עם בצל קריספי למעלה (הבדל מספר 1). שניים עם בייקון (5 ₪ לתוספת, קשה לתאם את ההלם שתקף אותנו כשהבנו שזה המחיר) ושום קונפי, ועוד מנה אחת עם תוספת גבינת צ'דר ופטריות. אליהם ציוותנו שתייה קרה שמוגשת בתור refill חופשי, צ'יפס וטבעות בצל. כל זה יצא ב-45 ₪ לעסקית שכזו.

110 בורגר אבן גבירול - מכינים בהנאה

אציין לטובה שהתוספות בתפריט היו זולות ומגוונות, הכי יקר היה הבייקון ב-5 ₪ (שלדעתי הרבה מסעדות יכולות וצריכות להוריד את המחיר שלו לפחות לטווח ה-10 ₪) ופה גם תמצאו אפשרות לתוספת גבינה כחולה, לחובבי הדבר. הבעיה שהייתה לנו היא שלא שאלנו אותנו מידת עשייה, חששתי אבל הייתה לי חוויה טובה אחת אז אמרתי שלא נשפוט ונראה מה יוציאו. ההמבורגרים יצאו בזה אחר זה אחרי 10 דקות המתנה כיאה למסעדת פסט פוד. אציין ואומר משהו לפני – תוספות בחמישה שקלים חשבנו שנקבל אחד וחצי אולי, אבל הפתיעו ועל כל המבורגר קיבלנו מ-ל-א שום קונפי ומנה נדיבה של בייקון, אז 110 בורגר אבן גבירול, שאפו על זה.

110 בורגר – לא נדבר על ההמבורגרים?

ההמבורגרים הגיעו, עטופים יפה ונראה שבאמת הייתה חשיבה על צורת ההגשה שדי הזכירה לי את המסעדות המהירות בארה"ב. הריח היה מדהים ובגלל הרעב הכבד שפקד אותנו התחלנו לאכול. אחת החברות לקחה את ההמבורגר עם הבייקון והקונפי ללא ללחמנייה ואמרה שהיא נהנתה מכל רגע. ב-110 בורגר היו נדיבים ושמו באמת באהבה את התוספות, מה שעודד אותה וגם עזר לה לשבוע. הדבר המאכזב היחידי שנרשם הייתה מידה העשייה שהגיעה כמדיום וול כיאה למסעדת פסט פוד אמיתית אך לא בשביל חובבת המבורגרים כמוני.

1110 בורגר אבן גבירול - המבורגר תענוג

ההמבורגר שלי עם הלחמנייה, הבייקון והשום היה נימוח, הבייקון היה טרי והתפוצץ מהמליחות ומהטעם הנפלא של בייקון טוב. בנוסף, הירקות היו טריים ונראו מעולה, הנדיבות בהחלט תרמה. צריך גם רגע לדבר על הלחמניות – הן אמנם לא היו בריוש או פרצל, אבל הלחמניות היו מעולות. הן לא התפרקו, ולא בגלל שהיו יבשות מדי, אלא להפך, הלחמניות היו טעימות וקצת מתוקות באופן שממש השתלב עם הבשר והטעמים של המנה. החברה שלקחה את ההמבורגר השלישי עם הפטריות והצ'דר אמרה שהטעמים השתלבו נהדר, אבל היא הייתה שמחה לראות יותר פטריות (אבל זה כי היא מטורפת עליהן). מה שכן את השבב קראנץ' בצל לא כל כך הרגשנו אבל זה לא הפריע לנו, להפך זה לא יצר עומס עם כל התוספות.

1110 בורגר אבן גבירול - המבורגר בייקון ושום

עכשיו לתוספות, הצ'יפס מקדונלדס היה טעים רצח (בכל זאת סטייל מקדונלדס) דק, מלוח, קראנצ'י כל מה שרוצים מצ'יפס. טבעות הבצל היו קצת חסרות מלח בהשוואה לצ'יפס אבל מעולות מבחינת הקראנצ'יות, הציפוי והשתלבות שלהן בגזרת הנשנוש. התוספות הגיעו גם בצורה מכבדת, כלומר לא זרקו לנו 2-3 ואמרו זו התוספות, מה שהיווה עוד תמורה מעולה למחיר. מבחינת הרטבים לא היו חידושים – רוטב אלף האיים היה פחות בשבילי, אחת החברות אמרה שהוא היה בסדר גמור (זהו ויכוח לא סגור), אבל הקטשופ והמיונז היו בהחלט יותר ממספקים. אציין גם את הרוטב שום שנכנס ללחמנייה והיה מעולה, במיוחד עם השום קונפי, בכך שהוא לא גרם לנו לעומס שום במנה.

1110 בורגר אבן גבירול - המבורגר צ'דר ופטריות

לסיכומו של המבורגר

מחפשים נשנוש לילי, רוצים פאסט פוד, מחפשים אופציה זולה ומשתלמת – 110 בורגר אבן גבירול בהחלט עונים על הקריטריונים. כמה טיפים שאציין – בנוגע למידת עשייה אמרו לנו שפשוט אם היינו מציינות בקופה שאנחנו רוצות פחות ממדיום וול היו עושים לנו (חבל שלא אמרו ולכן אתם זוכים). כמו כן, הזכרתי refill לשתייה, יש את זה ביותר מותאם לישראלי? באמת אני שמחה כל פעם שעושים את זה, כי מי לא מתבאס לשלם פעמיים 12 שקל על קולה. אני בהחלט אחזור לשם כשארצה את הפאסט פוד, בתכלס עדיף גם על מקדונלד'ס ושכמותה בהרבה פרמטרים.

***המסעדה נסגרה***