אור שוחט יצא לבדוק האם ההמבורגר העממי של מאיר אדוני נותן פייט?

אור שוחט,

בתור חובב מנות מרובות מרכיבים בכלל ואוכל של מאיר אדוני בפרט, הייתי חייב לבחון את דוניא – המסעדה הנגישה מבית השף-סלב. שינסתי מותניים וארגנתי משלחת של איש אחד לכיוון רמת החייל כדי לבדוק האם ההמבורגר של דוניא שווה משהו?

דוניא של מאיר אדוני, מקור: יח"צ

כשנכנסתי הרגשתי כמו בתוך שילוב בין פאב תל אביבי פלצני עם בר נקי ויפה, ובין מסעדת פועלים בפריפריה, עם אווירה סחבקית וחמימה. אמרו לי שבצהריים מזמינים בקופה, אבל עכשיו ב-18:00 אני יכול לשבת ומלצר יגיע אלי.
עוד כשהסתכלתי על התפריט בבית חשבתי לעצמי שאני רוצה לטעום את כל המנות. מאיר אדוני ידוע בבישולי הגורמה שלו, עם ים של מרכיבים מעניינים בכל מנה, אך גם הטעם של בית חם וריחות בישולים של סבתות תמיד מפגינים נוכחות במאכלים. בניגוד למסעדות האחרות שלו – כאן בדוניא המחירים גם מאפשרים יותר להתפרע. החלטתי ללכת על סופלקי ים למנה עיקרית ראשונה (53 ₪), ואת ההמבורגר למנה עיקרית שניה (69 ₪). "אלו מנות גדולות" הזהירה המלצרית. ברור שהיא לא מכירה את היכולות שלי. פעם הבאה אטעם מנות נוספות.

סופלקי ים של דוניא

הסופלקי הזה הוא של פילה בורי צרוב על הפלנצ'ה עם חוואיג' כמון ובהרט, חומוס שעועית לימה, טחינה גולמית, טבחת ירקות גריל, עמבה וביצה רכה, מוגש עם לחמנית פרנה רכה ליד. טבילה של חתיכת לחם ברוטב – והפה התמלא בטעמים מזרח-תיכוניים חזקים. הדג עצמו ספח את כל הטעמים והיה פשוט כיף. נגבתי את הקערה הזאת ככה שלא יצטרכו לעבוד קשה בשביל לשטוף אותה.

סופלקי ים של דוניא

ההמבורגר של דוניא

ההמבורגר של דוניא עשוי מבשר טלה ושומן עגל, ומוגש עם איולי בצלים ושום, פטריות צלויות, ביצת עין, עגבניות, צ'יפס ליד, וכפפות – כי הוא מטפטף 🙂 הצ'יפס היה מתובל ומעניין. טעם הכבש הורגש חזק בהמבורגר, אך הבשר היה קצת דחוס ועשוי מדי לטעמי. נוזלי הביצה והבצלים פיצו קצת ותרמו לעסיסיות, וגם פה הורגשו מגוון טעמים מזרחיים וביתיים. הכל נזל באמת, וזה היה כיף, אבל אין מה להשוות את המנה הזאת להמבורגר שהיה במזללה של אדוני שנסגרה.

ההמבורגר של דוניא, החדש של אדוני

לסיכום

דוניא הוקמה כדי להנגיש את האוכל של אדוני להמון העם. הכבש שולט בתפריט, והמנות משלבות בצורה טובה סגנון מזרחי, עם המורכבות של מנות שף. בטוח שאחזור לשם לטעום מנות נוספות.

***המסעדה נסגרה***