האם הדיינר הזה עדיין מצליח להביא את אמריקה בצלחת?

ודיק ברגין,

ערב שישי רגוע ושקט אחד החלטנו (יותר בכיוון של החלטתי אבל בסדר) לבקר במקום שמזמן לא שמענו ממנו כלום, "דה דיינר". מסעדת ה"דיינר" בסגנון האמריקאי הקלאסי מבית מסעדת פירות הים “Goocha”.

הדיינר של גוצ'ה

הגענו לתל אביב, לרחוב אבן גבירול והיה די שקט באזור, שזה נחמד ומפתיע. הגענו לפתח המסעדה שמשדרת שילוב של קצת "פנסי" ואמריקה קלאסית, התיישבנו וישר קפצנו על התפריט, כי מן הסתם שהגענו רעבים מעט.
התפריט לא קטן, אפילו יחסית גדול, אז התחלנו לחקור את כל הטוב שיש לו להציע, החל מפירות ים, פסטות, בשרים ומיני מנות ראשונות ותוספות. כמובן שהיה גם חלק נחמד ומעליו כתובה המילה "המבורגר", אליו מיד ניגשנו. תפריט ההמבורגר מונה בתוכו לא פחות מ-12 מנות של המבורגרים שונים באופיים. החל מ"הקלאסיק" (59 ₪) המורכב מבשר בקר טרי טחון במקום ועד ל"שרימפבורגר" (69 ₪) שמורכב מאותה תערובת בקר ותוספת של שיפוד שרימפס בחמאה.

הדיינר של גוצ'ה, תענוג בלתי רגיל - מקור: יח"צ

בחרנו ב-3 סוגים שנראו לנו הכי מעניינים: "אווז מעושן" (74 ₪) – בשר בקר בתוספת אווז מעושן, מייפל וביצת עין; "4 גבינות" (70 ₪) – הבחירה האישית שלי: בשר בקר בתוספת של גאודה, צ'דר, גבינת עיזים ופרמזן; "בלו צ'יז" (65 ₪) – בשר בקר בתוספת גבינה כחולה וצ'אטני. לתוספות לקחנו צ'יפס (13 ₪) והום פרייז (31 ₪). המחלקת השתייה לקחנו "לאף ברואן" (36 ₪ לחצי) שתמיד מעלה חיוך נחמד בכל שלוק.

ההמבורגרים של הדיינר של ג'וצה – Let's Talk דוגרי

המנות הגיעו תוך זמן המתנה מינימלי, ולא היו שום בלבולים בדרך, כבר נקודות לזכות הדיינר. אציין שזו לא הפעם הראשונה שלי במקום, ובהיותי שם אכלתי את ה "בנדיקט" (73 ₪) – בשר בקר בתוספת ביצה עלומה, נקניק ג'מבו והולנדז. והחוויה איתו הייתה חיובית מאוד, לכן חזרתי לסיבוב נוסף. ועכשיו בואו נדבר על ה-"4 גבינות", המבורגר של 200 גרם בשר בקר עם 4 סוגי גבינות מונחות אחת על השנייה, שנורא קיוויתי שישתלבו כראוי. לאחר הביס הראשון חשתי בלבול קטן, מכיוון שלא הצלחתי להבין מה אני טועם.

הדיינר של גוצ'ה - צ'יזבורגר

הבשר אכן היה טוב, אומנם התבקש להגיע במידת מדיום אך הגיע טיפה מעבר, וחלקיו החיצוניים היו עם מעט טעם שרוף שהפריע פה ושם אבל לגמרי נסבל. הגבינות היו טעימות גם כן, אבל השילוב לא ממש ישב לי בלשון כמו שצריך. גבינת העיזים המלוחה ביחס לשאר, גנבה את רוב ההצגה והיה קשה לטעום את שאר גווני הטעם של הגבינות. חבל. עכשיו שלא תבינו אותי לא נכון. ההמבורגר היה טעים, פשוט הוא לא העיף אותי לחלל, כנ"ל לגבי חברי לשולחן. הצ'יפס כרגיל היה מצוין, אחד האהובים עלי. גודל חמוד, קריספי, חמים וטעים מאוד. ההום פרייז אכזבו מעט, יותר מדי רוטב לטעמי, וטעם צ'ילי שנורא משתלט, אבל תפוח האדמה היה עשוי טוב.

צ'יזבורגר מבית הדיינר של גוצ'ה

מחשבות לסיכום

בביקור הקודם שלי בדיינר הדברים היו שונים פה ושם, לפחות מבחינת הקציצה עצמה, הבישול היה מאוד מדויק ובאותו רגע אפילו אמרתי לעצמי שזו אחת הקציצות הטובות ביותר שאכלתי. אני בטוח שהכל עניין של טעם אישי בסופו של דבר, ואולי הבחירה שלי לא הייתה מוצלחת, ואני מתכוון לחזור שוב ולראות אולי החוויה הראשונית תחזור על עצמה. אני ממליץ לכם לקפוץ לביקור בדיינרשל גוצ'ה לפחות פעם אחת (גם אם נשמעתי נורא שלילי), לעבור חוויה אמריקאית עם קלאס, ליהנות מאוכל טוב (רוב הזמן) ובירה מצוינת, ובעיקר לנסות את ה-"בנדיקט" שהשאיר טעם של עוד.

שם: הדיינר של גוצ'ה. כתובת: אבן גבירול 14, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: ימים א'-ד': 12:00-00:30 יום ה': 12:00-01:30 יום ו': 11:45-01:30 יום שבת: 11:45-00:30.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי