למה ארתור התאכזב מביקור בסניף החדש של הרשת המדוברת?

ארתור רוטנברג,

אי שם במעמקי אזור השרון הישנוני שוכן לו אואזיס קולינארי בשם "אושילנד" ובתוכו פאטה מורגנה. תעתוע במעטה של טעם שמזמין אותך פנימה עם הבטחה לסיפוק. וכמו כל נווד עייף ויגע גם אנחנו נכנסנו למלכודת הזו ולא סתם, נכנסו לסניף בשרלה כפר סבא החדש.

פתיחה בעייתית של בשרלה כפר סבא

הסניף הרביעי של הרשת הצפונית המצליחה, בשרלה כפר סבא, נחת בשרון בלבד מרכז אושילנד. הסניף מנסה לעשות מהפיכה של ממש – לפחות באיזור השרון, אבל לא ממש באיזור המרכז. רוב התפריט בסניף החדש של בשרלה כפר סבא מורכב ממנות די גנריות של סטייקהאוס והמבורגריה תל אביבית סטנדרטית. המקום מנסה לשדר רמה גבוהה של המבורגרים עם מבחר יפה של תוספות ומנות בנויות מראש עם פנינה אחת מעניינת במיוחד (אותה כמובן נקטול בהמשך). נתחיל את הערב במה שמסביב – היחס של הצוות לשולחן די גדול שמזמין ביד רחבה מכל מה שבא ליד היה די מינימלי (למרות התפוסה הלא מלאה) ואף נעשו כמה טעויות מינוריות אך מציקות, מהסוג שמפריע כי הוא לא צריך לקרות. לא כל האוכל יצא יחד ודברים שלא הוזמנו על ידינו הגיעו בכל זאת. לקרוא למלצרית היה בלתי אפשרי כי הן פשוט לא מסתכלות לצדדים וצריך ממש להתאמץ כדי שישימו אלייך לב או ידאגו למשהו שאתה מבקש.

ההמבורגר של בשרלה כפר סבא

משפט ההמבורגרים של בשרלה כפר סבא

בשביל לשפוט את טיב ההמבורגרים שהוגשו לנו התביעה (או ההגנה, אתם תחליטו) מזמנת לדוכן העדים 2 מנות שיתנו דין וחשבון על אירועי אותו ערב סגרירי. המנה הראשונה שתעלה על הדוכן היא השיקגו בורגר – המבורגר 250 גרם עם חזה אווז, פורטובלו, צ'דר, בוטנים, חסה, בצל ועגבניה. הקציצה נתבקשה להיות מדיום. בפועל הגיע במידת מדיום-וול שממש התאמץ לא להפוך לוול דאן… ולכן – Strike 1. העדה השניה (והפנינה המעניינת שהוזכרה לעיל), הניו-אורלינס בורגר – 250 גרם עם כבד אווז, ריבת בצל, עירית מוגש בקרואסון חמאה. למי שבקיא בעיר אשר צוינה לעיל, זו העיר הכי צרפתית שיש בארה"ב ולכן הקשר בין השם לקרואסון. בפועל, זה עוול נורא ואיום. אף אדם בכלל, ואף צרפתי בפרט, שמכבד את עצמו, לא היה נותן לזה לקרות. לקחת רעיון כה נפלא, מקורי ומעניין (למרות שעל מקוריות אפשר להתווכח, הרי סצנת האוכל הישראלית כבר כשנה מנסה לדחוף כל מה שאפשר לתוך קרואסון) ולהרוס אותו! כמו בעד הראשון, גם כאן מידת העשייה היתה אחת מעל לנדרש, וול דאן במקום מדיום וול, ולכן – Strike 2.

הקרואסון שבתוכו הוגש כל ה"טוב" של המבורגר הני-אורלינס לא היה ערוך למשימה וכל כך הופתע כשהעמיסו עליו את התוספות, עד כדי פקיעה וקריעת הקוראסון – Strike 3. אם זה לא מספיק, הקרואסון עצמו היה יותר יבש מהבשר. נראה היה שהכינו אותו כמה ימים לפני או שהוא בא קפוא ואז הפשירו אותו. מה שבטוח, היה צריך יותר מכוס מים אחת כדי להוריד את זה לתוך הגרון – Strike 4. הדבר היחיד שהצליח להציל מספר ביסים בודדים בסהרה הזו, הייתה ריבת הבצל שנתנה רטיבות מסוימת אך כאשר האחרונה נגמרה חזרנו ל-Great Depression. ההמבורגר בקרואסון - בשרלה כפר סבא

לסיכום

לאחר ששמענו את הטענות, גזר הדין הוא – לא שווה את הדלק, את הזמן ואת הקילומטרים שצריך לרוץ כדי להוריד את זה.

לסיקור המלא של המנות שיתפרסם בקרוב, אתם מוזמנים לבקר בעמוד של Mr. & Mrs. Eat

*** המסעדה נסגרה ***