האם הנסיך החדש של יומנגס מבשר על שינוי אמיתי?

אור בלאן,

פרץ יצירתיות עובר על רשת יומנגס שמתבטא במנות חדשות ומעניינות במיוחד שיצאו לאחרונה, כשהנסיך האחרון בסדרה הוא המונקו – המבורגר שאמור להיות שונה מכל מה שהכרנו במונחי יומנגס. אור בלאן יצא לשטח ובדק האם מדובר בנסיך אמיתי או סתם עוד מנה בתפריט המוגזם של הרשת?

מונקו של יומנגס גבעת ברנר

נסיבות שונות ומשונות הובילו אותי לאזור צומת ביל"ו בשעת ערב מאוחרת. סיימת את ענייני בסביבות 9 בערב ונכנסתי לתחנת הדלק רגע לפני שאני נוסע הביתה לעוד חביתה עם ירקות בצד זריז כי אין לי כח להכין ארוחה כמו שצריך. למה בעצם? יומנגס ביל"ו נמצאים פה ליד ושמעתי שהם הוציאו המבורגר חדש שאמור להיות מסקרן. אני מודה ומתוודה שבדר"כ יומנגס לא קופצים לי לראש כשבא לי המבורגר, בעיקר כי רוב המנות שלהם נעות על הקו שבין מוגזם למופרע ואני מעדיף דברים פשוטים יותר, אבל שמועה שנגנבה לאוזני הבטיחה שההמבורגר החדש שלהם זו חוויה שונה לגמרי, הסתקרנתי.

יומנגס גבעת ברנר - בירה

אני אוהב את סניף יומנגס גבעת ברנר, המקום משרה וויב פאנקי מגניב, יש מלאאאא מקום ומזגן חזק שיודע להתמודד עם מזג האוויר הארץ ישראלי, וכל זה עם מטבח מושקע שמוציא מנות בקצב מרשים לצד בירות מהחבית. התיישבתי על הבר עם כוס של בירה יומנגס והרשתי לעצמי רגע של מנוחה, ומהתפריט שהוגש לי בחרתי רגע של נחת קולינארי בדמות המבורגר מונקו החדש. המנוקו של יומנגס (79 ₪) מורכב מבשר בקר ומולארד טחון עם גבינת ברי, אגוזי מלך וטימין, וכטופינג ניתן לבחור או בבשר קורנביף או חזה אווז ברוטב בלסמי גלייז, ברור שהלכתי על חזה האווז. המלצר החביב שאל אם אני מעדיף את הצ'יפס החדש או הישן, והאמת שלקח לי רגע לחשוב על זה כי בדר"כ לא שואלים אותי איזה צ'יפס אני רוצה ליד. הלכתי על החדש כדי לשמור על הקו של "מנות חדשות שחייבים לטעום ביומנגס"

יומנגס גבעת ברנר - המבורגר מונקו

לא חיכיתי הרבה ומולי הנוחה צלחת עשירה שכולה שידרה שמנמנות מהנה – המבורגר יפה נוטף עסיסיות וכמות של צ'יפס (חדש) שיכולה להאכיל משפחה קטנה. אני אוהב שהצלחת שלי מלאה, אין דרך נכונה יותר לעורר תיאבון בעיני. כמה צילומים זריזים וניגשתי למלאכה בשתי ידיים יציבות, אחזתי את המונקו שלי ונגסתי מלוא הפה בנסיך החדש של יומנגס. רגע, מה זה? תחושה חדשה בהחלט וממש לא מה שציפיתי לו, לקחתי עוד ביס-שניים כדי לוודא. הבנתי. המונקו שונה מכל מה שטעמתי ביומנגס ועכשיו ברורה לי הסיבה, זה לא עוד המבורגר מושחת ומטורף – זה המבורגר עם טעם שלם, כזה שכל המרכיבים מדברים ביחד ותורמים לשלם שגדול מסך חלקיו, יש פה סימפוניה של רכיבים וטעמים והביס ממלא את הפה בתענוג. מי שהחליט להשתמש ככה בבלסמי בהחלט הבריק, והשילוב עם חזה האווז עושה נפלאות.

המבורגר מונקו של יומנגס

אני מוצא את עצמי בבעיה. במוח שלי יומנגס = מושחת = מוגזם = שווה עזבו זה לא בשבילי, וגם ניסיונות עבר לימדו אותי שיש המבורגרים אחרים בארץ שאני יותר מתחבר אליהם. וואלה מסתבר שהגיע הזמן לשנות תפיסה כי יש פה משהו חדש, מעניין ובאיכות גבוה. לא רק שהמונקו שובר א תהקו "הרגיל" של המבורגרים מטורפים, הוא גם עומד בזכות עצמו כיצירה שלמה ומלאת הנאה בעולם ההמוברגרים הישראלי. המונקו הוכיח לי שהרשת שינתה את פניה, וביקורות עבר כבר לא רלוונטיות. יש כאן חדשנות, עניין וטעם מעולה – אני הולך להכניס את סניף גבעת ברנר לרשימת המקומות הקבועים שלי לבירה והמבורגר בסוף יום. אהה כן, היה גם את הצ'יפס החדש – שהוא צ'יפס, רק חדש ומעניין (ייבוא ספיישל מבלגיה). אני יכול לחפור על צ'יפס, אבל עזבו, זה צ'יפס וזה חם וזה נהדר!

הצ'יפס החדש של יומנגס

השורה התחתונה

ייתכן שהחדש של יומנגס הוא סנונית ראשונה בשינוי שעובר על הרשת, לצד המוגזמים הידועים (שכבודם במקומם מונח), הרשת פונה למחוזות חדשים ומסקרנים של טעם ושילובים בלי הצורך בשופוני מוגזם (כן, אני מדבר על ההמבורגר התאילנדי שלהם). לכו לנסות ונראה אותם יוצאים אדישים מהחוויה.

שם: יומנגס גבעת ברנר כתובת: מתחם צ'מפיון מוטורס, בכניסה לקיבוץ גבעת ברנר. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ד' 18:00-02:00, ה'-ו' 18:00-04:00, ש' 18:00-02:00.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי