ההמבורגר האחרון שלי בתל אביב

אור בלאן,

אחרי יותר מדי שנים בסצינת הייטק התל אביבית על כרטיסי התןביס ומכונות האספרסו המוגזמות, אני עוזב את העיר לטובת משרה חדשה בעיר אחרת, פריאריאלית יותר. הייתי צריך להחליט איפה אני חוגג את העזיבה ובאיזה המבורגר אני נוגס בפעם האחרונה (לפחות במסגרת התןביס) לפני שאני עובר הלאה. היה לי ברור שיש רק צרפתי אחד שישאיר אותי עם טעם טוב.

לה טרוף צ'יזוברגר של גורמה 26

כבר הרבה שנים שאני כותב בקהילה, ויצאה לי לבדוק אי אלו המבורגרים לאורכה ורוחבה של ארצנו הקטנטונת. הייתי באילת ונגסתי ברובן המפורסם של ברביס, ביקרתי בצפון ועפתי על ההמבורגר של הבקתה ברמות, חרשתי את המרכז ואפילו מצאתי המבורגר בים המלח, ובין כל אלו יש אחד שבולט בשונותו, במיוחדותו ובעובדה שהוא בליגה משלו. את ההמבורגר של גורמה 26 אי אפשר באמת להשוות לשאר ההמבורגרים הישראלים, לא המושחתים ולא המדופלמים, פשוט כי הוא עושה משהו כל כך אחר ומיוחד שהשוואה כאן תהיה שגיאה. זה המבורגר שצריך לשפוט על קציצתו הוא. כבר שנים שיש לי וויכוח מקצועי/דיון עקרוני עם ארקדי איש ההמבורגרים בנושא הזה; אני טוען שצריך לשפוט אותה בנפרד מכל מה שאתם מכירים, בעוד שהוא טוען שמדובר בקציצה שפחות מדברת לקהל הישראלי-אוהב-טעמי-האנטריקוט-השמן.

טבעות בצל מהממות של גורמה 26

Let The Meal Begin

הגעתי בשעת צהריים חביבה עם חבר, גם הוא חלק מסצינת ההייטק התל-אביבי וגם הוא כמוני, חובב המטבח הצרפתי. אני אוהב להתיישב בגומרה 26, מקום קטן עם תחושה חמה של בית, כמו ביסטרו קטן בעיריה כלשהיא אי שם בארץ רחוקה. גם כשעמוס פה האווירה שיצרה בעלת המקום, מרים (אישה מקסימה לכל הדעות), משדרת לי תחושה של חיוך וברוך הבא. הסתכלות בתפריט והתלבטות קשה בפני, מי יהיה האחרון שלי בעיר? אחרי שאת רוב התפריט כבר חרשתי, החלטתי ללכת על הפייבוריט של טל ארליך – המבורגר לה-טרוף (70 ₪ בעסקית צהריים) המבורגר בקר, איולי כמהין, חזה אווז מעושן, טוויל פרמז׳ן וגפרורי בטטה. החבר החליט שזו בחירה נבונה והצטרף להזמנה.

צ'יזוברגר של גורמה 26 - לה טרוף

התחלנו את הטקס עם מנה ראשונה של צ'יזי צ'יפס עם מממממלללללאאאא גבינת רקלט וזה תענוג לשמנמנים אמיתיים. מה יכול להיות יותר טוב מפלטה גדולה ומגודלה של אושר מטוגן עם גבינה מעל? אני מסרב להקשיב לכל אותם קולות בראש שלי שמתבכיינים על "אוי אני לא רוצה התקף לב לפני גיל 35" או "למה אתה עושה את זה לעצמך? גם ככה גידלת כרס לאחרונה". הכל נכון, התשובה שלי פשוטה – תראו את זה:

צ'יזי צ'יפס של גורמה 26

ואז הגיע החתיך הבשרי, כולו משדר בשר-סקס-אפיל בתוך לחמניית הבריוש הטובה ביותר בעיר (ואולי בארץ?). הנחתי לעצמי רגע או שניים של התענגות על המראה של גפרורי הבטטה מעל טוויל בפרמז'ן, זה פשוט מראה יפה בעיני ואין סיבה שלא ליהנות מיצירות אומנות שכאלו. אבל טוב מנגס שפתיים ממראה עיניים וחיש מהר אספתי לקרבי את התענוג בלחמניה שנקלתה קלות ולמידה המושלמת. ביס מלוא הפה וכולי מוצף באושר. עוד לא קרה לי שיצאתי מאוכזב פה וגם הלה-טרוף שקיבלתי ממשיך במסורת הנהדרת של לשמח אותי. אומנם הוא לא בליגה, לטעמי, של ה-L'Agneau או הקלאסי (ותסלח לי טל ארליך), אך בהחלט מדובר בתענוג המבורגרי לעילא ועילא.

השורה התחונה

מודה שאני משוחד, גורמה 26 הצליחו לקנות אותי כבר מזמן והם שומרים על הרמה הגבוה לאורך כל הדרך. הצוות חייכני, הבעלים מקסימה והמקום מצליח לשמור על עצמו מפני פלצנות-תל-אביבית ממוצעת. תמשיכו ככה!

שם: גורמה 26. כתובת: מקווה ישראל 26, תל אביב-יפו. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00-חצות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי