אדיסון רעננה – התפריט החדש שגרם לנו לטעום המבורגר צנתור

ארקדי פורטנוי,

התפריט של בר-מסעדה אדיסון רעננה עבר לאחרונה מתיחת פנים בעזרת השף אוהד אמזלג. לכן, בערב קיצי לוהט החלטנו שיהיה נהדר לצנן את החום עם בירה קפואה וכמובן המבורגר איכותי. לשם כך קפצנו לבדוק את ההמבורגר "צנתור" במסעדת אדיסון רעננה.

ההמבורגר נשמע משגע: 300 גר' אנטריקוט עם טופינג של קרפצ'ו כבד אווז וקונפיטורה, לצד תוספת טיפוסית (צ'יפס, פוטטוס, פירה או סלט). עבור התענוג תפטרו מ-82 ש"ח. בעבור קרפצ'יו בקר טיפוסי כמנה ראשונה, תיאלצו להפרד מעוד 48 ש"ח. את הארוחה הורדתי עם כוס גינס, שמלבד היותה טעימה וקלילה (מה שהופך אותה לאידיאלית לחודשי הקיץ הישראלי), בירה בכלל וגינס בפרט היא אחלה מרענן חך, שמעצימה את את הביס הבא.

אדיסון רעננה

אדיסון רעננה – על המסעדה

הגענו בערב בו התאורה הייתה קצת בעייתית. תחילה הרגשנו שילד משחק בתאורה כל כמה דקות, אך לפי מנהל המשמרת נראה היה כי מדובר בתקלה חשמלית כלשהי שבשעות הלילה המאוחרת היה קשה לפתור (סליחות על איכות התצלומים הבינונית). גם השירות לא היה בשיאו בלשון המעטה, החלטנו להאשים בכך את משחק המונדיאל שהתרחש בחוץ ושאב לשם את רוב הצוות, וכנראה גם את הטבח שהכין את ההמבורגר.

קרפצ'יו סינטה עם טוויסט

אם בחריכם מכנים אתכם טורפי קרפצ'יו, מסעדת אדיסון בהחלט תפורה עליכם. אל תצפו לחדשנות במנה הגנרית (סינטה?, שבבי פרמז'ן, עלי ארוגולה), אבל הקרפצ'יו הדפוק מגיע בצלחת רחבה ובעל טעם טרי ועשיר. גם הפוקצ'ה נזללה במהירות הבזק, מה שבהחלט מעיד על טעמה. בו בעת, הקונפי שום היה אל-דנטה (חצי עשוי). זה הותיר טעמי שום חריפים שקצת הפתיעו אותי ואת יושבי השולחן (זה פחות מצופה במקום שמתאים גם לזוגות רומנטיים). גם מטבל הצ'ימיצור'י היה לא טעים, ככל הנראה סבל מחוסר שמן וטעמו היה בעל חריפות שומית לא מאוזנת.

אדיסון רעננה קרפציו חביב

אדיסון – המבורגר צנתור

את הצנתור טעמנו בשעת ערב מאוחרת. הלחמנייה עדיין הייתה פריכה וטרייה, אך לא עברה סגירה בצריבה. לכן המילוי הספיג אותה בנוזלים, עד שהיה חשש אמיתי מכך שתתפרק בכל רגע. הירקות רעננים ויפים, אך (ראבק) המלפפון היה במלח ולא בחומץ. לדעתי זה מותאם לטעם המקומי על חשבון האיזון הנכון של המרכיבים, וחבל. הקציצה של ההמבורגר הייתה מצוינת. שילוב הנתחים היה איכותי, מדויק ונכון, שלא לדבר על מידת העשייה מדיום (M) מושלמת. תערובת האנטריקוט יצרה ניחוח חזק ועשיר והטעם נטה יותר לכיוון סטייק מאשר המבורגר טיפוסי. על זה מגיע לאדיסון ח"ח ענק!

אבל אז הערב לקח כמה פניות: הטופינג של הצנתור היה אמור להיות קרפצ'יו כבד אווז וקונפיטורה. במקום אלה  קיבלנו פרוסה קטנה של כבד אווז, שלכל הדעות איננה קרפצ'יו. את הקונפיטורה מישהו שכח לשים (בכל זאת, מונדיאל…) לכן נאלצנו לבקש את החלק החסר.מצד אחד העיכוב גרם להמבורגר להתקרר ומצד שני המשיך את הבישול שלו, שהעלה את מידת העשייה צפונה (וזה ממש חבל).מסעדת אדיסון - המורגר צנתור

כבד אווז – לא רק שזה לא היה קרפצ'יו, הכמות הייתה מזערית מדי. לכן הטעם היוקרתי של כבד האווז לא הורגש בכלל. לעניות דעתי, מלבד יומנגס אין הרבה מקומות שהצליחו עם טופינג של כבד אווז להמבורגר מכיוון שזהו מרכיב שדורש להתבלט (ולכן בד"כ מוגש לרוב על ברוסקטה ניטרלית, ולא על גבי המבורגר עמוס בטעמים ושמנוניות). במבחן התוצאה היה המבורגר טוב אבל בעל טעם מודגש למדי של מריחת הקונפיטורה.

לסיכום האירוע

בגלל האירוע שהתקיים במסעדת אדיסון (משחק המונדיאל) לא פשוט לחוות דיעה על מסעדת אדיסון. השירות היה טעון שיפור אבל בסה"כ יצאנו עם תחושה חיובית ונעימה. הקרפצ'יו סינטה היה גדול ומפנק, והיה כמעט מושלם למעט הריג'קטים שכבר הזכרתי. זו מנה נהדרת עבור בר-מסעדה שעושה את החיבור בין ערב אלכוהולי לאוכל טוב. ההמבורגר צנתור לא ישלח אתכם לצנתור. הבשר טעים למדי ורק רצוי לשפר את האיזון בטופינג, על מנת להבליט את כבד האווז. יחד עם זאת מדובר בהמבורגר שיותר קרוב לסטייק מאשר להמבורגר, לכן בהחלט כדאי להתנסות ולהסתכן בצנתור.

*** המסעדה נסגרה ***