אנטיוכוס חוזר לכבוד החג ובגדול!

ודיק ברגין,

כולנו אוהבים את חנוכה. חנוכייה, נרות, שבוע חופש, לביבות ועוד שטויות וכמובן….. סופגניות! עם ריבה, שוקולד, ריבת חלב, דבש, מייפל, אוראו, פרלינים, גלידה ומה לא. אבל יש מקום אחד יחיד ומיוחד שהחליט לשנות את עולם הסופגניות אחת ולתמיד בר המהפכנים האהוב עלי מכל – המורדן בר.

מורדן בר, המבורגרים מטורפים

לפני כמה שנים החליטו במקום הפסיכי הזה, שלא מספיק להם שכל המבורגר שלהם משוגע יותר מחברו לתפריט, הם רוצים לחגוג את חנוכה בדרך ייחודית למורדן בר ושכל מי שיגיע יקבל מכת סוכר ושמן ביחד עם החוויה, וכך נולד לו המבורגר הסופגנייה, הקרוי אנטיוכוס, שהוא הנושא המרכזי שלנו בכתבה זו.

בירה דובים מהחבית, מורדן בר

רגע לפני הטירוף

פתחנו עם זוג בירות ישראליות שאנחנו מאוד אוהבים, במיוחד כשהן מגיעות מהחבית: הדובים "יונק הדבש", ובירת עמק האלה. בחיים לא אפסיק להמליץ עליהן כי אלו בירות מדהימות, נעימות, שפשוט משתלבות מצוין עם הכל. לפני המכה הקשה רצינו קצת לחמם את הבטן, כהכנה לבאות, אז לקחנו ראשונה ושמה מק אנד צ'יז אפוי (38 ₪) – 4 סוגי גבינות שנאפו ביחד בתנור, ומעל בייקון טלה קצוץ. והכל מגיע על מחבת קטנה וחמודה.

מק אנד צ'יז של מורדן בר

שמעו, נהדר. הגבינות השתלבו נהדר, הטיפול במקום, והבייקון הוסיף את החלק שלו למכלול. אי אפשר לטעות במנה הזאת. אחרי התענוג הזה החלטנו שלא נהרוג את עצמנו ישר, בלי שנזמין את אחד המהפכנים המקוריים. נפוליאון בונפרטה (69 ₪) – 200 גרם של קציצה טרייה ועסיסית, רוטב גבינה כחולה ויין לבן, פירות יער וטבעות בצל.

מורדן בר - המבורגר נפוליאון בונפרטה

השילוב לא נשמע רגיל, וזה אכן לא כך. חמיצות הפירות, יחד עם המליחות המרירה של הגבינה זה שילוב שלא מתאים לכל אחד. הטעמים היו טובים, טבעות הבצל הוסיפו קריספ מומלץ ומצוין למנה, אבל כל השאר לצערי היה מעט חזק. אישית הייתי מוותר על פירות היער, ומחליף זאת במשהו אחר כמו פטריות, או אפילו כבד אווז, ואז הטעם היה יותר מאוזן. שוב, הכל לטעמי, אז אולי דווקא אתם יותר אנשים של חמוץ ממני.

המבורגר נפוליאון בונפרטה של מורדן בר

הצורר היווני

ועכשיו הגיע שעתו של החלויגן הראשי שלכבודו התכנסנו, האיש, האגדה, ה ס ו פ ג נ י ה !

המבורגר בסופגניה של מורדן בר

אנטיוכוס (69 ₪) –  200 גרם של בקר במידת עשיה מדיום, ריבת בצל וגבינת רוקפור, וכל זה בתוך סופגניה מצופה אבקת סוכר. א-מ-א-ל-ה! חד משמעית שזהו אחד ההמבורגרים היותר מיוחדים שאכלתי, וגם בין הטעמים. הבשר היה עשוי מצוין, ושילוב המתיקות והמליחות של הריבה והגבינה היה פשוט נהדר, ואני הייתי שמח לראות אותו בעוד מקומות (כרוטב לצ'יפס אהמ אהמ). הסופגניה הייתה רכה, מתוקה ושמנה, כמו שהיא אמורה להיות, ואוי, כמה שזה היה טוב.

המבורגר אנטיוכוס 2019 של מורדן בר

רק דבר אחד הפריע לי, כמות האבקה מלמעלה. ריבת הבצל כבר זורקת מתיקות די כבדה למנה, לכן עוד סוכר זה כבר מעט חזק מידי, אבל לא באנו שיהיה לנו רק נעים, באנו להפציץ את עצמנו בשמן וכולסטרול, כיאה ליהודים כשרים! חד משמעית, שזו הסופגניה הכי טובה שאכלתי בחיי, ואכלתי המון אני מבטיח לכם.

אז מה? יותר טוב מרק סופגניה?

מורדן מציגים פה משהו שלא נראה לפני, מנה יהודית קלאסית, שפשוט קשה לא לאהוב – והמטרה שלכם בחנוכה השנה היא להגיע למודיעין ופשוט לנסות את היצירה הזאת, כי היא לא פה להרבה זמן…

שם: מורדן בר. כתובת: השדרה המרכזית 15, מודיעין (ליגד סנטר 1). כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' מ-19:00 – 03:00, שישי 18:00 – 04:00, שבת 12:00 – 04:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי