ה-Top 10 של 2019 לפי אור שוחט

אור שוחט,

לפני כארבע שנים התחלתי לתעד את ההמבורגרים שאני אוכל באלבום פייסבוק משלהם. מאז הצטברו בו 236 המבורגרים שונים (אני לא מכניס לאלבום תמונות של המבורגרים שאני אוכל באופן קבוע), מתוכם 83 בשנה האחרונה. החלטתי להכניס הכל לכתבה אחת ולציין לשבח את האהובים עלי ביותר – קבלו את רשימת המומלצים של אור שוחט ל-2019!

המבורגר עם ביצה של wanted burger

אני מדרג את ההמבורגרים בסולם של מספרים שלמים מאחד עד 12 משתי סיבות עיקריות: הדירוג הקלאסי מאחד עד-5 לא מספיק מציג את ההבדלים כשמשתמשים רק במספרים שלמים, ודירוג מאחד עד 10 פחות מתאים עבור חישוב יחסים בין ציונים, כי 12 הוא מספר פריק במיוחד (יש לו יותר מחלקים מאשר לכל המספרים שקטנים ממנו). כמו כן הדירוג שלי מתייחס בעיקר לאיכות הבשר ופחות לטופינג, הירקות, הלחמניה והתוספות. אני תמיד טועם קודם כל חתיכה נקייה מבשר ההמבורגר, ורק אח"כ לוקח ביס מהמכלול. כל המסביב יכול לעגל את הדירוג למעלה או למטה, אבל אחרי כמה מאות המבורגרים שונים, מקום שמתגאה בהמבורגר עם טופינג של כבד אווז, חלת בצל, גבינה כחולה או ביצה עלומה, פחות מלהיב אותי מהמבורגר שמשלב נכון מגוון של נתחים מעניינים. אכלתי המבורגרים בלא פחות מ-53 ארצות ובכל חור נידח ברחבי הארץ (ואתם יכולים לראות את כ-ו-ל-ם כאן), והחלטתי לחלק את ההמבורגרים בכתבה לפי מיקומים: ת"א, שאר ישראל, והעולם.

התלפגות ציוני ההמבורגרים של אור שוחט

 

האהובים עלי בתל אביב

פריז טקסס, המבורגר בונפרטה (55 ₪) – ציון 12/12 בסולם ההמבורגרים שלי, אין שבוע שאני מעביר בלעדיו. ההמבורגר של פריז טקסס עשוי מבקר הולשטיין מושלם, הבשר הזה מקביל לוואגיו לדעתי. מתובל במלח גס ופלפל גרוס במידה נכונה, וגם גושי הגבינות הענקיים שנמסים על ההמבורגר מוסיפים עוד שלמות לדבר הזה שאי אפשר לשדרג כי הוא כבר הכי טוב שיכול להיות.

המבורגר מבשר הולשטיין של טקסס תל אביב

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים, ההמבורגר של יושע (64 ₪) – ציון 12/12 בסולם ההמבורגרים שלי. ההמבורגר של יושע מושרה בחמאה ומוגש בלחמניה עם קרם כרישה ויין. אולי יש טובים ממנו, אבל אין טובים כמוהו. הוא שונה מכל מאכל אחר שטעמתי ומושלם לדעתי בדרכו שלו, הכל כך רכה ומיוחד וזה מה שמזכה אותו בציון המושלם לטעמי.

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים - המבורגר של יושע

NG, קוקה בורגר – ציון 12/12 בסולם ההמבורגרים שלי. מסעדת NG היא מסעדת הבשר הכי טובה בארץ לדעתי. הקוקה בורגר הוגש רק כספיישל חד פעמי שמשלב בין שתי אהבות שלי (בשר מושלם וקוקה קולה), אבל בשר ההמבורגר שעשוי מנתחים מובחרים שיושנו במשך 40 יום מושלם גם בלי רוטב הקולה. אני רק יכול לקוות שבעקבות הכתבה הזאת הם יכניסו את ההמבורגר לתפריט.

הקוקה בורגר של NG

רק בשר, My Burger – ציון 11/12 בסולם ההמבורגרים שלי. במאי השנה מסעדת רק בשר השיקה את הקונספט "My Burger" – בחירת נתחים כבקשת הלקוח מהויטרינה וטחינתם ישירות מול עיני המשתוקקות. בחרתי בשילוב של 100 גרם שייטל, 100 גרם נתח קצבים ו 200 אנטריקוט (169 ₪), כדי ליצור שילוב של נתחים עם טעם חזק של בשר, ביחד עם נתח רווי שומן כמו האנטריקוט. בשיטה הזאת כל אחד יכול להרכיב לעצמו את השילוב המושלם שלו, מהנתחים הטריים של רק בשר.

MyBurger של רק בשר

האהובים עלי בארץ (מחוץ לתל אביב)

אברטו, המבורגר השף (89 ₪) – ציון 12/12 בסולם ההמבורגרים שלי. המבורגר מנתחים מובחרים (נתח קצבים, שומן בוקס) עם טופינג של פטה כבד בקוניאק, ביצה עלומה בטמפורה, וריבת בצל. בצד טבעות בצל ורוטב רמולד.השף אסף שטרן, שהיה אחראי על ההמבורגר קובנה במסעדת המזללה של מאיר אדוני (שלצערי נסגרה), מכין את ההמבורגר המושלם היחיד לדעתי שנמצא מחוץ לתל אביב, וזו סיבה מצויינת בשבילכם לסוע לגדרה.

המבורגר השף של אברטו

מושבוצ, המבורגר הבית (78 ₪) – ציון 11/12 בסולם ההמבורגרים שלי. הבשר מגיע מעדר של בעל המסעדה, ברמת הגולן. העובדה שלא נותנים הורמוני גדילה לפרות, קצת מייקרת את הבשר, אבל על איכות צריך לשלם, וזה אכן שווה כל שקל. הסיור שערכו לי בקצבייה ובשדות המרעה היו ממש חוויה טובה, ואפשרו לי בעצם לראות שהבשר חי טוב, מיושן טוב, ולכן גם מספק טעם מצויין. מושבוצ היא הוכחה שאפשר לאהוב פרות ולהתייחס אליהן יפה גם בחייהן וגם אחרי שחיטתן.

ההמבורגר המצויין של מושבוצ

קרייב, ההמבורגר הכשר (74 ₪) – ציון 10/12 בסולם ההמבורגרים שלי. אחד הכשרים הכי טובים שיש לדעתי. עם בייקון טלה וצ'דר על בסיס קוקוס. בצד צ'יפס צ'ילי וגבינה מירקות. תחליפי גבינה מעניינים ובשר באיכות המוכיחה שגם דתיים יכולים ליהנות היום.

קרייב בורגר ירושלים

ההמבורגרים שהכי אהבתי מרחבי העולם

The B Temple, ליסבון, The Burger – ציון 10/12 בסולם ההמבורגרים שלי. ההמבורגר עשוי מ-100% בשר אנגוס שחור, עם בייקון, בצל ביין, פטריות, נקניקיות, ביצת עין, ומ-ל-א גבינה! לא, אתם לא מבינים כמה זה מ-ל-א, אז פשוט תראו את זה:

הצ'יזבורגר המוגזם של The B Temple

Halifax Burgers, קופנהגן, המבורגר ציריך – ציון 10/12 בסולם ההמבורגרים שלי. ההמבורגר מגיע עם בייקון, צ'דר, בצל מוחמץ, פטריות בצ'ילי, עירית ולחמניית לביבה קריספית מבחוץ ורכה בפנים. חזרתי לאכול אח"כ עוד פעמיים כאן. הבשר לא מושלם, אבל כל ההמבורגרים מטורפים, וקיבלו נקודות בונוס בזכות השלמות של התוספות. אז אם במקרה אתם בקופנהגן, תבדקו את המקום.

המבורגר ציריך של Halifax Burgers

Heart Attack Grill, לאס וגאס, קאוודראפל ביי-פאס – ציון 5/12 בסולם ההמבורגרים שלי. למרות שהבשר לא הכי טוב כאן, הייתי חייב להכניס אותו לרשימת האהובים שלי כי לאכול שם זה כמו ללכת להצגה. בכניסה יש משקל ומי ששוקל מעל 350 פאונד אוכל בחינם, כך שיש הרבה "כבדים" בהמבורגריה הזאת. מקבלים חלוק של בית חולים ומובלים למקום בכיסא גלגלים, המלצריות לבושות כמו אחיות, הברמן רופא, המנות מטורפות ונוטפות שומן, ומי שלא מסיים את המנה שלו מקבל ספנקינג מהמלצרית. כשנשקלתי ביציאה עליתי ב-4 פאונד.

אור שוחט וההמבורגר של Heart Attack Grill

זו הרשימה שלי, מה שלכם?