מסעדת הבשרים הותיקה שנותנת לכם להכין המבורגרים בהרכבה עצמית

אור שוחט,

מסעדת "רק בשר" היא אחת ממסעדות הבשר הכי ותיקות שאני מכיר, כבר עשור שאני לקוח קבוע שלהם. כששמעתי שלכבוד יום ההמבורגר הם משיקים את MY BURGER, בחירת נתחים וטחינתם להמבורגר במקום – הייתי חייב לבדוק את זה בעצמי, אני הרי יודע הכי טוב איך אני אוהב את ההמבורגר שלי.

רק בשר, מקור: יח"צ

אני עדיין זוכר את הביקור הראשון שלי בסניף הראשון של מסעדת רק בשר, סניף סלמה (עדיין הסניף הכי טוב לדעתי). עבדתי אז בפאפאגיו, שפעלה בשיטת השיפוד הרץ, כלומר אכול כפי יכולתך – שיטה שמתאימה לאנשים רעבים כמוני. רק בשר עובדת בשיטה ההפוכה – משלמים בדיוק לפי משקל הבשר שמזמינים. מיד בכניסה מקבלים לטעום את יין הבית. מתיישבים ומזמינים ראשונות, ואז הולכים אל הויטרינה המהממת, ומזמינים את הנתחים שנראים הכי טוב אצל הקצב, והוא גם זה שצולה אותם במדית העשייה המבוקשת. כשחוזרים לשולחן אפשר להזמין את יין הבית ללא הגבלה ב-29 ₪ (בעבר אני זוכר שעלה 20 ₪), מעשה שיכול לעזור להוריד את כל הבשר שאוכלים. היין מגיע בקנקן של כשני ליטרים, עם ריפיל. השיא שלי זה 9 כוסות של היין הזה בארוחה אחת. על לוח מחיק כתוב מספר ליטרי היין שנלגמו במסעדה עד כה.

ויטרינת הבשרים של רק בשר רמת החייל

בתחילת שנותיה של המסעדה הייתה לי כרטיסייה שבה ניקבו לי על כל ביקור, ובהמשך היא הפכה למועדון חברים שנותן 10% צבירה, וההטבה הכי מגניבה שלו היא הטבת יום ההולדת – 10 גרם בשר חינם על כל שנת חיים. סיבה טובה לרצות להגיע לגיל 80. בשנים האחרונות נערך פסטיבל בשר בכל יום שלישי האחרון בחודש, אבל זה כבר סיפור לכתבה נפרדת.

הסיבה שבגינה התכנסנו כאן היום היא MY BURGER

אני אוהב בשר. ניסיתי בעבר צמחונות, ואחרי 21 ימים הגעתי למסקנה שאני יכול לחיות בלי בשר, אבל פשוט הרגשתי שאין טעם לחיים. כשאני אוכל סטייק טוב, אני מרגיש שזו סיבה מספיק טובה בשביל לחיות. המבורגרים מבחינתי הם לא תחליף זול לסטייקים. כשהמבורגר מורכב משילוב של נתחים שומניים ועסיסיים כמו צלעות, ביחד עם נתחים בעלי טעם חזק כמו נתח קצבים למשל, מתקבל שלם שיכול לעלות על סך חלקיו. סוף סוף אפשר להגיע לאחד הסניפים של מסעדת רק בשר (לא כולל סניף ראשל"צ בינתיים), לבחור כמו פעם נתחים יפים מהמבחר המגוון בויטרינה שלהם, ולטחון אותם יחדיו להמבורגר משלי! זה ממש חלום שהתגשם.

רק בשר משיקים את My Burger

בכניסה לסניף רמת החייל, הקרוב לביתי, קיבלתי כמו תמיד כוס עם טעימה של יין הבית. לא בא לי להשתכר הפעם, ורציתי יין יותר איכותי, אז הזמנתי כוס של היין האהוב עלי – גמלא קברנה (36 ₪). דילגתי גם על הראשונות, וחיכיתי לקריאה המרגשת שאבוא לבחור את נתחי הבשר. סיפרתי לקצב מה אני אוהב, והוא המליץ לי לבסס את ההמבורגר שלי על האנטריקוט הישראלי, שנראה מיושן טוב ובעל כמות יפה של שומן. ל-200 גרם אנטריקוט הוספתי 100 גרם שייטל, ועוד 100 גרם נתח קצבים. סה"כ 400 גרם (169 ₪). הנתחים הטריים נערמו מולי על קרש החיתוך, נשלחו לטחינה, ומשם אל הגריל. היצירה הגיעה אלי לשולחן על חתיכת בול עץ מעוצבת, עם תפוחי אדמה צלויים בצד, ודגלון קטן עם השם שלי על ההמבורגר שלי. הלחמנייה הייתה מושלמת-  חרוכה בקצוות ובלוגו של רק בשר, והייתה עם חתכים כאלה כמו של לחם מהסרטים. נזכרתי בלחם המצוייר של מרקו, שתמיד עשה לי חשק בתור ילד, והרגשתי שככה היה מרגיש לאכול אותו, אם הוא היה קיים במציאות. לקחתי ביס מבשר ההמבורגר, וזה היה פשוט כיף! היה לו טעם מיוחד באמת. השילוב של האנטריקוט עם הנתחים החזקים עשה את העבודה, ובנוסף גם הרגשתי שיש לי חלק בהכנה של ההמבורגר. בא לי לנסות עוד שילובים מעניינים. אולי בפעם הבאה אוסיף חזה אווז, או שילוב של בקר עם צלעות טלה…

MY BURGER של רק בשר רמת החייל

המיתולגי של רק בשר

לקינוח ברק בשר אני כמעט תמיד לוקח את הפרפה חלבה שלהם. זה הקינוח הכי טוב שם בפער גדול מהשאר. הרעננות של הפרפה הקפוא בטעם מתקתק של חלבה, תמיד בא טוב בסוף הארוחה. הפעם הזמנתי אותו עם אפוגטו (43 ₪), והשילוב הזה אפילו תרם עוד יותר לחובב טעם קפה כמוני. סוף טוב להרפתקה של הערב.

פרפה החלבה של רק בשר רמת החייל

לסיכום

MY BURGER של רק בשר, היא דרך חווייתית וכייפית לאכול המבורגר מיוחד ושונה מכל מה שפגשתם בהמבורגריות רגילות, וגורמת להרגיש שותפות בהכנת ההמבורגר שמוגש לשולחן. בזכות מגוון הנתחים בויטרינה של המסעדה, מגוון צירופי המבורגרים האפשריים הוא באמת אינסופי (מספר הנתחים בויטרינה מעל מספר הנתחים בהמבורגר, לחובבי הקומבינטוריקה), ומעניין לנסות שילובים נוספים.

שם: רק בשר רמת החייל. כתובת: ראול ולנברג 14, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א׳- ש' 12:00 עד אחרון הסועדים.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי