יצאנו לבדוק לא פחות משלושה ספיישלים חדשים ומסקרנים בתפריט של הרשת המוכרת

גיא מילשטיין,

רשת בורגרס בר הוותיקה מציגה ליין חדש של המבורגרים מיוחדים. חלק מחובתונו המוסרית והקולינרית – ברור שלא ניתן לאירוע כזה לעבור בשקט, אז שלחנו את  כתבנו הנודד, גיא מילשטיין, עד ראשון לציון הרחוקה כדי לטעום ולדגום – האם בורגר בר הצליחו לחדש ולהפתיע?

בורגרס בר אקספרס - ספשייל המושחתת, צילום דן לב

בורגרס בר? שמעתי עליהם?

כמובן ששמעתי עליהם. זו אחת מהרשתות הוותיקות בארץ, והיא סוגרת קרוב ל-20 שנים של המבורגרים כשרים בלא פחות מ-31 סניפים. הרשת ממצבת את עצמה כרשת זולה ומשביעה, ללא יומרות וללא מחירים מופרזים. סניפי האקספרס שלה, שאת אחד מהם בדקתי, מציעים ארוחה הכוללת המבורגר 125 ג', תוספת בצד ושתייה ב-45 ₪, מחיר שווה לכל כיס. קברניטי החברה החליטו שהגיע הזמן לרענן, לחדש ולעניין עם לא פחות משלושה המבורגרים "ספיישל" חדשים בתפריט, אז ארזתי את השפית הפרטית ואת המיני בורגר, ויצאנו לקניון הזהב הרשל"צי בתאווה גדולה.

הספיישלים, כי הם לא סתם מיוחדים, הם ספיישלים

כמו כל דבר בצבא/בחיים, גם כאן הספיישלים מתחלקים לשלושה: ספיישל ברלין, ספיישל מושחת וספיישל מושלם. הברלין כולל קציצת 125 ג' עם חרדל, בצל סגול, מלפפון חמוץ וכרוב כבוש. מה הופך אותו לספיישל? אני לא כל כך בטוח ולכן בחרנו בשני האחרים. המושחת כבר ראוי לתואר "ספיישל", מעל הקציצה נערמו להם אווז מעושן, ביצת עין, מיונז שום, בצל סגול כבוש, ושאר ירקות (40 ₪ להמבורגר בלבד) השפית הפרטית שלי שמה עליו עין, מה שהשאיר לי את האחרון, המכונה "מושלם" (55 ₪). על הנייר, הוא אכן מושלם, קציצה, כבד אווז, חסה, ריבת בצל ורוטב שזיפים, מתאימים יותר להמבורגריית גורמה מאשר למזללה בתוך קניון, אך המחיר מושך לכיוון העממי. הזמנתי אותו והסתקרנתי לראות איך הרכיבים היקרים מסתדרים עם המחיר הזול. למיני בורגר הפרטי שלנו בן השלוש הזמנו את ההמבורגר הרגיל של בורגרס בר, 125 ג' (28 ₪) וגם מנת צ'יפס וטבעות בצל לשלושתנו.

בורגרס בר אקספרס - ספיישל ברלין, צילום דן לב

תפסת מרובה? כמעט תפסת

ההמבורגרים יצאו אלינו ממשטח הצלייה במהרה, ולקחנו את המנות לסקירה. במבט ראשון, קיבלנו בינגו. הירקות עסיסיים, הקציצה צלויה היטב (לא שאלו על מידת עשייה) והלחמנייה נראתה כמו דפדפו אותה בכל ז'ורנל. הביס הראשון אישש את ההנחה, השני והשלישי כבר לא. הבעיה הייתה נעוצה בלחמניה. לא רק שהיא הייתה עצומה וגודלה האפיל על הקציצה והתוספות, היא לא עברה צלייה והתפרקה לרסיסים אחרי שלושה ביסים. ניסינו לדלות את הבשר והתוספות וכאן התקבלה תוצאה נאה וטעימה. בשני ההמבורגרים, המושחת והמושלם, הייתה סינרגיה בין הפרה והאווזים, ושאר הטופינגים. המושלם הוכן כראוי והקציצה, הכבד וריבת הבצל קבעו את הטון, בעוד שהשזיפים נתנו את משיכת הטעם האחרונה שנשארה בחיך. גם המושחת, שהביצה הפכה אותו לדייסת בורגר היה טעים, למרות הסמטוחה שבמגש. לקחתי לילד חלק מההמבורגר שלו (תמיד טוב ללמד אותם על מיסים כשהם קטנים) ובדקתי איך מסתדרת הקציצה הקטנה בלחמניה האימתנית. כצפוי, טעם של לחם שהשתלט על כל שביב בשר ולא נתן למיצי הבשר להרים את הראש. התוספות, צ'יפס וטבעות בצל, היו סטנדרטיות להחריד, אבל הי, זה לא דבר רע כל כך.

בורגרס בר אקספרס - ספיישל המושלם, צילום דן לב

סיכום

בורגרס בר מנסה לשחק עם הגדולים ולהרגיש בלי (או משהו כזה, התבלבלו לי הקלישאות). לצערי, אי אפשר להשאיר את הקציצה דובי גל עם לחמנייה שאקיל אוניל ולקוות שיצא "מלך הסלים". האתגר של בורגרס, המבורגר פרימיום במחיר עממי, מבורך, אבל מפספס את המטרה, וחבל.

שם: בורגרס בר ראשון לציון קניון הזהב. כתובת: סחרוב 21, ראשל"צ, קניון הזהב, מתחם המזון המהיר, קומה 2. כשרות: כשר (נספח מהדרין). שעות פעילות: א'-ה' 11:00-22:30, ו' 11:00-17:00, מוצ"ש שעה אחרי שבת ועד 23:30.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי