המבורגר בר שהצליח לסתום לנו את הפה

שרון רז,

בעבר הלא רחוק, היה ידוע לכל, שאוכל של ברים ופאבים זה טנגו שסופו תאונה או כפי שלא אוכלים סטייק במסעדה איטלקית – לא מזמנים אוכל בברים. "במקרה הטוב" התפריט היה מורכב מצ'יפס, סיגרים, שניצלונים תעשייתיים וטוסט הבית ששם אין הרבה מקום לטעויות. ו"במקרה הרע", כשהבר היה מנסה להתחכם ומוסיף לתפריט מנות שדורשות קצת יותר מלזרוק אוכל לשמן רותח התוצאה הייתה לא פחות ממפגע קולינרי. אלו שגדלו לתוך הסצנה הקולינרית ולחיי הלילה עוד משנות ה-90, מכירים היטב את הרתיעה מאוכל של ברים ופאבים.

יודל'ה בר, בר בורגר מומלץ

כמי שגדל לחוויה הזו בברים, הטראומה הזו עדיין קיימת בי ובכל פעם כשאני מגיע לבר אני משוכנע שהאוכל לא יהיה יותר מסביר ומתחיל להריץ בראש "לאן הולכים לאכול אחרי? ואיפה המסעדות או דוכני האוכל הקרובים לבר?" אך בשנים האחרונות, מטבחים של ברים ופאבים, לפחות הטובים שביניהם, מבינים שחווית הבילוי לא נגמרת רק באלכוהול, שבו הם מתמחים, והם מחויבים ליישר קו עם הסטנדרט הקולינרי בן זמננו ולהציע תפריט אוכל ראוי, כדי לתת חוויה מושלמת. אז לפעמים אני אוזר אומץ ומחליט להזמין אוכל יחד עם הבירה ומגלה מנות מושקעות שגם טעימות לי, וזה בדיוק מה שקרה יודל'ה בר.

יודל'ה בר, מי אתה?

יודל'ה בר הוא בר שכונתי שמגדיר עצמו בר חברתי הבנוי על הקונספט "שתה כפי יכולתך" המחולק למסלולי אלכוהול בהתאם לסוג האלכוהול (59 ₪, 79 ₪ ו-88 ₪), שזה בעצם זה קונספט מגניב המאפשר להעביר ערב שלם עם חברים או לצפות במשחק כדורגל על גבי מקרן עם אלכוהול ואוכל טוב. תפריט האוכל בנוי ממגוון מנות ראשונות מעניינות, המתאימות גם לחלוקה, כמו עראייס (39 ₪), הום פרייז וצ'וריסו (39 ₪), חצי מטר (!!) נקניקיות בלחמניה (74 ₪) ועוד, פיצות, קינוחים וכמובן המבורגרים.

יודל'ה בר - המבורגר מומלץ

למנה ראשונה הלכנו על "מייפל נאגטס" (48 ₪) שכללה הר של שניצלים. 4 נתחים של שניצל עשויים בדיוק – רך מבפנים וקריספי מבחוץ יחד עם וופל בלגי ועליו גלייז מייפל וצ'ימיצ'ורי, מנה מעולה לפתיחה שהרגיעה לנו את הרעב. לעיקריות הוחלט להשאיר את הפיצות לפעם אחרת וללכת על ההמבורגרים. כאן נאלצנו לבחור מבין 5 המבורגרים עם תוספות מעניינות, כמו המבורגר עם שבבי בטטה קריספי, רוסטביף ובצל מקורמל (54 ₪) או המבורגר עם אננס, גוואקמולי וחלפיניו (54 ₪) או המושחת מביניהם שכלל המבורגר כפול עם ביצת עין, ריבת בצל וקונפי שום (65 ₪).

מנת המבורגר של יודל'ה בר

הלכתי על המבורגר "חלום רטוב" (54 ₪) 220 גרם עם ביצת עין, פטריות פורטבלו ובצל מטוגן. חברתי לערב הזמינה המבורגר "הכופר" (54 ₪) 220 גרם עם טבעות צ'וריסו, גבינת צ'דר וצ'ימיצ'ורי. ההמבורגרים הגיעו במידת עשיית מדיום בדיוק כפי שביקשנו, הקציצה הייתה מאוד טעימה ורכה ונמסה לנו בפה, השילוב של התוספות היו מדויקות ומוצלחות, הלחמנייה הייתה רכה מתוקה מהסוג הטוב. לצד ההמבורגרים הגיע צ'יפס בתיבול קייטג'ון שנפוץ מאוד במטבח האמריקאי. אני פחות אהבתי אבל חברתי לערב עפה על זה. חוץ מהאוכל הטעים, אני חייב לציין שמחיר ההמבורגר הוא מאוד אטרקטיבי.

יודל'ה בר, השורה התחתונה

אלו היו 10 דקות של שתיקה והתעסקות בהמבורגר ששבר לי את הסטיגמה שבברים האוכל לא מוצלח.

שם: יודל'ה בר. כתובת: לישנסקי 27, ראשל"צ. כשרות: שעות פעילות:

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי