מה זה בדיוק קלצונה-בורגר ואיך זה שלא טעמתם אותו קודם!?

דור בית הלחמי,

יש הרבה המבורגרים משונים, מיוחדים ומוזרים בארצנו הקטנטונת – הפעם שליחתנו העשויה ללא חת העמיקה לתוככי שוק הפשפשים כדי לבדוק לא פחות מ-2 המבורגרים משונים ומעניינים, והמקום הוא לא אחר מאשר קפה יפו.

קפה יפו, נעים להכיר

ביום שני בערב הלכנו לנסות מקום חדש, זאת אומרת חדש לנו, כי המקום קיים כבר 13 שנה -״קפה יפו" בשוק הפשפשים. מסעדה כשרה, כשרות צוהר, שבעקבות הקורונה החליטה לשנות תפריט ולעבור ממסעדה חלבית לבשרית עם תפריט המבורגר מעניין. המסעדה מחולקת לשניים כרגע, כי לפני הקורונה הייתה חלל אחד גדול, בו יש הופעות כל כמה זמן, וכשאנחנו הגענו הייתה טברנה יוונית. ישבנו בחלל הקטן שהיה שקט ומזמין ותואם להרגשה הביתית של המסעדה שמנוהלת ע"י משפחה.

קפה יפו - המבורגר מושחת

הזמנו את הקרואסון בורגר והקלצונה בורגר, יחד עם 'יעני פוטטוס' וצ'יפס בטטה. ההמבורגר מגיעים במידת מדיום ועשויים מנתחי אנטריקוט וצלעות. הקרואסון בורגר מגיע בתוך קרואסון פרווה (דהה) עם רוטב פירות יער חמוץ חריף חסה ואיולי. מידת העשייה הגיעה מדיום ורוד ויפה, מלאת נוזלים מה שהביא את טעם הבשר החזק לשילוב נחמד מאוד עם שאר מרכיבי המנה. אני מאוד נהנית מהשילוב של פירות יער עם המבורגר, הייתי רוצה אפילו את הרוטב קצת מתוק אבל בסה"כ נהניתי והיה לי טעים. החיסרון היחיד היה שהקרואסון התפרק ולא שרד את כל הארוחה, ולכן כדאי להצטייד בהרבה מפיות מראש.

קפה יפו - המבורגר קרואסון

הבנזוג הזמין את הקלצונה בורגר ומדובר בלא פחות מחיה ראוותנית. לחם מיוחד שנאפה במקום ובתוכו רוטב פסטו, קציצות במשקל 350 גר' ביחד וזהו. בצד יש הוראות ללקוח – לשים בפנים שמן זית, מלח צ'ילי, חוצים את הלחם לשניים, נותנים ביס ונהנים מהחיים. דניאל מאוד התרשם ונהנה מכל ביס כשהוא מקפיד להוסיף את המלח צ'ילי. נרשמו לחיוב גם הירקות הטריים שנוספו לכל מנה ובהחלט שיפרו את חווית ההמבורגר (כי מי רוצה חסה חצי מתה בלחמנייה). בגזרת התוספות, ממש נהנינו מהיעני פוטטוס. הם היו קריספיים, עשויים היטב ועם האיולי צ'יפוטלה המעושן הלכו מעולה. הצ'יפס בטטה נעשה טוב והיה קריספי וגם די סטנדרטי, אבל מצד שני לא הפסקנו לנשנש ממנו.

קפה יפו - קאלצונה בורגר

לסיכום חווית קפה יפו

דניאל נתן למסעדה 10/10, אני לא נותנת ציונים אבל בהחלט מסעדה מעולה לשומרי כשרות וגם לכאלה שפשוט רוצים לאכול בשר מעולה. נקודה אחרונה לציון – השירות היה מעולה והוסיף לנו לכל החוויה.

שם: קפה יפו. כתובת: עולי ציון 11, ת"א. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:30-23:00, ו' 11:30 עד כניסת שבת

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי