איך המוסד הזה שרד משלוח לצפון העיר?

אבי גבאי,

4 שנים אני גר בתל אביב, ו-3 שנים לפני שעברתי שמעתי על הסנדוויץ' בשר מפורק של המוסד (עוד מהימים שקראו לו "המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים"). פעמיים הייתי קרוב לבחור בכריך אבל ספיישל כזה או אחר גרמו לי לבחור איך לא, בהמבורגר. 

ספיישל טראמפ, המוסד לסדוויצ'ים מיוחדים. מקור: יח"צ

עד שוולט מביאים עד אלי לספה בבית את הכריך הזה נפספס את ההזדמנות? מה פתאום! אז הזמנו את כריך המוסד – בשר מפורק ברוטב ברביקיו ביתי עם קולסלאו וצ'ימיצ'ורי ביתי, ואת המבורגר של יושע – המבורגר עם כרישה, חמאה וגבינה שמנה, המבורגר שאכלתי בהשקה לפני משהו כמו שנתיים ונהניתי ממנו בטירוף! 

המוסד - משלוח של וולט

הכל הגיע ארוז יפה יפה כאשר התוספות שהזמנו ,צ'יפס ופוטטוס, הגיעו באריזות קלקר חסרות חורי אוורור מה שגרם להם להיות לחים ומעט עייפים. הפוטטוס של המוסד זכורים לי לטובה ובעיר בגלל הקריספיות, חבל שבמשלוח זה הולך כמעט לגמרי לאיבוד כי אז מדובר בתפו"א מטוגן די רגיל. כדי לשמור על הבריאות הזמנו תוספת של ירקות מוקפצים על הפלנצ'ה (מנה שזכורה לי מהמקום כטובה), אך לצערי הגיע לא טובה כלל, בעיקר בגלל הכלי החונק שבו נארזה, אבל גם בגלל שבושלה בשמן ולא הוקפצה, מה שגרם לחתיכת חציל הענקית שם לספוג הרבה שמן ולהפוך את הכל לעיסה לא טעימה. 

סנדוויץ המוסד במשלוח של וולט

ההמבורגר של יושע למרות פספוס במידת העשייה (הגיע חי מדי) היה טעים כהרגלו, מרגישים את הכרישה וטעם הבשר משתלב מעולה עם כל המכלול. הייתי רוצה לקבל אותו יותר חם אבל מניח שאלו חלק מהפשרות שעושים כשמזמינים משלוח. 

המוסד - ההמבורגר של יושע במשלוח של וולט

מכריך המוסד לעומת זאת, דווקא יצא שהתאכזבנו. אני רוצה להאמין שזה בגלל המשלוח ולא בגלל המנה עצמה, אבל יצא שהביס די יבש, מה שגרם לנו מדי פעם להיעזר בעזרים כדי לבלוע (הכוונה לשלוק מים אין צורך להיבהל). יאמר לזכותם שהרטבים הגיעו בצד בנדיבות ובסך הכל היה לנו סבבה כי האוכל הגיע עד אלינו לספה ובזמן סביר של כ-35 דק'. הבטחתי לעצמי לתת עוד צ'אנס לכריך הזה במקום ולא במשלוח – מבטיח לעדכן איך היה.

שם: המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים. כתובת: אבן גבירול 67, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'- ד' 11:00- 02:00, ה'- ו' 11:45- 04.00, שבת 11:00- 03:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי