ההמבורגר שף הזה פשוט לא שווה את המחיר שתשלמו עליו!

אור בלאן,

יום חמישי, רגע לפני שמתחיל הסיוט הבלתי נתפס ששמו קיץ ישראלי. החב'רה במשרד חושבים איפה לפרק את השקלים האחרונים שנשארו בתןביס. מפה לשם נזכרתי שאנחנו במרחק יריקה ממסעדת השף טופולופומפו והבאזז סביבם לא נרגע. קפיצה על הקורקינט החמשלי, 2 דקות של נסיעה זריזה – והופ! הגעתי למסעדה. מכאן הצפייה רק גוברת לקראת הביס המיוחל בשף-בורגר המדובר.

מסעדת טופולופומפו, מקור: יח"צ

התיישבנו בחלל המעוצב למשעי של מסעדת טופולופומפו, האוויר היה נעים המלצרים פירפרו מסביב ועוד לפני שהתפריט הגיע ידעתי מה אני מזמין. התחלנו לקשקש ולהביט מסביב, בכל זאת לא בכל יום יוצא לי לבקר במסעדת שף עם עיצוב כזה מרשים. המלצרית לקחה את ההזמנה שלנו ואנחנו חזרנו לעניינים ברומו של יום חמישי. משהו בחלל של טופולופומפו מרגיע וגורם לך להוריד הילוך מההמולה שבחוץ, זה כנראה האורות המעומעמים או הצל הנעים שיש במקום למול השמש הקופחת בחוץ.

במסגרת עסקיות הצהריים מקבלים מנה עיקרית+ראשונה+שתייה במחיר העיקרית, ואני כמובן בחרתי בהמבורגר השף עם מנה ראשונה שעל הנייר נראתה כמו פתיחה מושלמת לארוחה, ה״פאמפקין סאקו סאי״ – כיסון טפיוקה, דלעת צלויה, עוף וקשיו. זכרתי את המלצתו של טל קורנס על המנה והבנתי שכנראה זו הבחירה הנכונה ביותר. לעיקרית כאמור לקחתי את ההמבורגר של טופולופומפו – המבורגר בקר יפני עם איולי ואסאבי, כרוב אדום ובצלים עם תוספת פוטטוס בצד (80 ₪).

טופולופומפו - מסעדת שף עם אווירה שקטה

חיכינו דקה, אולי שתיים והשתייה הקרירה הגיעה לשולחן. המשכנו בדיבורים קלילים מתובלים בחצאי בדיחות ודאחקות למחצה של חבר'ה שעובדים ביחד. הפאמפקין הגיע – כדור בודד שנח לו בלב בריכה יפיפיה של רוטב בשני צבעים עם קישוטי עלעלים מלמעלה. עובר אורח יכול לטעות במבט חטוף שמדובר בכלל בציור יפני ולא במנה. הרמתי את הכף כלאחר כבוד ופילחתי את גופו של כיסון הדלעת האומנותי שהנוח מולי. הרמתי את החתיכה מלאת הרוטב שלי ונגסתי בהנאה. חביב, וזהו. אומנם מבחוץ זו יצירה יפה, אך מבפנים מדובר במנה חביבה ותו לאו, אין תחושה של דלעת בכיסון עצמו, אלא יותר ברוטב. גרטוע מכך, הטעמים לא מאוזנים נכון, מתחולל קרב בין הרוטב לכיסון, מעין התנגחות שלא מתאימה למסעדת שף ברמה של טופולופומפו.

כיסון דלעת של טופולופומפו

חיכינו עוד כמה דקות וההמבורגר המיוחל יצא, יפה ונוצץ עם הר של כרוב סגול מעל הקציצה. ניגשתי בחשש והרמתי בעדינות. נגסתי מלא הלסת, השיניים חתכו דרך הר הכרוב ללא קושי, הלחמנייה רכה ומפנקת במרקמה והבשל עשוי במידה המדוייקת (מדיום-וול). חיכיתי רגע, ועוד רגע ו… זה פשוט לא התחבר לי. ההמבורגר של טופולופומפו חביב ואף סביר (בהתחשב בתג המחיר הגבוה), אומנם כל רכיב בנפרד נשמע מעולה ואמור להוסיף לחגיגה, אך קשה להגיד שמדובר בסימפניה הרמונית. ההכרוב יותר ממסך את הטעם מאשר מוסיף לו, האיולי ואסאבי נהפך למעין רעש רקע לא מזיק והטעמים לא מתחברים עם הבשר. כשלקחתי ביס נוסף מהבשר לבדו, הרגשתי את הייחודיות שלו והרמה הגבוה של הבקר המעולה, אז איך זה ייתכן שכל החשיבה והיצירתיות של השף אבי קונפורטי פשוט לא עובדת כאן?

השף-בורגר של מסעדת טופולופומפו

יצאנו מהמסעדה אחרי שגיהצנו את כרטיס התןביס שלנו וחוייבנו 80 ₪ כל אחד, באותה נקודה הבנתי שאילולא הארוחה הייתה על חשבון התןביס מהעבודה הייתי יוצא עם תחושה של אכזבה, כי אין פה הצדקה למחיר ביחס לתמורה. אני בטוח שטופולופומפו מוציאם מנות נהדרות, מרתקות ולא שיגרתיות – אבל לפחות מנסיוני האישי, בגזרת ההמבורגרים דרושה חשיבה מחודשת.

שם: טופולופומפו. כתובת: הסוללים 14, תל אביב-יפו. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה׳ – 12:00 – 23:00, ו' – 18:00 – 23:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי