האם דנה מצאה את הסנדוויץ' שיחליף לה את ההמבורגר?

דנה רוזנפרב,

שבת בצהריים, חום אימים. לשם שינוי אין לי או לחבר שלי ארוחת צהריים משפחתית, וגם כח לבשל אין. מה עושים? הולכים לנסות את הסנדויצ'יה החדשה של רז רהב!

אני צריכה להתחיל בווידוי קטן: אני מאוד אוהבת את רז. אני לקוחה קבועה ב-OCD, המסעדה של רז (ואפילו חברת מועדון גאה), וכששמעתי שהוא פתח סנדוויצ'יה, התרגשתי ממש. סנדוויץ' הוא דבר שלא מוערך מספיק בעיני. יש כל כך הרבה מקום למשחק, גיוון ויצירתיות, והכל במאכל יחסית פשוט (כביכול) שמוכר לכולם.

ברווזי סנדוויצ'יה עירונית

ברווזי סנדוויצ'יה עירונית

המקום, "ברווזי סנדוויצ'יה עירונית", שנקרא על שם הכינוי של רז – רזי ברווזי, ממוקם בלובי של מלון. כמה שולחנות קטנים בפנים ובחוץ, מלא סנדוויצ'ים בויטרינה ודגלונים שתלויים מהתקרה שמציגים את המנות במקום והמחירים. מתוך מגוון יצירתי ומעניין של כרכים, שכולל סנדוויץ' עם מאק&צ'יז בתוכו, או סנדוויץ עם אצות, בחרנו בשלושה: ״בריסקט מוגזמי״ (53 ₪), ״בייבי ריבס״ (45 ₪), ו״כרוב סגול״ (45 ₪), לצד תפוחי אדמה מעושנים, בטטות מעושנות, וגזרים לבנים קלויים עם פקאנים. 

רק מלראות את הסנדוויצ'ים נהייתי רעבה

כריך הבריסקט מורכב מכ-200 גרם של בריסקט עם רוטב חזרת לבנה, ירקות כבושים ועלי רוקט, היה מ-ו-ש-ל-ם. הבריסקט היה עסיסי ונטף נוזלים שנספגו בלחמניית החלה הרכה. יחד עם הירקות, זה היה פשוט גן עדן בצורת סנדוויץ'.

ברווזי סנדוויצ'יה עירונית - סנדוויץ' בריסקט

סנדוויץ הבייבי ריבס כלל בשר ריבס מפורק ורך בתוך קרואסון שהיה פריך מבחוץ ונימוח מבפנים, עם רוטב איולי וכמה סוגי בצלים. אדיר, אין לי מילים באמת לתאר את החוויה הזאת.

ברווזי סנדוויצ'יה עירונית - סנדוויץ' בייבי ריבס

מסנדוויץ' הכרוב לא ציפיתי להרבה. למרות שמדובר באחד הסנדוויצ'ים האהובים על רז, היה נשמע לי שמדובר בסנדוויץ סתמי. שמחה לבשר שטעיתי. הכרוב שהוגש עם גבינת עיזים וצ'אטני אגסים היה טעים ומרענן. ממש אנטי תיזה לשימוש הקלאסי והמשעמם קצת בכרוב. עם זאת, ביחס סנדוויצ'ים האחרים, הוא תומחר מעט גבוה לטעמי. חוץ מהסנדוויצ'ים, גם התוספות היו נהדרות. העישון הורגש היטב בתפוחי האדמה, הבטטות והגזר מצופה הפקאנים היה קליל ונהדר.

כרוב סגול של ברווזי סנדוויצ'יה עירונית

בשלב הזה כבר הייתי שבעה ממש, אבל אז הציעו לי גלידת וניל אמריקאית על גבי ברד פודינג, ולא הצלחתי לסרב (ומזל שלא סירבתי). בברווזי מכינים את הגלידות לבד, והטעמים מתחלפים בתדירות גבוהה.

גלידת וניל אלוהית של ברווזי סנדוויצ'יה עירונית

אז תכלס – ברווזי סנדוויצ'יה עירונית, מומלץ או לא מומלץ?

בעיני, מומלץ ומאוד. כן אני קצת משוחדת בגלל שאני באמת מעריכה את היכולות הקולינאריות של רז, ואפילו קצת מעריצה את השילובים המיוחדים שהוא יוצר. עדיין, גם החבר שדווקא פחות מתרשם מאוכל מהסג הזה, אהב. המחיר לא זול, ולחלק מהסנדוויצ'ים משתלם יותר (כמו הבריסקט) וחלק בעיני פחות (כמו הכרוב), אבל לחלוטין מדובר במקום ששווה לנסות.

*** המסעדה נסגרה ***