צ'ופ צ'ופ – איש ההמבורגרים חוקר את סצינת המעושנים של הוד השרון

ארקדי פורטנוי,

מעדניית צ'ופ צ'ופ הוד השרון מציעה ללקוחותיה בשר מעושן – בכריכים, לצד תפו"א לוהט, על בטטה מהמדורה או במשקל. בצ'ופ צ'ופ אפשר לשבת במקום, לקחת, או להזמין משלוח. הבשר המעושן פרוס דק או קצוץ (אפשר גם כסטייקים). טעם העישון בינוני, מותיר מקום לטעמם של הנתחים, אך בשל הפריסה הדקה עסיסיות הבשר כמעט ונעלמת. חמוצים של צ'ופ צ'ופ

חמוצים של צ'ופ צ'ופ

צ'ופ צ'ופ הוד השרון – מעושנים, כריכים ועוד

זהו מקום חביב לכריך עשיר בהפסקת הצהריים, או להזמין הביתה מספר מנות עמוסות בבשר כדי לזלול בשקיקה מול משחק כדורגל עם החברים. התמחור הוגן למדי ואפשר ליהנות ממנה עמוסה בבשר בלי להרגיש את זה בכיס. מור, בעל הבית, מספר שחלק ניכר מלקוחותיו הם פליאוליסטים או ספורטאים, מה שמצריך מהם לצרוך כמויות בשר גדולות במיוחד.  צ'ופ צ'ופ הוד השרון מגישה נתחים מעושנים: פסטרמה הודו, אסאדו, אנטריקוט, סינטה, חזה מולארד ועוד. הרעיון הוא שכיף לאכול בשר בלי להתאמץ בלעיסה ואין צורך בסכין ומזלג (פחות לטעמי וארחיב בהמשך). טעמנו 5 מנות, חלקן טובות יותר וחלקן טובות פחות. השירות היה מעט איטי, ומור שתפקד על כל המטבח הוציא במקביל מנות לשולחן נוסף ולמשלוח. לעניות דעתי, המלצרית יכלה ללמוד קצת יותר על התפריט ולתת לנו תחושה שבאנו למקום שמתמחה בבשר מעושן, ולא רק מוכר אותו. נו מילא, שתיתי וויינשטפן טובה והחלקתי את הטענותיי על השירות. זה עסק טרי ואני מקווה שעם הזמן השירות במקום ישתפר.

צ'ופ צ'ופ הוד השרון - בשרים מעושנים

כאשר אתם מגיעים למסעדת צ'ופ צ'ופ הוד השרון, אתם מוכרחים לטעום את הרטבים! יש מטבל לימון כבוש ורוטב חריף מאופק. שניהם עשויים ביד מקצועית ואסור לצאת בלי לקחת דלי מהם. החריף מתחיל טיפה חריף, אך עם סיומת שלווה כמו דגל לבן בים. ברוטב הלימון הכבוש יש ערך מוסף בגלל הקליפה המרירה. פשוט חובה! עכשיו בהרחבה: פרוסות סינטה מעושנת – התחלנו בפרוסות סינטה מעושנת עם משיחה של ממרח מתקתק שקוף (ככל הנראה חומץ מצומצם). המשחק של העשן והמתיקות היה בהחלט נעים.בייקון תוצרת צ'ופ צ'ופ הוד השרון

לאחר מכן עברנו למנת אסאדו קצוץ חם. זו מנה עסיסית למדי אף על פי שחלק מהשומן שהתפרק הפך לנוזל שקצת הכביד. זו מנה שיכולה בהחלט לעבוד עם לחם טרי שיספוג את מכלול הטעמים. בשלב מסוים נכנעתי להמתנה, ופניתי לצלוחית הירקות הכבושים בנוסח ביתי. מצד אחד, אני מת על הקראנצ' הצעיר הזה של ירק. מצד שני, השום היה שומי כל כך עד שהסתכלתי על בת זוגתי ברעד קל וחששתי מהרגע שתרצה נשיקה. כמו כן, חלק מהירקות לא בדיוק נחתכו בצורה הגיונית. בקיצור, מנה ביתית עד הסוף.צ'ופ צ'ופ - מעושנים ונהנים

בסוף הגיע צ'ופ-מיקס שהוא 3 סוגי בשר: הודו, חזה ואנטריקוט. כל הטוב הזה הועמס על תפו"א לוהט שטעמי המדורה ניכרו בו. באופן אישי, אני פחות אוהב את פריסת הבשר שחוסכת לעיסה, אך מחסירה מן העסיסיות. לנתחים היה ניחוח של עישון חם, אך הערבוב שלהם עשה מיקס של טעמים שעוד אותגר בטאצ' עדין של וואסבי, טעים אבל מבולגן. בסוף טעמו המעושן של ההודו התבלט על יתר עמיתיו למנה. הבטטה החרוכה הייתה מצויינת. בכל ביס פשוט חייבים לעצום את העיניים ולחוש את ניחוחות המדורה שאחזו בבטטה הכתומה. רק קורט מלח אטלנטי נדרש כדי להשלים את החוויה. כמנה אחרונה טעמנו מיקס מולארד. המולארד שנקצץ עבה יותר בהחלט פיצה על דקות הנתחים האחרים. השומן המושלם של המולארד התפצפץ בפה והוסיף עסיסיות לשאר הטעמים.מולארד מעושן של צ'ופ צ'ופ הוד השרון

פינת החפירה של ארקדי – בשר מעושן טעים מכמה סיבות

1. ניחוח – הכל מתחיל בארומה הנובעת מחריכת הבשר. הוא מגרה את חוש הריח שלנו שקרוב במוח לזיכרון, ואנחנו מיד נמלאים בריר ורעב. הריח המיוחד נוצר כאשר הבשר נוגע בברזל הלוהט או קרוב מספיק למקור החום. בנוסף, בטמפרטורה גבוהה השומן של הנתח נפתח והריח לא יכול להשאיר את הסובבים אדישים.

2. הביס – בהמשך אנו פוגשים בשלב המינגס את טעמי החריכה, אותם תאים שקורמלו בשל מכת החום ו"נסגרו" (זה הטעם האהוב על חסידי ה-WD).

3. טעם – החלק האחרון קשור בפנים הבשר. מרקמו, עסיסיותו וטעמו חשובים מאוד. אנשים שאוהבים בשר מעושן יודעים שזה דורש לעיסה ממושכת יותר, שנועדה לשחרר את טעמי העשן. העישון החם נועד במקום לשמר את הבשר, וכיום עוסק בעיקר בהחדרה של ניחוחות עוצמתיים בבשר. העישון נעשה לרוב ב 90-100 מעלות צלזיוס במשך שעות רבות. במסעדת צ'ופ צ'ופ הוד השרון רצוי לטעום דווקא את הבשר הקר ששומר איכשהו על טעמי הבשר, מכיוון שהצלייה הקצרה על הפלנצ'ה (א-לה-מינוט) משחררת אותם ומייבשת את הבשר. כמו כן, החיתוך הדק מקל על הביס וקורע את סיבי הבשר אך בו בעת גם מאבד אחוז גבוה מטעמי הבשר.

לסיכום החוויה

כנראה שהגעתי עם ציפיות גבוהות מדי למסעדת צ'ופ צ'ופ הוד השרון או שאני מבלה יותר מידי בהפנינג המעושנים של קצביית אלדייעה, או שדמיינתי את החוויה של פונדק דה לוקס או של אלי גור. טעם הבשרים היה חביב לסנדוויץ' עמוס אך טעמי העישון צומצמו לטובת שיטת "הסטריט פוד". מצד שני יש כאן תמורה מלאה לכסף, והעלות הגיונית ושפויה. ברמת השירות, אני מקווה שהמסעדה תלמד לתת שירות טוב יותר ככל שיעבור הזמן. מעדניית צ'ופ צ'ופ פתוחה עד 01:00 כמעט כל ערב, ובשישי נסגר לפני כניסת השבת. אם אתם חושבים לאכול שם באמצע יום העבודה שלכם, זה בהחלט פתרון לא רע. אני לבינתיים אשאר עם מושא ההערצה שלי בתחום הבשרים המעושנים – הפנינג הבשרים של שף אבי ברקו בקצביית אלדייעה. אומנם זה רק בימי שישי, אבל כל ביס זה ביס עם נגיסה בבשר מעושן כראוי.

שם: צ'ופ צ'ופ. כתובת: דרך רמתיים, הוד השרון. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00-23:00, ו' 11:00-15:00, ש' 20:30-23:30.