אגאדיר באר שבע – האם מור סיני גילה את הביס המושלם קרוב לאוניברסיטה?

מור סיני,

מור סיני וחברים מצאו את עצמם רעבים בשעת ערב מוקדמת להמבורגר בבאר שבע. כל סטודנט וכל תושב בעיר מכיר את התחושה הזאת, השאלה שנשארה תלויה באוויר היא רק – איפה? איפה אפשר לאכול בשעה מוקדמת זו המבורגר מוצלח? מפה לשם ומשם לפה, הוחלט לקפוץ לסניף אגאדיר באר שבע כדי למצוא מזור לרעב הקשה להמבורגר.

תענוג ושמו אגאדיר באר שבע, צילום: מאיה מרום

נגמר לו עוד יום ארוך כשבראש היה רק דבר אחד…המבורגר. לאחר מחשבה קצרה הגענו למסקנה שהכי קרוב, מהיר וטוב שנשיג יהיה באגאדיר. נכנסנו לסניף שצמוד לאוניברסיטת בן גוריון, הדבר הראשון שתופס אותך בכניסה זה העיצוב של רשת אגאדיר שתמיד נראה לי מגניב; ובפרט בסניף אגאדיר באר שבע שיש בו אווירה חמה, מעט שולחנות, קירות אדומים, המון ספות… בקיצור אפריטיף מושלם לסעודה שציפתה לנו. קיבל אותנו מלצר בשם עומרי שהביא לנו את התפריטים בזריזות, תוך כדי שהוא מסביר לנו על דילים מיוחדים לסטודנטים. חבריי לספסל הלימודים הסתפקו בהמבורגר ג'וניור עם סלט ירוק (49 ₪); וכן לפי שתשאלו – ניתן לקבל אותו גם עם צ'יפס באותו המחיר במסגרת הדיל. לא שאני מזלזל חלילה באוהבי הסלט, פשוט לא לשמו התכנסנו כאן.

כל זה טוב ויפה ואפילו עם משהו בריא בצד, נחמד. באמת נחמד. אבל אז הגיע הרגע שמפריד בין הילדים למבוגרים. המלצר סיפר לנו על תפריט הספיישלים של אגאדיר ואני מצאתי את עצמי מסתקרן עמוקות מה-המבורגר ה-מיוחד של המקום -הוואגיו ספיישל (76 ₪)!! אז מה זה הוואגיו הזה? מסתבר שזה זן מיוחד שמגיע מיפן, שם לפחות, מטפלים בפרות בצורה שונה ממה שיצא לי לשמוע בעבר; נותנים להן לשתות בירה ו"לנוח" עד השחיטה, אה כן והן גם מקבלות עיסויים וחציר משובח בלבד. כאדם חובב המבורגר שמעיד על עצמו כהומניטרי במקצת יש כאן קונפליקט מסוים… לא חשוב, העיקר שנותנים להן לנוח ולהשתכר בימיהן האחרונים.

אגאדיר באר שבע - וואגיו בורגר וטבעות בצל

הביס, אוי הביס – שלמות!

אז בינתיים כשאנחנו מחכים להמבורגר הוואגיו ספיישל ולהמבורגרי הג'וניור נזכרנו שחסר קצת שמן בשולחן להשלמת החוויה… ניסיתי לשכנע את חבריי להחליף את הסלט הירוק בצ'יפס, כי המבורגר בלי צ'יפס זה כמו פיצה בלי קולה או פנקייק בלי מייפל או גולד דיגרית בלי בעל עשיר. בכל אופן לא להזמין צ'יפס זה לא לעניין…נתיניו של גורו הדיאטות כבר עמדו לנצח בוויכוח, אך לבסוף הגענו לפשרה שנזמין טבעות בצל והוספנו גם גבינת סנט מור מעל הטבעות לעידון הטעם. ממש כמה רגעים לאחר מכן המנות הגיעו… המבורגר הוואגיו ספיישל נראה מלכותי, קציצה משובחת המוגשת כשמעליה בצל פריך, רוטב סלק מרענן וצ'דר כתום שנמס בצורה מושלמת ועטף בגבינתיות חלקה את הבשר.

איכות הבשר הורגשה באופן מיידי, לצד קראנצ'יות הבצל הפריך ולניגוד הטעמים בין החמיצות של רוטב הסלק המרענן ולחמניית הבריוש המתוקה שאליהם הצטרפה המליחות הייחודית שאף גבינה חוץ מצ'דר לא יכולה להשיג. בערך באמצע הארוחה ידידה שלי ביקשה לטעום מהוואגיו, אז אמרתי לה "Joey doesn't share food!!!", סתם לא באמת אמרתי את זה, בכל אופן כולם טעמו מהכל והיה מוצלח ביותר, אנחנו מורידים את הכובע בפני השף של אגאדיר באר שבע.

אגאדיר - המבורגר עסיסי במיוחד

לסיכום החוויה בסניף אגאדיר באר שבע

המבורגרים מעולים (בעיקר הוואגיו), תוספות מעולות וחוויה מעולה ביותר בסניף אגאדיר באר שבע – בהחלט נחזור שוב! בנוסף אני חייב לציין לטובה את האחמ"שית קסניה שאישרה להוסיף גבינת סנט מור מעל טבעות הבצל. אין טעם להכביר מילים חברים. סנט מור. בכל אופן, תודה רבה ובתיאבון!

שם: אגאדיר באר שבע. כתובת: שדרות בן גוריון 2, מרכז הספורט, ב"ש. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ד', ש' 12:00-02:00, ה'-ו' 12:00-03:00

ליצירת קשר ומידע נוסף איזי