רגע לפני הסגר, אור שוחט יוצא לבורגר טריפ באילת

אור שוחט,

ההחלטה לצאת לבורגר רוד טריפ קרתה בזכות ביטול הטיסות בקורונה, והצטברות של יעדי המבורגרים בדרום. התחלנו מהמבורגר בב"ש, משם נסענו ללילה בים המלח, אח"כ לאילת, עצירה ללילה במצפה רמון, ומשם חזרה לת"א. סה"כ 8 המבורגרים בארבעה ימים, אבל בכתבה הזאת אתמקד בשלושת ההמבורגרים שאכלתי באילת.

לוויתן אילת, מקור: יח"צ

התוכנית שלי באילת הייתה קודם כל לטעום את ההמבורגר של מסעדת לוויתן, אח"כ פאגו פאגו, ואם ישאר זמן ומקום אז לחזור גם לבארביס הותיקה והאהובה. התכנון היה לישון על החוף, אבל במקרה הטמפרטורה באילת הייתה הכי גבוהה בעולם באותו יום. חנינו במגרש הפתוח שליד מלון הרודס ומסעדת לוויתן, וכשפתחתי את דלת המכונית הרגשתי שפתחתי דלת של תנור שעובד על טורבו. מקווה שהחום לא יהרוס לי את התיאבון.

הסמאשבורגר של לוויתן

לוויתן היא מסעדת שף שהפכה להמבורגריה לאחרונה. הקונספט הוא סמאשבורגר – המבורגר שמועכים כדי שיהיה אפשר לצלות אותו כמו מינוט סטייק – דקה מכל צד כדי ששומן והטעמים לא יספיקו לברוח. המטרה היא כן לצרוב את החלק החיצוני ולהפוך אותו לקריספי, ועדיין להשאיר פס ורוד של בשר מדיום באמצע. הזמנתי את המק&צ'יז בורגר, וביקשתי גם תוספת אסאדו, לצד שעועית ירוקה וברוקולי מוקרם, וקוקטייל קפטן קוקוס. ההמבורגר היה טוב, אבל לא כמו שציפיתי. לצערי לא היה את הפס הורוד באמצע. יש אנשים שחובבים את הז'אנר הזה, אבל אני אוהב שהבשר נשאר עסיסי במרכז. האסאדו שידרג את המנה, וגם הברוקולי היה מעולה.

הסמאשבורגר של לוויתן

שם: לוויתן. כתובת: הים 6, מלון הורדוס, אילת. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ו' 19:00 – 22:00
ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי

ההתדרדרות של ברביס

מאז הפעם האחרונה שלי באילת רציתי לחזור ולאכול שוב את המקסי האוסטרלי בברביס. המבורגר שזכור לי מבשר רך, עם שינקן, אננס וריבת בצל. אחרי לוויתן נשאר לי מקום, והחלטתי להזמין את ההמבורגר האהוב של ברביס. בעקבות הקורונה אין מלצרים, ומזמינים בדלפק. ישבנו בספות הדיינר וחיכינו בציפייה די הרבה זמן. כשלקחתי את הביס ישר הרגשתי שזה לא מה שאני זוכר. הבשר היה יבש, ולא רך כמו פעם. אח"כ שמעתי מעוד אנשים שאמרו שהמקום התדרדר מאז הקורונה. חבל.

בורגר טריפה לאילת - ברביס

שם: ברביס. כתובת: פארק אופירה, תרשיש 19, אילת. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ש' 12:00-01:00.
ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי

ההפתעה מההמבורגר של פאגו פאגו

למחרת הגענו לפאגו פאגו שבמרינה. הנוף מהמקום שלנו היה ממש יפה, וחשבתי שתהיה פה מלכודת תיירים. הזמנתי את הגנסיס בורגר – המבורגר עם אסאדו מפורק ורוטב צ'דר בלחמניה שחורה, וביקשתי להוסיף גם גורגונזולה. הבשר היה כל כך רך! מידת העשייה הייתה מדיום רייר בדיוק כמו שביקשתי, ואפילו האסאדו הטעים החוויר לעומת בשר הקציצה. למנה ראשונה לקחתי סביח שמגיע על מחבת והיה מצוין גם כן. אחרי האכזבה בלוויתן וההדרדרות של הברביס, מצאתי את המלך החדש של אילת מבחינתי- פאגו פאגו.

המבורגר של פאגו פאגו

שם: פאגו פאגו. כתובת: המים 99, אילת. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ה' 12:30-23:00, ו'-ש' 10:00-23:00.
ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי

לסיכום

ההמבורגר של לוויתן היה טעים, אבל כנראה ציפיתי ליותר ממקום שהיה מסעדת שף. הברביס כבר לא מה שהיה פעם כנראה, ופאגו פאגו הוא עכשיו המקום שבשבילו אני רוצה לחזור לאילת.