אור בלאן מצטרף לוויכוח – האם ההמבורגר של מסעדת הלופט שווה את המחיר?

אור בלאן,

מסתבר שאני בשלב הזה בחיים שגם לצאת לאכול המבורגר אני לא יכול, לפחות לא לבד. כשיש תינוק חדש מסתבר שגם החברים שלך נהפכים להורים ואז כשבא לך המבורגר, זה נהפך לארוחת משפחות צעירות (ראבק, הזדקנתי). מפה לשם, שישי צהריים, דיון קצר בקבוצת הוואטסאפ "הורים צעירים חופרים למוות על כל שטות", התארגנות לוגיסטית עם הקטנצ'יק ויאללה – לופט, אנחנו באים!

רגע של היסטוריה – לופט ראשל"צ

לא פעם ראשונה שדיון על המבורגרים מסתיים בבחירת הלופט, אני גם לא הכתב הראשון של הקהילה שמגיע למקום. לאלו מכם שלא עוקבים בדריכות אחר העלילה, הנה תקציר הפרקים הקודמים: אי שם בתחילת 2015, קהילת המבורגר ישראל קיימה אירוע חברים מוצלח במיוחד במסעדת הלופט. ההמבורגרים זרמו, החברים צהלו, שמחו וראו כי טוב הוא ההמבורגר. ניצנים ראשונים של בעיות החלו להופיע כשנה לאחר מכן בתחילת 2016, עם ביקורו של איש ההמבורגרים בלופט שחווה אי-אלו תקלות בארוחה. לא משהו נורא, אבל כנראה סימן לעתיד. מדוע סימן? כי כאשר טל קורנס הגיע ל-loft, כמה חודשים מאוחר יותר המצב כבר הפך לקטסטרופה מלאה. אבוי, לאן ייפנו תושבי האזור? כיצד נשרוד את האסון? החודשים עברו וגיבור חדש החליט להיכנס לתמונה. ביקורו של דודו רוז בלופט כמה חודשים לאחר מכן (ובלי קשר לפיאסקו שהתרחש לטל) דווקא הוכתר כהצלחה. ואפילו גיא מילשטיין, הידוע כבוחן המבורגרים שקדן וקפדני, קבע כי מדובר בעסקית שווה. אז מה יעשה אנוכי ושכמותי בסיטואציה מורכבת שכזאת? אין ספק – יש צורך בהול ומיידי לבדוק את מסעדת לופט לראשונה ב-2017.לופט ראשון לציון

העסקית של הלופט – על מה המהומה?

אז לא רק שהגעתי לשלב הזה בחיים שאני מתעסק בפליטות פה (ולא מהסוג המצחיק), אני גם בשלב ש"עסקית צהריים" עם חברים שווה ערך עבורי למה שהיה פעם ערב חגיגות מטורף שאי אפשר לדעת איך הוא ייגמר. במסגרת העסקית של הלופט בוחרים מנה עיקרית ובמחיר המנה מקבלים גם את התוספת שמגיעה איתה, שתייה בצד, מנה ראשונה ואפילו שתייה חמה בסוף. נשמע מבטיח. אז אחרי התלבטות קצרה עם עצמי, הלכתי על המבורגר טלה של הלופט – 250 גרם של קציצת טלה עם סלט קטן בצד (כי בא לי סלט, טוב?! מי אתם שתשפטו אותי?! טוב נו, צודקים, אני זקן), וכוס לימונדה מרעננת (65 ₪).

לראשונה לקחתי חציל, שהוגש קר עם ה-מ-ו-ן טחינה. טעם טוב ומנה קלילה שפתחה את התיאבון ועשתה חשק להמשך הדרך. ואז הגיע ההמבורגר טלה, נישא לו לעברנו עם חיוכו של המלצר. לחמנייה נוצצת ומפתה, קציצה שמנמנה שרומזת על עסיסיות, ואפילו הסלט בצד קרץ לי ברמיזות של רעננות קלילה. ההתרגשות באוויר, המתח עולה ואז זה קרה – הביס! נגסתי במלוא השן בהמבורגר של הלופט ובאותו רגע הבנתי על שום מה ולמה המריבה. מדובר בהמבורגר סביר, חביב ואפילו בעל פוטנציאל להשביע את הרעב. העניין הוא שזה המבורגר סביר ותו לאו, לא מה שהייתי מצפה ממוסד מכובד כמו הלופט. אז על מה כל המהומה? הדיל – במסגרת העסקית באמת שמדובר ב-value for money פשוט כי מקבלים הרבה בעבור המחיר, ועוד במסעדה שממצבת את עצמה בטווח הבינוני-גבוה. דווקא בגלל זה ציפיתי ליותר, זה לא שהתאכזבתי בהכרח אבל גם לא מצאתי את עצמי נהנה במיוחד. הסלט בצד היה סביר ונעים, אבל היי – כולה סלט. הצ'יפס שאשתי לקחה היה צ'יפס בסטייל בורגרארנצ', קריספי אבל לא מלהיב.המבורגר טלה וסלט של הלופט

פסוקו של לופט

בביקור הבא שלי במסעדת הלופט, אני לא חושב שאזמין את ההמבורגר – כי יש פה מנות מוצלחות יותר. עדיין מדובר בעסקית שווה במיוחד ואפילו מומלצת, אבל זה לא שחסר המבורגרים טובים בראשון. אז זהו, אלו 2 הסנט שלי לוויכוח האם שווה לאכול בלופט – שווה? כנראה שכן, את ההמבורגר? כנראה שפחות.

שם: לופט. כתובת: משה בקר 15, ראשל"צ. כשרות: לא כשר. שעות הפעילות: א'-ה', 12:00 – 24:30 או אחרון הלקוחות, ו'-ש' 12:00 – 2:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי