סוף סוף מעריצי אבוקדו זוכים למסעדה והמבורגר משלהם

אור שוחט,

אבוקדו זה דבר מדהים – סוג של ממרח שגדל על עץ, ועוד ארוז יפה כזה ומותאם בצורה מושלמת לאכילה עם כפית. בנוסף, תמיד הרגשתי שאפשר וצריך להגיש אבוקדו בעוד מגוון צורות נוספות, ולכן זה הפתיע אותי שעדיין לא הגעתי למסעדת אבוקדה – מסעדה שבה כל המנות מבוססות על אבוקדו!

שמעתי על הפתיחה של מסעדת אבוקדה כבר בנובמבר האחרון, אבל איכשהו שכחתי מזה ונזכרתי בה שוב רק שבוע שעבר. הגעתי למקום בשעה 12:00, כשהכל עוד היה פנוי (התחיל להתמלא בערך בשעה 12:30), ובחרתי לשבת בשולחן בחוץ עם הפנים לכיוון רחוב לילנבלום.

אבוקדה - הכל עם אבוקדו

ארוחה מבוססת אבוקדו

כל המנות בתפריט נשמעו לי טוב – שאוורמה אבוקדו, קוראסון עם אבוקדו וביצה עלומה, שילובים של עוף עם אבוקדו, סלמון עם אבוקדו, בייקון… אבל אני פה בשביל ההמבורגר שמגיע באבוקדו במקום לחמניה, לצד אורז או תפו"א (68 ₪). תמיד אהבתי שילוב של בשר עם אבוקדו. בצהריים מקבלים לפני המנה העיקרית לחם טרי עם חמאת אבוקדו וסלסת עגבניות, והזמנתי גם קוקטייל של ג'ין אבוקדו עם לימון ובזיליקום (48 ₪). החמאה הייתה רכה כמו חמאה רגילה, אבל היה לה גוון ירקרק, והורגש בה גם טעם האבוקדו הטעים. גם סלסת העגבניות הייתה טובה. הקוקטייל היה מיוחד, אבל לא כל כך הרגשתי טעם של אבוקדו, והוא לא שווה את העלות לדעתי.

אבוקדה - קוקטייל אבוקדו

אבוקדו בורגר

האבוקדו בורגר הגיע בין שני חצאי אבוקדו, עם עגבניה וחסה במקום שבו היה הגלעין. לצידו היה רוטב איולי סרירצ'ה, ואורז לבן עם רוטב סויה תפוחים. המנה נראתה נפלא! התלבטתי אם להזמין את האבוקדו בורגר אול אין, שכולל גם ביצה עלומה, ריבת בייקון וגבינת צ'דר. חשבתי שזה יעמיס יותר מדי על חצאי האבוקדו שמחזיקים את הכל, אבל בשולחן שליידי הזמינו את האול אין, וזה היה נראה אפילו יותר טוב משלי. האבוקדו היה רך במידה המדוייקת שגם תצליח להחזיק את ההמבורגר. מעניין איך הם מצליחים למצוא כל כך הרבה אבוקדו בשל במידה המדוייקת הזאת. בטח הם ממיינים את האבוקדו לפי מידת הבשלות, ומתאימים לכל מנה בתפריט את המידה הנכונה, חשבתי לעצמי. האיולי והאורז עם הסויה השתלבו מצוין עם האבוקדו והבשר, והזכירו לי קצת סושי המבורגר. הבשר עצמו לא היה משהו מיוחד, אבל השילוב של עם האבוקדו כל כך טוב, שעדיין נתתי להמבורגר ציון גבוה בכללי.

המבורגר אבוקדו של אבוקדה

גלידת אבוקדו

גם הקינוחים באבוקדה מבוססים על אבוקדו, והייתי רוצה לטעום כל אחד מהם ביום מן הימים. הזמנתי את גלידת האבוקדו (18 ₪), עם תוספת של אגוזים, קוקוס קלוי, ושוקולד מומס שמתקשה על הגלידה (3 ₪ נוספים). היא קצת הזכירה את החמאה בטעם ובצבע, אבל המרקם של היה בהחלט של גלידה. טעים ומיוחד.

אבוקדה - גלידת אבוקדו

סיכום חווית האבוקדו

אבוקדו זה דבר מדהים והמסעדה הזאת מוציאה ממנו את הטוב שלו בכל דרך אפשרית. מורגש שהאבוקדו הוא הכוכב הראשי כאן, וזה לא נורא שהבשר הוא רק שחקן עזר במנה העיקרית. הייתי רוצה לטעום את כל המנות בתפריט, ובהחלט אחזור לכאן.

*** המסעדה נסגרה ***