האם ההמבורגר הזה באמת מצדיק את הבאזז שנוצר סביבו?

בורגר-מן,

הגענו בשעת ערב לבנץ בפלורנטין בתקווה שסוף סוף משהו ישתנה ברשימת ה-#top5 שלי. בתקופה האחרונה בנץ קוטפים כל כך הרבה שבחים ברשת עד שנראה שהעסק סוף סוף התייצב ועושה את מה שהוא אמור לעשות הכי טוב. הם עברו למודל של שירות עצמי, עדיין תקועים עם הבר המשמש מונומנט לשינוי העסקי האחרון שלהם ובסה"כ נראה כמו שהמבורגריה צריכה להיראות. כמעט. משהו שם עדיין לא גמור אבל באנו בשביל האוכל.

ההמבורגר של בנץ, חצוי ומושלם
ההמבורגר הגיע במהירות יחסית ולא היה תור מבאס. חתיך, צ'ארמר. כזה שבקלות יכול להשתתף בנינג'ה ישראל עם גוף מרשים ופרופורציות מדויקות. אם ויטרינה היא מלכת הכיתה של התל אביבים אז אין ספק שההמבורגר של בנץ הוא שחקן הפוטבול הזה שכל הבנות רודפות אחריו. הרטבים טובים. אני לא משוגע על מיונז של היינץ בגלל התיבול הדומיננטי אבל הוא יותר טוב מהרבה מיונזים/איולי-יענו בעיר. הצ'יפס נראה טוב, מתובל בפטרוזליה טחונה ושום יבש, מה שמאוד מזכיר את ויטרינה, אך הרעננות של הצ'יפס בויטרינוש הרבה יותר מוצלחת. אולי זה המרכיבים הטריים או גרידת הלימון אך להבא עדיף לקחת את הצ'יפס בטטה. יש לו גוף טוב וטיגון מדויק. מתקתק ויציב ובא מושלם לצד המנה.

המבורגר עם בייקון ורוקט של בנץ פלורנטין

אז איפה הבעיה?

ההמבורגר של בנץ, זה שהביא אותנו מלכתחילה למקום, הוזמן במידת צלייה מדיום עם צ'דר ובייקון. הלחמנייה טעימה, עדכנית ויציבה. חתכתי באמצע כך שהמנה לא הצליחה להרטיב את הבסיס ולפגוע בחווית האכילה. הרוקט מוגש בנדיבות ומרענן את החך עם טעם מריר-חרפרף והבצל הכבוש בצבע בורדו קצת אובר מתוק. טעם של סוכר בולט מדי והוא לא עומד בקו אחד עם הבצל הכבוש של america burger. אבל מי שמכיר אותי יודע שהמשחק האמיתי נעוץ דווקא בקציצה.

בנץ, המבורגר עם בייקון

התיבול שלה טוב וניכר שמי שהכין אותה טעם את המסה ושיפר את הטעמים למקסימום חבל רק שהבשר הצלוי של ההמבורגר הפך לייבש מידי, ולא רק בשל מידת הצלייה הלא מדויקת (הגיע מידיום וול) אלא בעיקר כי חסר שומן בצורה משמעותית. כתוצאה הבשר בטעם יבש מידי ונטול עסיסיות. יכול מאוד להיות שהטחינה העצמית "גנבה" את השומן וטחינה של יותר מידי קציצות גרמה לשומן להתמוסס ולהידבק למטחנה אך מבחן התוצאה זה קציצה יבשה מאוד שנגיעה של מי סודה אולי עוד היה משפר את המצב. הבייקון היה צפוי לתת איזה שמנוניות נעימה וטעם מעושן אך זהו בייקון בשרני מאוד שלא הצליח להוסיף לא עישון ולא שמנוניות והצ'דר היפה שנועד לשחרר שומן בביס בעיקר נותר יפה אך לא הוסיף שום טעם וחבל. אולי שווה לשקול פרודוקטים ברמה יותר גבוהה.

השורה התחתונה

ההמבורגר של בנץ זה המבורגר מרשים שכיף להציג ברשתות החברתיות ואם אתם יותר בקטע של אינסטוש ופחות בקטע של שלמות יש מצב שתגידו שזה הביס הטוב בעולם אך לעניות דעתי יותר דגש על שומן, עסיסיות ואווריריות יגרום לזה להצליח. אך כרגע לצערי ההמבורגר של בנץ לא נכנס ל-#טופ5 שלי.

שם: Benz. כתובת: ידידיה פרנקל 4, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 12:00-24:00, ו' 12:00-18:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי