האם החדש של בלומפילד באמת יפנק אחרי משחק?

שרון רז,

כתבנו שרון רז הגיע לבדוק את  בורגר סטיישן 23, ההמבורגר החדש שנפתח ליד אצטדיון בלומפילד. האם נמצא כאן מנה שתפנק את האהודים אחרי משחק באצטדיון המחודש או שמה מדובר במקום לסגור בו פינה וזו?

השבוע חזרתי 10 שנים אחורה לדקה ה-92 של סיום עונת 2010 של ליגת העל בכדורגל. זו הפעם האחרונה שהייתי באצטדיון הכדורגל בלומפילד שביפו, זו הייתה תקופה שעוד היה לי זמן לראות משחקי כדורגל ושהיה אכפת לי מי תנצח או תפסיד. עונת 2010 של ליגת העל היא בעצם העונה האחרונה שאוהדי הפועל ת"א שמחו. מאז האוהדים רואים את הליגה מתחתית הטבלה. אבל את הרגע הזה, שזוכים באליפות בדקה ה-92, זה הרגע שהופך לסיפור לנכדים.

בורגר סטיישן 23, החדש של בלומפילד

ישבנו אצלי בבית עם כמה חברים לצפות משחק האליפות. בדקה ה-80 הפועל ת"א רחוקה גול אחד כדי לזכות באליפות. ואז אחרי דקות מורטות עצבים הגיע שוט של ערן זהבי בדקה ה-92, שעוד אז היה אדום, והביא את האליפות להפועל ת"א. עם שריקת הסיום, כל אוהדי הקבוצה הגיעו לבלומפילד לחגוג את הזכייה. וזו בעצם הפעם האחרונה שהייתי בבלומפילד.

ההמבורגר של בורגר סטיישן 23

השבוע הייתה סיבה טובה לחזור לבלומפילד, מזללת המבורגרים חדשה בשם "בורגר סטיישן 23", נפתחה סמוך לאיצטדיון. כמה כיף להיכנס למקום חדש, הכל נוצץ ומזמין, וגם הוויב של הצוות, שקיבל אותנו מאוד יפה והסביר לנו על התפריט המחולק לחמש קטגוריות – המבורגר בקר, טלה, צ'יקן, נקניקיות צ'וריסו ובשר מעושן. שלוש הקטגוריות הראשונות זכו ללחמנייה ייחודית – קציצת הבקר מגיעה בלחמניית תרד ירוקה, הטלה בלחמניית סלק אדומה והצ'קן בלחמניית כורכום צהבוה. אם תרצו – חלוקה יפה להפועל ת"א, מכבי ת"א ומכבי חיפה.

בורגר סטיישן 23, המבורגר וצ'יפס
אבל, המבורגר בוחרים לפי הקציצה ולא לפי הלחמנייה. החלטנו ללכת על קציצת הטלה עם גבינה 200 גרם (64 ₪ להמבורגר + 8 ₪ לגבינה) והבקר עם גבינה 200 גרם (54 ₪ להמבורגר + 8 ₪ לגבינה) המורכב משלושה נתחים הנטחנים ומתובלים במקום. ההמבורגר נצלה בשיטת סמאש בורגר – הקציצה מוטלת על הפלנצ'ה ואז נמעכת. בחלק מהמקומות פעולת המעיכה נעשית בצורה ידנית, אך כאן יש מכונה אוטומטית שמוחצת את הקציצה וצולה אותה במדויק למידת העשייה המבוקשת.

המבורגר בלחמניית תרד של בורגר סטיישן 23
בגזרת הטופינג תמצאו את החשודים המיידיים, בצל מקורמל, ביצת עין, פלפל חריף וגבינת ג'דר מותכת לכדי נוזל הנמזגת מעל הקציצה (8 ₪). חוץ מזה, יש גם טופינג של רצועות בשר מעושן של טלה, אווז, סינטה ואסאדו (13 ₪). בגזרת הרטבים, שהוא החלק האהוב עלי, חוץ מהרטבים הרגלים, תמצאו את איולי צ'ימיצ'ורי שפשוט הפיל אותי. ולעניין, הלחמניות רכות וטעימות משתלבות היטב עם ההמבורגר. הבשר הוגש במידת העשייה שביקשתי, גבינת הג'דר שנמזגה על ההמבורגר משתלטת במידה טובה על הקציצה. והפינל'ה – האיולי צ'ימיצ'ורי. הכל כל כך מדויק. וככה גם הטעם. תוספת הצ'יפס המסולסל שחששתי ממנו התגלה כמוצלח מאוד, הגיע קריספי כמו שצ'יפס צריך להיות.

השורה התחתונה

יש כאן אחלה המבורגר עם שטיק חמוד של לחמניות צבעוניות, זה כנראה לא הבשורה הבאה לסצינת ההמבורגרים המקומית אבל בהחלט מנה שכיף לחסל אחרי משחק בבלומפילד המחודש, ובמיוחד עם האיולי צ'ימיצ'ורי.

שם: בורגר סטיישן 23. כתובת: שארית ישראל 23, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: ש'-ד' 11:00-23:00, ה'-ו' 11:00-01:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי